Probleem bmw 525 tds mootoriga

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Probleem bmw 525 tds mootoriga

Postitus Postitas skiev »

Masinaks on siis bmw 525 tds e34 aastast 94. Probleem järgmine: sõitsin ja järsku kadus kõrgematel pööretel jõud ära avastasin et temp põhjas.
Arvasin et plokikaane tihend läks aga karteris jahutusvedelikku pole ja jahutussüsteemis ei tundu ka liigset survet olevat. oskab keegi midagi arvata, enne kui kontrolli viin.
TÄNUD ette!
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Kuidas auto praegu käitub? Kui jõud kadus, siis arvatavasti hakkas juba mootorit pooma ja kas kees ikka korralikult? Kui jah, siis otsi mõni tds´i teema ja saad asjade käigust üsna selge pildi ette. Kurb ta on,aga need mootorid keetmist ei kannata.
525 TDS´a EXECUTIVE
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

ei tea kui kaua ta kuum oli, aga ma sõitsin mingi kaks kilomeetrit 140km/h nii et väga kaua tal aega keeda ei olnud. kas oskab keegi õelda kas on odavam remontida mootor või osta "uus" mootor. pumba pea on ka praegusel kahtlase väärtusega.
Hetkel panin auto seisma ei taha kuhugi linna vahele jääda.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

veepump äkki hoopis töölepingu lõpetanud??
sellepärast ei ole mõtet küll uut mootorit ostma hakata.
kui foorumist otsid siis saad teada miks need veepumbad oma elu lõpetavad.

piirama hakkab ta küll alles päris punase juures aga kui sa kohe peale seda mootori välja lülitasid siis ei tohiks midagi hullu olla.

endal alles lendas genekarihm, päris hästi praksus terve kapotialune aga tundub et plokikaas jäi korda. ptui, tpui, ptui.

terv
erich
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

tundub et termostaat on kinni jäänud. esialgsed märgid viitavad vähemalt sellele see nädal vahetan ära eks paistab mis saab. aga kui kellelgi on mootorit pakkuda siis oleks huvi küll.
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

võtsin termostaadi välja ja ei midagi ikka läheb kuumaks, kuigi nüüd läheb vähemalt pool radikat soojaks.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

õhk sees äkki veel??

terv
erich
Kasutaja avatar
Danil523
Huviline
Postitusi: 1721
Liitunud: 30.12.2004 12:52 38
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Danil523 »

kunagi nii jamasin enda e32 -ga> mitte midagi ei aidanud( voolikud, õhutamine, radika ja süsteemi puhastus, veepump) ühesõnaga kõik sai üle vaadatud -- aitas aint kui panin tiiviku otsese(kokkukeevitatud) siis keema ei läinud.... ja viga siis- plokikaane tihend


mul tookord läks mitu korda punasesse ja kuna kuulasin muusikat siis sõitsin ükskord kogu süsteemi veest puhtaks--- peale selle probleem süvenes ja aitas nagu ennem mainisin- tiivik mis töötab sama kiirusega (rihma kiirusega) . peale selle panukut sain sõita päris mitu tuhat kilti....
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

kas kuidagi saab lasta kontrollida ka plokikaant või tihendi ilma et lahti võtaks.
Kasutaja avatar
romm
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 24.08.2006 11:48 14
Asukoht: Tartu- Jõgevamaa

Postitus Postitas romm »

Mõne nipiga saab ikka. Esiteks vaata, ega sul õli ja jahutusvedelik ei ole omavahel segamini. Teiseks võta paisupaagil kork maha, pane mootor käima ja anna paaru (jahutusvedelik peab ikka normis olema enne seda). Kui jahutusvedelik hakkab mullitama, või paagist välja ajama, siis on surve süsteemis, mida võibki põhjustada plokikaanetihendi läbilaskmine, või nt. plokikaanes olev mõra.
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

ma ise kahtlustan ka plokikaane tihendit, sest on vähe tõenäoline et lihtsalt sõidu pealt läheb veepump katki. aga kui plokikaane tihend annab läbi siis see peaks torud ikka korralikult jäigaks ajama. mul ei ole liigset survet sees ja õli ka ei tundu vahutavat. hetkel on seis suhteliselt müstiline. oskab keegi soovitada võrus kohta kus saaks murele lahendust ja palju võid tihendi vahetus maksma mina.
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

kontrolli ikkagi veepump kah ennem üle, on olnud ka olukordi kus ta võllipealt lahti ja töötab/ei tööta nii kuidas jumal juhtab.
Ajab radika soojaks küll aga tegelikult piisavalt vett ikka ringi ei aja.
Minul läks kah veepump sõidu pealt, külll jäärajal ja törtsu suuremate pöörete peal aga se ei olegi nii tähtis.

terv
erich
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

kle Erich ka sul see pump mingit häält ka hakkas tegema peale seda. ma hakkasin mõtlema et kui mul see jama tekkis siis andsin ka korralikult piitsa enam-vähem nii punase piiril. akki on ikka veepump.
Kasutaja avatar
Silver_S
Huviline
Postitusi: 347
Liitunud: 12.07.2004 20:46 22
Asukoht: hps/tln
Kontakt:

Postitus Postitas Silver_S »

skiev kirjutas:kle Erich ka sul see pump mingit häält ka hakkas tegema peale seda. ma hakkasin mõtlema et kui mul see jama tekkis siis andsin ka korralikult piitsa enam-vähem nii punase piiril. akki on ikka veepump.
Sümptomid täpselt samad nagu mul, ja juhtus ka täpselt samamoodi.
Pump ei teinud mingit häält, lihtsalt oli katki murdunud.
Üsna suur tõenäosus et asi pumbas.
BMW 530d -01 142kw Pilt
Kasutaja avatar
erikred
Huviline
Postitusi: 1636
Liitunud: 04.11.2005 22:07 33
Peamine sõiduk: E38 740D
Asukoht: põhja läti metsad

Postitus Postitas erikred »

mingit erilist häält küll kapotialt ei kostunud. Ainult plokikaane praksumist :P
Jäi küll õnneks terveks.

terv
erich
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

homme tõmban pumba küljest ja vaatan mis saab, loodan et pump on katki siis saaks juba sõitma.
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas skiev »

tana sain siis pumba maha ja katki ta oligi. tundub et pumba üks külg on liimist lahti tulnud ja ülejäänud ka ära lõhkunud. järgmine reede uus pump ja jälle sõidab, ma vähemalt loodan nii. suur tänu kõigile kes aitasid.
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
Vasta