Vajan nõu E34 õhulugeja vahetamisega

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sbanger
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 31.08.2015 23:03 52
Peamine sõiduk: BMW 525i

Vajan nõu E34 õhulugeja vahetamisega

Postitus Postitas Sbanger »

Probleemiks siis e34 m50b25 õhulugeja(vanem versioon 6 piniga).

Kuna turul ei ole kuskilt leida kasutatud ja tutikad maksavad hinge hinda siis parim lahendus milleni ma jõudsin oli otsida teine õhulugeja mis oleks võimalikult sarnane. Saabi õhulugeja sai väiksemast korpusest välja võetud ja pandud ka suuremasse ehk siis 34 õhulugeja korpusesse.

0 280 213 011 - originaal boschi oma mis on mõeldud ja mina leidsin vana saabi õhulugeja, mille kood on -
0 280 212 011 - üks number erineb ja seda pistiku poolest
Pilt
Omaette küsimus on, et kummalt poolt hakatakse selle õhulugeja pistiku poolelt PIN'e lugema?


seega nüüd ongi küsimus kuidas oleks kõige optimaalsem saada ühendusse originaal juhtmestikuga see saabi pistikuga õhulugeja.

Endal oli idee, et otsida saabi õhulugeja juhe ja enda juheläbi lõigata ning lihtsalt siis pannagi saabi juhe.

Seega avatud nõuannetele või siis saabi juhtmele kui kellelgi peaks olema :P .



UPDATE

Sai proovitud siis õhulugejale igale pinile juhtmed pandud ja proovitud pistikusse ühendada(proovisin algusest ühelt poolt pistikut minema hakata 1-6pin ja pärast teiseltpoolt) aga tööle ei hakanud õhulugeja. netist otsides ei leia ühtki korraliku elektriskeemi ka mille põhjal teaks mida kuhu ühendada täpsemalt.
Viimati muutis Sbanger, 11.01.2018 19:53 01, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Roland325
Huviline
Postitusi: 1768
Liitunud: 10.12.2006 13:44 30
Peamine sõiduk: BMW 650
Asukoht: Tartu

Re: Vajan nõu E34 õhulugeja vahetamisega

Postitus Postitas Roland325 »

https://www.ladu24.ee/bmw-varuosad/5+%2 ... ti-marelli" onclick="window.open(this.href);return false;
75 ei ole nüüd nii hingehind, et hakata sinna saabi lugejat aretama :)
Sbanger
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 31.08.2015 23:03 52
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: Vajan nõu E34 õhulugeja vahetamisega

Postitus Postitas Sbanger »

ei leidnud nii odavalt eestist aga praeguseks on uus õhulugeja küljes, sain õnneks sakust 50e töötava.

Selle taha panemine tahtis autot üldse välja suretada ja eile sai õhulõdvikust minevad 2 vaakumvoolikut välja vahetatud ja puterdus kadus. Üks neist vabakäiguklapp vms ja teine siis karterituulutus.
Hetkel madalatel pööretel kõigub kuna karterituulutus on umbes ehk oleks uut voolikut vaja või siis seda klappi.
Sellest tingituna pole õhulugeja endiselt küljes kuna koos sellega tahab välja surra ja puterdab rohkem. ilma õhulugejata stabiilsem sõita aga õnneks nende voolikute vahetamine aitas sest nüüd mootor läheb jälle ilusti pöördesse :D
W4L7Z
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 03.11.2015 13:43 58
Peamine sõiduk: BMW 518i/2.0 110kW
Telefon: 56326587

Re: Vajan nõu E34 õhulugeja vahetamisega

Postitus Postitas W4L7Z »

Hei. Vaata oma lambdaandur üle, sest kul see peetis on, siis ka õhulugeja hakkab streikima. Samas võib ka see õhulugeja omadega õhtal olla.
Ka minu M50B20 puterdab, kui külge ühendada. Sain veel nii, et sugulasel oli neid õhulugejaid mitmeid. Sai siis tema auto peale pandud ja vaadatud, et näe, toimib, käib puhtalt jne. Võtsime siis maha (ettevaatlikult, nagu ikka) ja paigaldasime minu M50 peale, mis otsustas peale seda välja surra madalatel pööretel. Võtsime ja viskasime tagasi tema autole ja tal oli sama asi. Ehk siis imelikul põhjusel andis õhulugeja lihtsalt hetkega saba.

Niiet minu soovitus, osta uus õhulugeja ja lambda :D
Parklas tohib parkimiseks ettenähtud jooni ületada vaid külg ees libisedes.
Vasta