E39 imelik käitumine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Tervitus,
Sai paar nädalat agsi soetatud endale siis 528i 98 aasta atm. Algselt oli täiesti mõnus vaikne auto,nüüd on igapäev mingi uus viga juured.
Sellele sain kinnituse ,et nr 2 lambda on ära.
-Igaljuhul eile hakkas päev nii,et auto käima pannes ei jäänud tööle. korra läheb käima ja sureb välja või kui jäigi siis ilgelt puterdab. Tuttav soovitas õhulugejas see juhe lahti võtta,mis sai ka tehtud ja auto jäi paremini käima aga minek kadus ära. Mõtlesin,et õhulugeja on ära ja sai kohe uue sebitud aga midagi ei aidanud. Sama keiss edasi.
Õhulugejat vahetades avastasin,et selle kõrval oli mingi voolik lahti,sai ka see probleem eemaldatud aga siis täpselt sealt juurest jookseb mingi tross ning ka see on katki. asub siis õhulugeja juures täpsemalt.
Igaljuhul hetkel on seis selline et kütust võtab meeletult, auto mootor töötab ebaühtlaselt , Drive sees hoides ja nt ristmikul seistes nõksub auto meeletult edasi-tagasi.
Korralikult ajab see masin närvi, oman esimest korda buumerit ja kõik kiidavad seda aga no **** puhas sitanikats ju tegelikult.
Eile sai diagnostikat tehtud ja mingeid erilisi vigu ei näidanud peale selle lambda aga nagu ma aru sain siis lambda tõttu näitab ka õhulugeja viga. kas nr.2 lambda on pika juhtmega või lühikese ? on seda rakse vahetada ? kui keegi mu jutust aru sai siis oskab äkki pakkuda miks see automootor aina rohkem ebaühtlasemalt töötab. A mootorisse on nagu mingi klõbin/tiks/ lärm (igaljuhul vajemaks muutund) sisse tulnud. algselt ei saanud arugi kui mootor töötas. Olen autot nagu korralikult hoidnud ka mitte mingi ullikese moodi piinand.
Ei julgegi autot üldse tööle panna,sest ei oska oodata mis täna erilist teeb.

Kui kellelgi on ideid või taolise jamaga silmitsi seisnud siis võikstarksut jagada. Pettumus selle auto ees nii meeletu ,et ajab hinge nii täis ja jätab tõesti sellise tunde et tuli otsa panna.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas MargusA »

No lambda vahetus on lihtne.Põlema pole vaja panna vaid hooldada.
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Praegu on seis selline ,et kui auto tööle paned käib mingi kõvemad plõksud läbi.
Tundub ka ,et saab kusagilt lisa õhku juurde.
On siin foorumis keegi selline, kes tunneb seda mootorit läbi ja lõhki ja suudaks vea üles leida ilma, et ma viiks töökotta ,kus 2h vaadatakse lolli näeoga ja lõpuks arvamise peale öeldakse vaheta hunnik juppe.
Loomulikult nõus selle eest ka tasuma.
Neid arvajaid olen ma piisavalt kohanud.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas ooDDoo »

Mis diagnostika näitas
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Lambda nr 2, õhulugeja ja muud väiksemad vead, nt airbag põleb kuna esimeste turvavöö kinnitustel mingi andur ära.
karmo
Huviline
Postitusi: 1360
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas karmo »

Sisselaskesse minevad õhulõdvikud kontrolli ära,kõige parem,kui küljest ära võtad,saad iga külje pealt vaadata.
Süüteküündlad võivad surnud olla mõned...kohti mida vaadata on palju,korralik diagnost aitab kindlasti.
Kui tallinnast oled siis patrick kindlasti oskab aidata.

Käest lastud e39 esimese autona võib igaveseks bmw omamise soovi kustutada.....
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

mingisugusel lõdvikul avastasin mõra jah. Eks ma vaatan siis süüteküünlad ka üle.

VB on plaan ülehomme tallinna tulla.
Paljuga patrick diagnosti teeb (kuulõpp kisub kitsaks :D )

Kõigeparem ongi see,et kui ma seda autot esimest korda vaatamas käisin oli täiesti korras vaikne pill, nädal hiljem ostmiseks läks siis õhtul pidurid kolisesid.Ja nii neid vigu hakkas järgimööda tulema.
Pettumus on jõhker.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3393
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas MargusA »

mis auto maksis? :roll:
iffiff
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 11.05.2014 22:57 06
Peamine sõiduk: e91 m47

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas iffiff »

tee algatuseks üks korralik diagnost ära. niisama veakoodide lugemine ei lähe arvesse. kogu antud mootori jupphaaval asendamisel pole võibolla mõtet kui selle kapoti alt tuleb " klõbin/tiks/lärm".
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

niipalju sai täna targemasket seda kolinat teeb genekas.
Rihm on liiga pingul ja geneka rulliku laagrid annavad otsad.
Ülejäänd susinat tekitab kolektori tihend,mis on ära ja saab lisaõhku,
tühikäigutross katki seepärast jõnksub ristmikul.

Kolmapäeval v neljapäeval läheb töökotta ära ja aitab küll selles jamast.

Saab siis uue tühikäigu mootoritrossi,kollektoritihendid, siis praguline lõdvik saab välja vahetatud, lambda ja ehk kannatab genekaga ka midagi ette võtta,kui ei siis tuleb ka see välja vahetada.
Kasutaja avatar
allstarz
Huviline
Postitusi: 405
Liitunud: 15.02.2010 14:05 34
Peamine sõiduk: BMW E61
Asukoht: Tallinn

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas allstarz »

Egas juhtumisi see masin Viljandimaal pesitse, sinist värvi universaal ?
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Viljandimaal jah.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas ooDDoo »

Tühikäigutross?
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
patrik
Huviline
Postitusi: 4590
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas patrik »

sügavalt kahtlen et kollektori tihendid on vigased ja tühikäigu trossi sel autol pole. otsi endale tartust pädev remondimees ja ära raiska raha. kas auto töötades saad õlikorgi ilusti maha?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

http://www.upload.ee/image/5760490/1303 ... 6645_o.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Mis tross see siis on? mina olen aru saanud,et tühikäigu mootoritross. Aga vabalt võin eksida nagu ma varem maininud,et esimest korda BMW.
Gaas ja püsikas see olla ei saa,kuna mõlemad töötavad. keegi,midagi ütles et veojõukontrolli oma aga seda ma vaevalt usun. Kui mul käik sees ja seisan ristmikul siis auto nagu nu**iks jõnksub jõhkralt edasi-tagasi aga see hakkas sellest pihta ,kui see tross katki läks.
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1743
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas Mart_L »

Siiski on tegemist veojõukontrolliga. Karterituulutus on üle kontrollitud, korras?
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Selge tänud! :)
Kasutaja avatar
P2rnakas
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 18.02.2007 15:31 28
Peamine sõiduk: BMW 520iA 2003
Asukoht: Pärnu/Helsinki

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas P2rnakas »

Tundub, et oled lihtsalt lootnud odava raha eest saada korraliku BMW. Paraku korralike on odavama otsa juures üsna vähe. Enamik neist ei vääriks BMW nimegi. Ning selle põhjal BMW-d üldistada pole küll mõtet. Mul peagi aasta täis 2003a. E39-ga ning mingeid anomaaliad pole ühtegi tulnud. Kuluosad tuleks nüüd üle käia ja usun, et panen teise aasta veel sama muretult. Seevastu suutsid mul Audid kuidagi lambist laguneda ja üllatusi valmistada, kuid siiski Audi mulle meeldib ikkagi.

Teemast kaldusin küll veidi kõrvale kuid siiski.. Nagu öeldi, tee korda ja alles seejärel naudid sõidurõõmu.
Milleks mulle autot vaja millel on pedaale rohkem kui inimesel jalgu?
Kasutaja avatar
lenz
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 24.04.2016 15:35 09
Peamine sõiduk: BMW 528i

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas lenz »

Ei olnud just kõige odavam see masin.
Kuid pikk päev garaasis ja masin korras.
Sai vahetatud nr 2 lambda, veovõllikontrolli tross, mõned voolikud,mis olid parajad raiped ja nipet-näpet veel.
Tegelikult kogu see turtsumine oli üldse tühikäigust seal mingid juhtme kammajaa.
Praegu mootor nurrub ilusti. Ainuke asi ,mis tahab vahetust on genekas kuna sealmingid laagrid teevad häält.
loomulikult tuleb nüüd korralik hooldus ära teha ja eks siis näeb,kuidas edasi töötab.
iffiff
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 11.05.2014 22:57 06
Peamine sõiduk: e91 m47

Re: E39 imelik käitumine

Postitus Postitas iffiff »

genekal vaheta laagrid ära, pole mõtet uut kasutatud osta. tuleb odavam ja kestab kauem.
Vasta