E34 525 tds ei saa kütet

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
ferri
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 07.05.2006 21:55 41

E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas ferri »

auto ei saanud kytet ja suri välja sõites, käivitasin siis töötas mingi 2-3 km normaalselt ja siis suri uuesti välja ja enam ei tahtnud käima minna, sain uuesti käima ja sain jälle sõita mingi 6-7 km ja siis suri täielikult välja ja enam käima ei läinud. sõbraga tõmbasin autot kodu poole ja proovisin et kas nii läheb käima ja läks ja proovisin sõita ja suri uuesti välja ja enam ei lähe kuidagi käima:S
Kasutaja avatar
Kratt
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 27.12.2005 18:11 41
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Kratt »

mis aasta masin on??
Palju kütet paagis on?
Millal filtrit vahetasid viimati?
Diisel maamehe lemmik :P 5044107
ferri
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 07.05.2006 21:55 41

Postitus Postitas ferri »

1993a masin on ja kütet on paagis umbes 20L ja filtrit vahetan homme kui ülesse leian kus see asub :?
kets
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 18.03.2004 23:21 22
Asukoht: voru
Kontakt:

Postitus Postitas kets »

sul ei tööta äkki etteande pump selle sad teada nii.et paned paaki 40L kütet ja kui siis tööle läheb siis ongi selle viga
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

hmm mul vist kah sama jama :P kui on paagis alla 30 liitri kütet siis ei saa nagu seda enam kätte. kui on 30 liitrit kütet siis hakkab õhku vahele võtma. ma ise arvan, et äkki on paagis kütusepumbalt mingi voolik või tila ära kukkunud. äkki keegi seletaks kuidas pumbale ligi pääseda :roll:

selline küsimus kah veel, et palju on 525 tds norm kütte kulu trassil ja linnas?
Jõudu annab 2.5 TDS
Pirx
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 16.03.2006 18:00 09
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Pirx »

Olari525 kirjutas:hmm mul vist kah sama jama :P kui on paagis alla 30 liitri kütet siis ei saa nagu seda enam kätte. kui on 30 liitrit kütet siis hakkab õhku vahele võtma. ma ise arvan, et äkki on paagis kütusepumbalt mingi voolik või tila ära kukkunud. äkki keegi seletaks kuidas pumbale ligi pääseda :roll:

selline küsimus kah veel, et palju on 525 tds norm kütte kulu trassil ja linnas?
Minul on 525 td 98a.Maanteel võtab 4,5-5 L kui sõita piloodiga ja keskmist näitab kuskil 7,3 L. 80% sõidan linnas.
BMW 525 td E39
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

see ju suht nurm :) minu 525 tds 1994 aasta võtab ikke tunduvalt rohkem. trassil tuleb 7-8 ja linnas kuskil 11 sajale. 47 liitriga saan sõita kuskil 435 km, sellest vast 70 kiltsa vast oli trassi. viimasega 47 liitriga sain sõita 535 km, kuna sinna sisse mahtus pärnu ots, mis oli ca 220 km ja trassipeal sõitu kah kuskil 50 kiltsa.
nuh eks lähen lasen mootorile kompu külge panna ja vaatan kas seal midagi valesti on :P
krt paak on küll 80 liitrit, kuid kasutada saab ainult 47 liitrit :D irf, neljapäeval leetu minek, vist ei vea ühe paagiga välja :D
Jõudu annab 2.5 TDS
kets
Huviline
Postitusi: 43
Liitunud: 18.03.2004 23:21 22
Asukoht: voru
Kontakt:

Postitus Postitas kets »

paagi pumbale pääseb lihtsalt ligi võta pagassi mat välja ja näed seal all üht mustavärvi ovaalset kaant keera see maha ja saatki paagile ligi, siis urgitse sealt pump välja ja proovi akupelt kas töötab?
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

tänud kets :) niih ma kiskusin bemmil küttepumba lahti, tõsin paagist ujuki välja ja piilusin paaki :D paagi põhjas asuv pump oli nagu lahti, seda sai liigutada ülesse alla, nii mingi 2-3 senti. kas see on normaalne? ma võtsin küttepumba vooliku lahti ja proovisin, kas kütet tuleb :D ei midagi :P ainult tagasivool töötas.
hmm, aga samas kui mul küttepump paagis ei peaks töötama, kuidas siis mootor paagist kütet saab ?
üks mehaanikust sõber soovitas selle paagis oleva pumba kinnitada, sest see ei tohigi niimoodi liikuda seal ja sellest võibki minu probleem tingitud olla.
on kellelgi veel mingeid soovitusi :roll:
Jõudu annab 2.5 TDS
vitalie
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 26.07.2005 20:41 01
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vitalie »

Mul oli sama jama. Etteanne pump ei töötanud. Vahetasin ära ja kõik korras
Kasutaja avatar
purunui
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 11.04.2006 20:10 01
Asukoht: rapla

Postitus Postitas purunui »

mina sain odavalt hakkama. kiskusin lahti ja koputasin ja pump hakkas ise käima. seni töötab. eks vaatab kaua kestab
opelipedest sai bemarivend
Kasutaja avatar
Olari525
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 29.04.2006 20:45 36
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Olari525 »

eks ma siis pean seda pumppa natuke togima :D aga see asi siis võis seal põhjas niimoodi logiseda? :roll:
Jõudu annab 2.5 TDS
Kasutaja avatar
purunui
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 11.04.2006 20:10 01
Asukoht: rapla

Postitus Postitas purunui »

ei asi peab jäigalt oma kohal kinni olema. ;)
opelipedest sai bemarivend
ansa
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 24.10.2005 16:53 41
Asukoht: Tallinn

VEA LEIDMINE

Postitus Postitas ansa »

Oli sama lugu, mootor läks pikalt käima. Kuid saab kiirelt vea üles leida,et kas paagi pump töötab, või ei. 1.Peale kütuse filtrit on läbipaistev voolik-võta lahti, pane süüde sisse ja vaata, kas kütus tuleb.1.Kui ei, siis kontrolli kaitse nr.23-see on punba mootori kaitse. 3. Kui korras, võta mootori ruumis parempoolsest kastist välja must relee-see on pumba relee, ja ühenda traadiga klemmid 30 ja 87 omavahel pistikus kokku, süüde peab sees olema-pump saab otse toide , siis on vigane relee.. 4.Kui kütust ei tule, kontrilli sama klemmidelt ja teistelt klemmidelt nr.85 ja 86, kas on toide 12v. peal-süüde peaab sees olema. 5.Kui toidet ei ole -siis on raskem, kontrollida pea relee, juhtmestik, mass j.n.e. Aga ise pumpa saab kontrollida nii-võta kaitse n.23 välja pane tester massi ja 23 kaitsme vahele peaab näitama umbes 7,6 Oomi- see on pumpa mootori mähise takisti, kui on lõpmatus- on ahela katkestus või pump läbi, kui null-siis lühis-siis on vaja pump välja võtta ja otse kontrollida,.Mul oli halb kontakt pumba ühenduses paagi sees, taastasin ühenduse.kÄIMA LÄHEB NAGU PEAAB.
Viimati muutis ansa, 31.05.2006 10:12 59, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
KristjanT
Huviline
Postitusi: 162
Liitunud: 21.07.2005 12:36 45

Postitus Postitas KristjanT »

Mul pikka aega taoline probleem olnud aga lahendust pole veel leidnud.

Täna parkisin linnas 6 tundi ja auto enam käima ei läinud. Kuna probleem esineb tihti siis pagassis väike aku, kust toidan paagisisest pumpa. 30 sekundit pump töötab, siis starterit, natuke turtsub kuni kütte kätte saab ja siis läheb käima.

Täna võtsin õhtu vabaks ja hakkasin viga otsima. Esmalt proovisin paagisisese pumba kätte saada aga kuna olin just paagi ka täis võtnud ääreni siis ei saand pumpa ära tirida kuna küte jooksis sinna süvendisse kus see pump kinnitatud on. Surusin kähku kogu pumba tagasi ja keerasin selle plastvõru tagasi.

Muud teha ei saand siis uurisin releed. Kõigepealt andsin releele toite peale käsitsi ja vaatasin testriga kas 30 ja 87 lühistuvad. Käis klõps ja tester näitas ka õigesti.

Siis proovisin mõõta kas aju juurde relee kontaktidele pinge tuleb. Panin testri 85 ja 86 külge (mitte relee külge vaid auto poole ikka) ja lükkasin süüte sisse. Võin ütelda niisugust, et pinge ei tule eelsüüteküünalde ajal vaid on kõik see aeg alates starteri andmisest ja on olemas ka siis kui mootor käib. Siin foorumis on palju juttu olnud, et paagisisene pump lööb ainult eelsüüte küünalde ajal. Nii see ei ole.

Probleem siis nii kaugel mul, et pump korras paagis kuna käsitsi saab toite peale anda. Relee ka korras, relee toide korras ja otse lühistades hakkab pump ka tööle seega toitega kõik korras.

Järeldada võib, et mu paagisisene pump üleüldiselt töötab, lihtsalt küte vajub alla. Ja noh kui voolik on õhku täis siis peab lihtsalt eriti pikalt starterit käiama, mida ma teinud ei ole. Olen vaid eraldi akut kasutanud ja siis starterit.
Ja ma pole ka filtrijärgset voolikut lahti ühendanud, et seda teada saada.

Fakt on see, et kui on alla 3/4 paagis kütust siis tekivad probleemid. Paljudel siin sama jama kui on kütet alla 30 või 20 liitri aga mul juba 60 liitriga ehku peale minek.

Ja siis see, et kui te olete pannud omale selle ühesuuna klapi kas siis lõikate lihtsalt läbipaistva kollaka kütusevooliku kaheks ja asetate klapi sinna vahele või mismoodi seda oleks mõistlik paigaldada???

Ning lõpetuseks kas äkki soovitate ikkagi paagisisene pump välja tirida ja seal ka midagi näppida? Pean siis sõitma paagi tühjemaks kuna täispaagiga seda teha ei saanud.

Terv,
K.
4.8iS
Kasutaja avatar
Kratt
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 27.12.2005 18:11 41
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas Kratt »

mina paigaldasin endale klapi selle kollaka vooliku asemele, kuid siis vahetasin selle vooliku ka välja kummi vooliku vastu. Vaatasin enda masinal ka seda paagisisest pumpa, kuid seal vahetasin välja selle pisikese kummi tihendi, mis on seal kusagil toru otsas. Klapp iseenesest maksab vähe ja see kummi tihend veel vähem.
Kütuse allavajumine võib olla veel tingitud mitmest asjast. Kas sul ülevoolu torud on korralikud?
Kas see neljas pihusti on korralik, ja ei aja kütust läbi?
Diisel maamehe lemmik :P 5044107
ansa
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 24.10.2005 16:53 41
Asukoht: Tallinn

Paagi pump

Postitus Postitas ansa »

Kutuse vajumine voib toesti tekkida mitmel pohjusel. Lihtsamad on nagu uleval mainitud-halb tihedus vanade kuttevoolikutes(filtri ja korgsurve pumba, paagipumba torukeste
uhendustes), tagasivoolu pihustite torukesed katki.
Ja tosisemad-korgsurve pumba tagasivoolu siseklapp laseb labi.
Pika kaivitusele tugevasti mojub paagi pump(ei anna vajavat survet), kuid on vahest ise pumbake umbes, kuna labi tema sisemuse voolab diisel, harjad vigastatud, laagrikesed labi-halvasti keerleb ja vahest keerlema ei hakka, kui kaikaga paagi alt vastu ei loo.Neid saab taastada
http://www.hot.ee/bensiinipump .Aga ise pumpa saab maha votta vaatamatta kutuse hulgast, kui julged kae sisse ajada ja kinnitused lahti teha.
Kasutaja avatar
poleaimugi
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 27.09.2005 16:29 00
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas poleaimugi »

Mul jääb mootor nälga kui kütust vähem kui 15L paagis. Paagi pump teeb häält küll kui kuulata süüte sissekeeramisel. Nädalavhetusel kakun pumba paagist välja ja lammutan seda natuke. Kütuse tagasivajumine pole mul probleemiks sest käima läheb väga ilusti.

Kütusekulust ka siis:
Pirx kirjutas: Minul on 525 td 98a.Maanteel võtab 4,5-5 L kui sõita piloodiga ja keskmist näitab kuskil 7,3 L. 80% sõidan linnas.
Mul ka 98a. 525
Maanteel keskmine nii kompuutri kui ka arvutamise järgi 6,5 (110 kiiruseks, möödasõidud)
Linnas: kui tagasi ei hoia siis 9-10 l/100
Mul muidugi suht raske jalga ka :oops:
Pirx
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 16.03.2006 18:00 09
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Pirx »

poleaimugi kirjutas:Mul jääb mootor nälga kui kütust vähem kui 15L paagis. Paagi pump teeb häält küll kui kuulata süüte sissekeeramisel. Nädalavhetusel kakun pumba paagist välja ja lammutan seda natuke. Kütuse tagasivajumine pole mul probleemiks sest käima läheb väga ilusti.

Kütusekulust ka siis:
Pirx kirjutas: Minul on 525 td 98a.Maanteel võtab 4,5-5 L kui sõita piloodiga ja keskmist näitab kuskil 7,3 L. 80% sõidan linnas.
Mul ka 98a. 525
Maanteel keskmine nii kompuutri kui ka arvutamise järgi 6,5 (110 kiiruseks, möödasõidud)
Linnas: kui tagasi ei hoia siis 9-10 l/100
Mul muidugi suht raske jalga ka :oops:
Kui paagipump läbi, siis on küttesüsteemis õhumullid, seda on näha läbi selle vooliku, mis asub peale küttefiltrit.Mul pandi UM-s juunis uus pump ja nüüd läks jälle läbi-aga sellel 2 a garantii, ning kohe kui helistasin pandi uus peale-TASUTA
BMW 525 td E39
Kasutaja avatar
soldier86
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 03.07.2009 16:20 17
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDSA
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas soldier86 »

ma vahetasin endal ka paagi pumba aga õhumullid pole kadunud!!!!ja kui 15 l sees siis hakkab kohe jamama ja küttet ei taha üles anda,ainult pikka käitamise peale tuleb kütte üles aga ka saab 2 km süita ja siis sama jama!!! kui paned küttet juurde siis kohe probleemid kadunud!!!!olen ka pumpa välja võtnud ja puhastanud,sitta oli küll aga õhk on ikka vahel ja pumba viga ei sa olla, sest pump on uus!!!! ise olen otsinud probleemi aga pihta ei saa!!!! kas keegi saaks aidata???? ette tänades!! :) autoks e39 525 td
TURBO DIESEL ;)
Kasutaja avatar
VilxBoy
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 07.08.2010 00:00 54

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas VilxBoy »

Ma arvan et see on küttepaagi pumba viga..või siis kuskil on mõni voolik katki...
Iga jobu võib endale BMW osta,aga iga BMW omanik ei pruugi jobu olla ;)!
Kasutaja avatar
soldier86
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 03.07.2009 16:20 17
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDSA
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas soldier86 »

voolikud on kõik korras!!!!! ja pump kah uus!!! kõrgsurvepump on ka remonditud!!!äkki mõni tihend???? sest kui paagis on piisavalt kütet siis ka esineb mulle!!!! aga kui 15 l siis nagu käega lööb ja tuleb ikka tükk aega käitada et uuesti kütet üles saab!!!! :cry:
TURBO DIESEL ;)
Kasutaja avatar
toivolai
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 06.08.2006 12:42 02
Asukoht: Karksi-Nuia-Tallinn-Eesti

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas toivolai »

tere mehed.Vahetage paagipumba otsas pisike rõngastihend ära ja masin käivitub jälle nagu peab.Tihend asub torukese otsas mis pumbahoidjasse läheb!Päikest teile!! :cool:
BAIER TOIMIB PEA ALATI.53424292
Kasutaja avatar
VilxBoy
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 07.08.2010 00:00 54

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas VilxBoy »

Muidugi v6ite vaadata (kui teil muidugi on selline pump mille hambaid on näha) kas pumbal hambad on peal..kui on kulunud siis järjelikult töötab sitasti ja ei anna kytet piisavalt peale.
Iga jobu võib endale BMW osta,aga iga BMW omanik ei pruugi jobu olla ;)!
Kasutaja avatar
soldier86
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 03.07.2009 16:20 17
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDSA
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas soldier86 »

toivolai kirjutas:tere mehed.Vahetage paagipumba otsas pisike rõngastihend ära ja masin käivitub jälle nagu peab.Tihend asub torukese otsas mis pumbahoidjasse läheb!Päikest teile!! :cool:
tere kle kas saaksid öelda varuosa koodi või mingeid vihjesi !!! helistasin um-i ja seal öeldi et mingeid vooliku otsas kummitihendeid neil ei ole,ainult see suur paagi kaane tihend!!!!
TURBO DIESEL ;)
Kasutaja avatar
soldier86
Huviline
Postitusi: 114
Liitunud: 03.07.2009 16:20 17
Peamine sõiduk: BMW E34 525TDSA
Asukoht: Harjumaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas soldier86 »

toivolai kirjutas:tere mehed.Vahetage paagipumba otsas pisike rõngastihend ära ja masin käivitub jälle nagu peab.Tihend asub torukese otsas mis pumbahoidjasse läheb!Päikest teile!! :cool:
igatahes tellisin e39-le 525td 97 küttefiltri tihendi ja olevate torude kaks tihendid! Ja küssa kas see tihend mis e34 pumba topsihoidja peal sobib ka e39-a pumba hoidja peale! Kuna tellisin seda ka(hind väike) siis küsingi! Ette tänades!
TURBO DIESEL ;)
blade14
Huviline
Postitusi: 1334
Liitunud: 25.06.2009 00:04 39
Peamine sõiduk: BMW 330D E93
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas blade14 »

Mul oli alguses sama jama,et kui paagis oli alla 30L siis auto ei tahtnud ilusti käima minna ja oli näha, et ajab mootorisse õhku sisse, vahetasin paagis oleva küttepumba ära, ja ikka sama jama, no ei toimi nii kuis vaja, siis hakkasin vana pumba uurima ja sain teada, et see ka täiesti korras ja pärast lõi pähe ot kontrolli palju pumbale vooli tuleb, sain teada, et ainult 6V, no siis arvasin et mingi kala on elektrisüsteemis, aga mingi aeg hakkas ise enesest ilusti tööle ja töötab siiamaani :D
Kasutaja avatar
toivolai
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 06.08.2006 12:42 02
Asukoht: Karksi-Nuia-Tallinn-Eesti

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas toivolai »

vahetasin ära O rõnga ,detail 8 ja peale seda imeb paagi lõpuni tühjaks :D
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=16&fg=15
EDU!!!
BAIER TOIMIB PEA ALATI.53424292
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas Genne »

toivolai kirjutas:vahetasin ära O rõnga ,detail 8 ja peale seda imeb paagi lõpuni tühjaks :D
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=16&fg=15
EDU!!!
Enda autol ka kütuse vajumisega jama, kui paagis all 20L. Paljud räägivad,et tuleks vahetada eelnimetatud O-tihend ( mõõt 7x1,5). kuid mis eemärki ta pumba korpuse küljes etendab?. Nagu aru saan, siis kütuse tasapind on isegi 10L kütusega kõrgem, kui see O-tihendi asukoht, seega sealt õhku vahele ei tõmba ju? Samuti puudub paagi pumba konstruktsioonis tagasivoolu klapp.
Nii et milles seisneb selle O-tihendi eesmärk?
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: E34 525 tds ei saa kütet

Postitus Postitas yllar21 »

toivolai, kust ostsid selle tihendi. UM'is paistavad praegu laod tühjad olevat. :)
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Vasta