E39 ventilaator

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
georg123
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 18.02.2007 17:06 49

E39 ventilaator

Postitus Postitas georg123 »

Lugu selline et ostsin BMW 523 2000.a.
Kõik on ilus ja tore aga muret teeb selline asi nagu imelik ventika müra kapotialt ,eriti just külma mootoriga aga kui juba 2-3 km sõitnud siis tundub nagu kõik O.K olevat .Kas tegu on mingi tõsise murega ja kui on , siis kui palju see jama mulle maksma võiks minna? ja Kus oleks mõistlik seda korda teha... :(
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

arvatavasti jahutustiiviku visco sidur :on algul jäigalt järgi mõne aja pärast hakkab jahutus tiivik vaiksemalt ringi käima siis kaob see tuuleveski hääl ka ära kui ma õeti sust aru sain siis pole su autol midagi viga sõida ja naudi :lol:
Bmw sõidurõõm
georg123
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 18.02.2007 17:06 49

Postitus Postitas georg123 »

Arvad ,et ei ole hullu jah .... OK KÕike head sulle Tänud. :cool:
Kasutaja avatar
Joel_H
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 05.08.2003 10:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Joel_H »

BMW POWER kirjutas:arvatavasti jahutustiiviku visco sidur :on algul jäigalt järgi mõne aja pärast hakkab jahutus tiivik vaiksemalt ringi käima siis kaob see tuuleveski hääl ka ära kui ma õeti sust aru sain siis pole su autol midagi viga sõida ja naudi :lol:
viskosiduri tööpõhimõte on ikka teistpidi - külma mootoriga käib tiivik "lõdvalt", mida soojemaks mootor-radikas muutuvad, seda jäigemaks muutub sidur ja seda hullemat "tuuleveskit" hakkab ventikas tegema.
kui e39 puhul seda häält salongi kuuled, siis on midagi kindlasti mäda :!: pöördu näiteks kasutaja Valdek poole .. suudab su probleemile kindlasti põhjuse leida ;)
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

tere sul on õigus kuid külma mootoriga käivitades hakkab ka ,tiiviku visco sidur jäigaltl järgi mõneks ajaks
Bmw sõidurõõm
OKilk
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 29.10.2006 14:29 59

Postitus Postitas OKilk »

Vaata õlitasemed ka läbi (kasti ja mootori .. ). Kui õli vähe siis teeb mootor undavat häält ( tunduks nagu vendikas) ja kui sõidad siis õlitase tõuseb ja seega kaob ka heli.
Üks variant :)
E39 / 1998 / 523iAT
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

ole täiesti rahulik, see ongi nii, isegi uue siduriga. mul endal sama asi, mingi pool aastat tagasi sai vahetatud ja uugab alguses päris tugevalt, üle 2krpm eriti lasta ei taha külmalt. mingi paar min sõitu ja jääb vait. aja pikku läheb pehmemaks. mul on B-osa (Febi vist). UM´st küsisin ka üle ja öeldi, et see on normaalne.
Kasutaja avatar
h6bekuul
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 20.11.2006 16:30 38
Asukoht: tln

Postitus Postitas h6bekuul »

ei tea...pole enda omal küll mingeid selliseid hääli kuulnud
BMW325i e46 + golf V GTI t-fsi
Vasta