Haiseb! :(

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Haiseb! :(

Postitus Postitas Muff »

E39
Kui kliima välja lülitan, siis hakkab rõvadat läppunud õhku tulema ja niiske ilmaga lööb aknad uduseks. Lülitan kliima sisse, õhk puhas ja aknad puhtad.
Salongi filtrid on uued.
Selline küsimus ka, et kui kliima väljas võtab õhku läbi filtrite mis asuvad akna all. Kui kliima sisse lülitan siis sealt enam ei ime. Ehk siis võtab kuskilt mujalt. Aga kust?
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Re: Haiseb! :(

Postitus Postitas kimmo »

Muff kirjutas:E39
Kui kliima välja lülitan, siis hakkab rõvadat läppunud õhku tulema ja niiske ilmaga lööb aknad uduseks. Lülitan kliima sisse, õhk puhas ja aknad puhtad.
Salongi filtrid on uued.
Selline küsimus ka, et kui kliima väljas võtab õhku läbi filtrite mis asuvad akna all. Kui kliima sisse lülitan siis sealt enam ei ime. Ehk siis võtab kuskilt mujalt. Aga kust?
Kliima haisemise kohta foorumis juttu olnud: http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=24692
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Aga mul kliima ei haise. Haiseb siis kui kliima väljas.
Ja kust võtab kliima õhku?
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Muff kirjutas: Ja kust võtab kliima õhku?
Sisering ;)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mul ei haise midagi aga kui kliima väljas on läheb esiklaas uduseks :?
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Aimar kirjutas:
Muff kirjutas: Ja kust võtab kliima õhku?
Sisering ;)
Siseringi ümber lülitades ei muutu midagi. Ainult siis muutub kui kliima väljas on.

Kas, siis kui kliima sees on peaks ta ka õhku võtma sealt samast st. kojameeste alt sealt kus ilma kliimatagi võtab? Või on tal kuskil eraldi koht õhu võtmiseks?
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Kui kliima sees ,siis on ainult sisering :cool:
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

mis jutt see on? miks siis mul on eraldi 2 kliima nuppu? üks on lihtsalt kliima ja teine on siseringi jaoks.
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

No mu autol (E46)ei mõju kliima sisse lülitades siseringi nupp näiteks. Võibolla siis midagi mul tuksis. :roll:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 2002
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Aimar kirjutas:Kui kliima sees ,siis on ainult sisering :cool:
See pole küll päris õige, siis lämbuks varsti autosse ära ;) Siseringi nupp töötab ikka sõltumatult kliimast.
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

http://www.zone.ee/525tdsa/BMW_pildid/i ... du_013.jpg
mul jälle on nii, et kui lükkan siseringi tööle siis töötab ka kliima, ja kui lükkan lihtsalt kliima siis võtab väljast.

ehk on viga selles, et mul E34 mitte E39 :oops:
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Re: Haiseb! :(

Postitus Postitas Tarks »

Muff kirjutas:E39
Kui kliima välja lülitan, siis hakkab rõvadat läppunud õhku tulema ja niiske ilmaga lööb aknad uduseks. Lülitan kliima sisse, õhk puhas ja aknad puhtad.
Salongi filtrid on uued.
Selline küsimus ka, et kui kliima väljas võtab õhku läbi filtrite mis asuvad akna all. Kui kliima sisse lülitan siis sealt enam ei ime. Ehk siis võtab kuskilt mujalt. Aga kust?
Kui kliima sisse lülitad siis ongi aknad puhtad, kuna kliima kuivatab õhu ära.
Ja haisu vastu on Motipi Airco Refresher.
Pirx
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 16.03.2006 18:00 09
Asukoht: Pärnu

Re: Haiseb! :(

Postitus Postitas Pirx »

Tarks kirjutas:
Muff kirjutas:E39
Kui kliima välja lülitan, siis hakkab rõvadat läppunud õhku tulema ja niiske ilmaga lööb aknad uduseks. Lülitan kliima sisse, õhk puhas ja aknad puhtad.
Salongi filtrid on uued.
Selline küsimus ka, et kui kliima väljas võtab õhku läbi filtrite mis asuvad akna all. Kui kliima sisse lülitan siis sealt enam ei ime. Ehk siis võtab kuskilt mujalt. Aga kust?
Kui kliima sisse lülitad siis ongi aknad puhtad, kuna kliima kuivatab õhu ära.
Ja haisu vastu on Motipi Airco Refresher.
Kust seda saab ja mida sellega teha tuleb, et hais kaoks???
BMW 525 td E39
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Automaailmast.

5 erinevat lõhna (lavender, lille, sidruni, apelsini, õun).
Värskendab ja puhastab süsteemi. Mootor käima, välisõhk kinni, täisvõimsusel puhuma, kõrvalistuja tool ette lükataja pudel tooli taha. lasta paar minutit peale aurustumist töötada. Mootor seisma ja auto ära õhutada, ongi kõik.
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Ilves kirjutas:
Aimar kirjutas:Kui kliima sees ,siis on ainult sisering :cool:
See pole küll päris õige, siis lämbuks varsti autosse ära ;) Siseringi nupp töötab ikka sõltumatult kliimast.
Testisin natuke seda süsteemi.
Selgus, et kui kliima sisse lülitada ja salongis on ettenähtud temperatuuriga võrreldes väga soe, siis ta läheb automaatselt siseringile (ilmselt selleks, et kiiremini jahutada). Võid seal näppida mida iganes aga tema on siseringil. Kui temp. hakkab lähenema etteantud temperatuurile, siis hakkab ka väljast võtma ja siis saad ta sundida uuesti siseringile minema.
Ehk kui kliima sees, siis ei saa seda mitte mingi valemaiga sundida väljast võtma enne kui ta on otsustanud seda ise teha.
Vähemalt minul on nii.

Samas tekkis kahtlus, et äkki kliima keerutab alati ja igavesti siseringi ja kui õhk ettenähtud temperatuurile lähenema hakkab hakkab ta eraldi väljast ka võtma (sooja õhku). Sest kliima vist õhu temperatuuri ise reguleerida ei oska ja süsteem üritab sooja õhuga segades õiget temperatuuri saavutada kuna ülemistest avadest armatuuril tuleb alati ühesuguse temperatuuriga külma õhku olenemata sellest mis temperatuur ette nähtud on. Ainult puhumise tugevust reguleerib ise. Sooja puhub siis jalgadele.
Suht segane jutt tuli kokku aga ehk on siiski arusaadav.

Viimane on ainult minu oletus. Võibolla töötab minul valesti. Kui keegi teab kuidas asi töötab andku teada.
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

Kahtlustasin ise sama asja, sest täna tööle jõudes sain ümber lülitada siseringile :D . Nüüd seisab auto päikse käes ja testin uuesti kui käima panen.
Kasutaja avatar
cera
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 16.06.2006 15:19 29
Asukoht: Tallinn

Re: Haiseb! :(

Postitus Postitas cera »

Muff kirjutas:E39
Kui kliima välja lülitan, siis hakkab rõvadat läppunud õhku tulema ja niiske ilmaga lööb aknad uduseks. Lülitan kliima sisse, õhk puhas ja aknad puhtad.
Salongi filtrid on uued.
Selline küsimus ka, et kui kliima väljas võtab õhku läbi filtrite mis asuvad akna all. Kui kliima sisse lülitan siis sealt enam ei ime. Ehk siis võtab kuskilt mujalt. Aga kust?
Mul autol täpselt sama probleem, ajab sellist haisu nagu sokid haiseksid, sihuke läppe-koppe hais.... Ja sõbral on a4 temal samamoodi, ainult mitte nii hullult kui mul e39...
power
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Tarks kirjutas:Automaailmast.

5 erinevat lõhna (lavender, lille, sidruni, apelsini, õun).
Värskendab ja puhastab süsteemi. Mootor käima, välisõhk kinni, täisvõimsusel puhuma, kõrvalistuja tool ette lükataja pudel tooli taha. lasta paar minutit peale aurustumist töötada. Mootor seisma ja auto ära õhutada, ongi kõik.
Proovisin ühte sellist aga kasu mitte si**agi.
Pakendil oli kirjas, et kliima panna maksimum võimsusel tööle. Paningi siis siseringi, maksimuumil puhuma, kliima (ehk siis see nn. külma seade) sisse ja põhja, 16 kraadi peale).
Hiljema hakkasin mõtlema, et kas see oli ikka hea mõte kliima põhja keerata, see ju puhastab õhku. Samas pakendil oli õeldud, et kõik põhja.
Diiler
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 31.08.2004 23:59 34
Peamine sõiduk: 530 XI

Postitus Postitas Diiler »

MIna proovisin Comma kondi puhastajat ja peale seda oli kõik halb lõhn kadunud ja meeldiv uue auto lõhn sees. Praegu on sellest möödas 1 kuu ja siiamaani on kõik ok.

Ostsin autopartnerist 195.-
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Diiler kirjutas:MIna proovisin Comma kondi puhastajat ja peale seda oli kõik halb lõhn kadunud ja meeldiv uue auto lõhn sees. Praegu on sellest möödas 1 kuu ja siiamaani on kõik ok.

Ostsin autopartnerist 195.-
Mis temperatuuri peale sa kliima panid ja kas selle nn. külma seadme lülitasid sisse või välja?
Diiler
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 31.08.2004 23:59 34
Peamine sõiduk: 530 XI

Postitus Postitas Diiler »

kliima tööle, 16 kraadi,sisering ja täiega puhuma
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

kas e39´l peabki hakkama jalgade peale puhuma kui autosse istud? süüdet sisse ei ole keeratud. kliima blokk on pime muidu :roll:
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

Diiler kirjutas:kliima tööle, 16 kraadi,sisering ja täiega puhuma
krt! täpselt nii ma tegin aga ei mõjunud :(
Muff
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 02.05.2006 10:09 18

Postitus Postitas Muff »

aise kirjutas:kas e39´l peabki hakkama jalgade peale puhuma kui autosse istud? süüdet sisse ei ole keeratud. kliima blokk on pime muidu :roll:
Mismodi ise puhuma?
Lihtsalt istud autosse, mitte midagi ei puutu aga hakkab puhuma?
Kui nii, siis see puhub sul ilmselt kohuaeg. Kust ta peaks aru saama, et sa autosse istusid.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Muff kirjutas:
aise kirjutas:kas e39´l peabki hakkama jalgade peale puhuma kui autosse istud? süüdet sisse ei ole keeratud. kliima blokk on pime muidu :roll:
Mismodi ise puhuma?
Lihtsalt istud autosse, mitte midagi ei puutu aga hakkab puhuma?
Kui nii, siis see puhub sul ilmselt kohuaeg. Kust ta peaks aru saama, et sa autosse istusid.
ei no kui ma võtan keskluku maha siis hakkab. pärast kaob ära jälle (vist, peab kontrollima) :D muidu oleks mul aku tühi juba ammu.
aga ma ei saa aru kuskohast, mis ventikaga ta seda õhku puhub. salongiventikaga tuleks mujalt ka õhku ju :?
Aimar
Huviline
Postitusi: 1110
Liitunud: 04.08.2003 15:20 01
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Aimar »

aise kirjutas: ei no kui ma võtan keskluku maha siis hakkab. pärast kaob ära jälle (vist, peab kontrollima) :D muidu oleks mul aku tühi juba ammu.
aga ma ei saa aru kuskohast, mis ventikaga ta seda õhku puhub. salongiventikaga tuleks mujalt ka õhku ju :?
Kunagi oli e34del funktsioon Parking Ventilation. Ilmselt see midagi taolist.Puhub kuuma välja suvel.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

Aimar kirjutas:
aise kirjutas: ei no kui ma võtan keskluku maha siis hakkab. pärast kaob ära jälle (vist, peab kontrollima) :D muidu oleks mul aku tühi juba ammu.
aga ma ei saa aru kuskohast, mis ventikaga ta seda õhku puhub. salongiventikaga tuleks mujalt ka õhku ju :?
Kunagi oli e34del funktsioon Parking Ventilation. Ilmselt see midagi taolist.Puhub kuuma välja suvel.
proovisin ära, kui kesklukk peale panna siis natukse aja pärast enam ei
puhu. ju siis mingine x funktsioon jälle, loodan, et talvel seda pole :lol:
Veiken
Huviline
Postitusi: 179
Liitunud: 21.02.2006 13:27 38
Peamine sõiduk: BWM 745i
Telefon: 3725091997
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Veiken »

kas see "Rest" funktsioon mitte pole?
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

mismõttes reset? mille reset?
Veiken
Huviline
Postitusi: 179
Liitunud: 21.02.2006 13:27 38
Peamine sõiduk: BWM 745i
Telefon: 3725091997
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas Veiken »

aise kirjutas:mismõttes reset? mille reset?
"Rest" on selline asi (nupp) kliimal, mis jahutab autot isegi kui auto ei käi.
Lõpetab kui paned süüte sisse või näiteks aku hakkab tühjaks saama jne.
Vasta