E34 mootoris tigin (524td)

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

E34 mootoris tigin (524td)

Postitus Postitas disjoll »

Vastik tiks-klõps on sees kuskil plokikaane osas. Olen pannud igat õlilisandeid aga ei miskit. Äkki keegi teab mida seal ära vahetada? Ega see olla ei või kollektori tihend?
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

hüdrotõukurid ?
Kasutaja avatar
redline
Huviline
Postitusi: 2181
Liitunud: 08.02.2006 19:04 31
Asukoht: Võru/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas redline »

kapa kirjutas:hüdrotõukurid ?
antud mootoril pole neid.
Tiksust saab lahti nii, et lased reguleerida klapid ära või kui oskad siis ise reguleerida ;)

Kas nukkvõll on korralik?....tavaliselt nendel kipub nukkvõll ära kuluma ja siis tuleb ka tiks sisse.
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Klapiregull ja asi peaks korras olema......kui juhuslikult klapid pole kõveraks löödud kunagi.
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas disjoll »

ei tea kas on klappidest nii järsku. Natuke aega tagasi käis nii vaikselt et ei saanudki aru, et diisel :D Enne kürgsurvepumba lõppemist tuli tiks sisse. Ma arvasin siis ehk süütenurk paigast aga peale vahetust ikka. Kas ei või olla kollektori tihend (sisse või väljalase) tuttaval oli pensukal nii.
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas disjoll »

redline kirjutas:
kapa kirjutas:hüdrotõukurid ?
antud mootoril pole neid.
Tiksust saab lahti nii, et lased reguleerida klapid ära või kui oskad siis ise reguleerida ;)

Kas nukkvõll on korralik?....tavaliselt nendel kipub nukkvõll ära kuluma ja siis tuleb ka tiks sisse.
Nukkvõllist ei tea ma midagi mis olukorras ta on!
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

ahjaaa ... 2.4 see on veel see õite vana ju .... mul oli 2.5 silmi ees
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Mõni pihusti ehk lõpetas normaalse tegevuse.....kruvi maha, ma võin nad ära testida sul. Oled ju Tartus?
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas disjoll »

markx kirjutas:Mõni pihusti ehk lõpetas normaalse tegevuse.....kruvi maha, ma võin nad ära testida sul. Oled ju Tartus?
Oleks tore küll aga hetkel olen autoga igapäev sõidus ja teine auto kah tuksis. Olen juba ära harjunud selle tiksumisega sisse ei kuule ju :D aga väljas kuuldes ajab närvi. Kas sa ise tegeled mingi remondiga?
TD
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 07.04.2007 20:57 47
Peamine sõiduk: Bmw

Postitus Postitas TD »

nukkvõlli kulumise tekib ka väga paha hääl mootori ruumis! tasub vaadata kui kulunud nukad on
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Kas sa ise tegeled mingi remondiga?
Tartu teaduspargis nokitsen pihusteid haltuura korras.


Nukk peab olema ikka tunduvalt üle 1mm maha kulunud, et tekiks teravad hääled. Enda vanal mootoril oli ka nukk jubeda väljanägemisega aga õiges asendis ja hääl oli väga mahe. Ma kardan, et see sõltub sul nuka asendist rohkem kui kulumisest. Kui pump vahetati (või tegid seda ise?) siis kuidas hammasrihm peale pandi ja kas pandi uus rihm? Tegelikult peaks uue rihma paigaldamisel nukaratta lahti laskma ja võlli surnud seisu asendi suhtes 2.5mm vastupäeva fikseerima.....siis rihm peale, asjad paika ja lõpuks nukaratas kinnitada. Vähemalt ametlikud m21 remondimanuaalid käsevad sellist protseduuri järgida. Pole küll kuskil kohanud, et keegi viitsiks nii jännata.....isegi nukka ei fikseerita vaid pannakse silma järgi vahest. Mõni ime siis, et tiksumine sisse tuleb.
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas disjoll »

See küll vana teema mul aga tiks ikka veel sees. Ma täna mõtlesin, et kas see tiks mul ei või olla vaakumpumbast mis klapikambri kaane all on? Kas saab see tiksuda? Mul eelmisel autol(audi diisel) tegi häält samamoodi tiksus ja kliksus. On ehk arvamusi.
Kasutaja avatar
markx
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 23.05.2003 14:15 49
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas markx »

Kah võimalik variant.... pump võib kigiseda. Kui tahad järele proovida, siis mul on üks vaakumpump üle.
disjoll
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.08.2007 22:17 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas disjoll »

ok sobiks aga kui palju sa tahad selle eest?
Vasta