E39 autotelefoni ja MF rooli paigaldus?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

E39 autotelefoni ja MF rooli paigaldus?

Postitus Postitas Ivar »

Paar küsimust. Autoks siis 523i E39 1998 a

1) Kas BMW autotelefoni saab lisada lihtsalt (käetoe kaane vahetamisest telefoniga käetoe kaane vastu), et nn telefonivalmidus on olemas, lihtsalt ühendamise vaev?

2) Ning kas peab selleks maki ära vahetama (on BMW Reverse makk)

3) Praegu on tavaline rool, kuid sooviks MF rooli panna, sama küsimus, kas selle valmidus on olemas, juhtmed ühendada ja töötab?

Loodetavasti mu küsimused olid arusaadavad ja mitte väga rumalad :?
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Vaata seal telefonist ka pikemalt juttu http://bmw.bazzi.biz/index.htm , mäletamist mööda on kyttepaagi luugi poolses osas pagassis ka midagi telefoniga seonduvat, seal peaks ka parimisabi moodul olema läheduses(kui on olemas muidugi)Ma rooli kohta siin paar nädalat tagasi kysisin, yhel lehel oli täpsemalt seletatud, vaata väheke tagasi.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

mulk2 kirjutas:Vaata seal telefonist ka pikemalt juttu http://bmw.bazzi.biz/index.htm , mäletamist mööda on kyttepaagi luugi poolses osas pagassis ka midagi telefoniga seonduvat, seal peaks ka parimisabi moodul olema läheduses(kui on olemas muidugi)Ma rooli kohta siin paar nädalat tagasi kysisin, yhel lehel oli täpsemalt seletatud, vaata väheke tagasi.
Link hea, tänud.

Et täit mugavust saada, siis pean ka maki ära vahetama, kuna praegusel pole telefoni tuge :( aga CD tahaks küll :lol:
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Mul ka eelmises e39 polnud cd makki, oli reverse ainult.Tykk aega otsisin business makki et cd boxi panna.Löpuks tuli enne auto vahetuse aeg kätte kui maki sain.Uut ei raatsind tookord UM ist osta.Sul 98 aasta masin vist ju, sellel makk vist kahes tykis kui ei eksi.Mul oli 96 aasta löpu masin, 97 mudel ja sellel oli yhes tykis.Mönel on pandud tavaline makk, koos sobitus sahtliga aga isiklikult kasutaks ainult originaalset kooslust.Ise olen möelnus parkimisabi tah asendada, seal lehel vend oli asendand, suur töö polnud, kui vaid soodsalt kuskilt saaks.Uue ostul pole eriti mötet.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

mulk2 kirjutas:Mul ka eelmises e39 polnud cd makki, oli reverse ainult.Tykk aega otsisin business makki et cd boxi panna.Löpuks tuli enne auto vahetuse aeg kätte kui maki sain.Uut ei raatsind tookord UM ist osta.Sul 98 aasta masin vist ju, sellel makk vist kahes tykis kui ei eksi.Mul oli 96 aasta löpu masin, 97 mudel ja sellel oli yhes tykis.Mönel on pandud tavaline makk, koos sobitus sahtliga aga isiklikult kasutaks ainult originaalset kooslust.Ise olen möelnus parkimisabi tah asendada, seal lehel vend oli asendand, suur töö polnud, kui vaid soodsalt kuskilt saaks.Uue ostul pole eriti mötet.
Mul Reverse makk ning ühes tükis, kuigi jah 98 a oma. Tavalist ei taha, tahaks CD Business, et ka BMW autotelefon panna ning MF rooli ikka :?
Huvitav just see, et kui võtan rooli ära, et kas saab panna MF rool ning mingi pistik ühendada ja kõik sujub :(
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Uuri igaks juhuks UM ist.ma ei oska täpselt öelda kas 98 alguses või keskel aga 98 aasatl muudeti e39 elektri systeemi tunduvalt.sai kunagi taga luugi luku mootor vahetatud 96 aasat masinale 98 oma.Pistikud erinavad, yhel 3 teisel 4 juhet.Lammutasin siis karbikesed lahti ja viskasin mehaanika ymber.ja ok.Rooliga on vist kuidagi selle mf juhtimis plokiga midagi, vanematel eraldi, uuematel see roolis.Arvan et sul ei tohiks vahetusega raskust olla.Aga kindlam ehk VIN kaasa ja UM i kysima.
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Veel yks asi, mäletan et mul oli ka teises autos see tavaline reverse aga ka MF oli.Samas ei saand vahetada otse business cd vastu vaid oleks saand businessi kassetika panna millel boksi juhtimine.Ei tea miks nii aga nii väideti nii UM is kui ka siin pool lahte esinduses.
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

Et kui nüüd UM-ist uued panna, siis:

PAIGALDUS 2 280,00
Radio/CD 8 317,75
Display 7 604,20
Car phone 21 967,80 :shock:
18% km juurde.

Koos vidinatega tuli 48 612,22 , kusjuures see ei sisalda MFL rooli :D

Variant on lihtsalt kasutatud CD ja telefon osta... Igor sauelt pakkus MFL rooli 98 ja üles 8500 kr :?
juhan
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 25.02.2004 19:38 29

Postitus Postitas juhan »

kle kui raadiot vahetama hakkad siis anna teada ostan su vana ää
mul augu täidet vaja
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Eile sirvisin soome lammutuste lehti ja MF rool oli 300 eur i müüa.Ise jätkan ka M mf rooli otsinguid.Arvan et telefon sobib kindlasti ka seitsmese oma.Äkki on abiks www.varaosahaku.fi
juhan
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 25.02.2004 19:38 29

Postitus Postitas juhan »

kas kuskil oleks vöimalk näha pilte roolidest koos nende köikvöimalike markeeringutega
Ivar
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 28.12.2003 17:50 33
Asukoht: BMW 740D
Kontakt:

Postitus Postitas Ivar »

mulk2 kirjutas:Eile sirvisin soome lammutuste lehti ja MF rool oli 300 eur i müüa.Ise jätkan ka M mf rooli otsinguid.Arvan et telefon sobib kindlasti ka seitsmese oma.Äkki on abiks www.varaosahaku.fi
Tänud hea lingi eest. Kui seal midagi asjalikku leiab, kas saab Sinu abiga need ehk ka kätte :)
Kasutaja avatar
Mulk
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 16.12.2003 19:28 23
Peamine sõiduk: A6 4G QUATTRO
Asukoht: Vantaa-Viljandi

Postitus Postitas Mulk »

Kätte toimetatakse see kaup cargo bussi meetodil.enne vötab saatja köik andmed ja siis peab ise järgi minema kuhu kauba saata lasid.Makstakse kohe sulas nii kaup kui ka saatmiskulu.kehv ju see et sa ei saa ise kaupa enne näha ja lähemalt uurida.Kindlasti vöimalus tagasi saata aga siis saatmiskulud ikkagi enda kanda.Samas kui ise turku või tamperele söita pole ka nii hull.Peale 1 maid pole ju kindlutust ka eraldi vaja ja laevapilti hind oma oma pool saatekuludest.See selline kahe otsaga asi jah.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

On küll natuke OT, aga kõva, kus mehed on E39 MFL rooli E31 EML-iga paaritanud:
http://www.clube31.de/phpBB2/viewtopic. ... c&start=15
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
vassu
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 10.11.2007 17:54 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas vassu »

Mul selline probleem, et on MF rooli nupud ei tööta.Ühendatud nagu pistikud on kuid ei tööta.Juba ostes nupud ei töötanud.Valgustust sisse ei jookse.Ei tööta püsikiiruse hoidja kuigi mootori juures kiirusehoidja on olemas ning raadio nupud ei tööta.Rool kindlalt vahetatud ning ilmselt on autol vahetatud esikonsool.Tagakardin samuti elektriline olemas aga nuppu selleks pole:) Kas keegi oskaks abi anda (mingit asjalikku linki kuidas kogu kupatust ühendada?).Samuti on istmemälude nupp, aga ühendatud pole.Istmed comfort istmed(täiselektrilised) ning peeglid elektrilised aga võtsin polstri lahti ja juhet lülitisse ei jookse.Arvan et täiesti võimalik et selline funktsioon olemas.Ja kas äkki roolil on eraldi mingi kaitse ka?Või üldse rooliga seoses milles võib olla probla.Äkkki kellelgi mingi sama probleem olnud ennem :cry: ?

Rooliks muidu selline tüüp...Iseenesest päris kena rool:)
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=32&fg=35

Äkki võib olla probleem, et rool peale visatud aga ei sobigi üldse minu autole.Autoks 1996 aasta E39 520i!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Esimese asjana tuleks veenduda, et Su auto pole enne 09/96 toodetud. Siis on suure tõenäosusega nii, et rool on pandud liiga uus. Sest enne seda oli MFL juhtpokk eraldi armatuuri all, peale seda aga kogu elektroonika roolis parema lülitiploki sees. Sul võib nüüd nii olla, et kaks MFL juhtplokki on üksteise järel!
Teisena võid spiraalkaabli (nr. 2 Sinu pildil) sobivust kontrollida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
vassu
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 10.11.2007 17:54 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas vassu »

Siit võibki tuleneda probleem kuna auto toodetud vist 7/96...Et vaja siis eraldi juhtplokki?Muidu roolikarbi võtsin lahti siis jooksid kaablid samamoodi nagu järgneval saidil :roll: ...

http://www.bmwtips.com/tipsntricks/Stee ... gwheel.htm
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Vastupidi, kui rool on peale 09/96, siis on vaja see armatuuri all olev plokk vahelt välja võtta!
See junn on siis ülearu:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0035682023
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
vassu
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 10.11.2007 17:54 50
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas vassu »

priitv8 kirjutas:Vastupidi, kui rool on peale 09/96, siis on vaja see armatuuri all olev plokk vahelt välja võtta!
See junn on siis ülearu:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0035682023
Et siis lihtsalt plokk vahelt ja juhtmed otse :lol: ....muidugi, ilmselt asi nii lihtsalt ei käi...Aga vool peaks rooli nagu eraldi jooksma.Et tulukesed peaksid vähemalt ju ikka roolil põlema...või on see ikka juhtploki pärast?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Eks Sa pead ikka skeemi pealt vaatama, mismoodi need otsad käima peavad.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
luts
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 03.12.2004 19:48 33
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas luts »

Sama dilemma ees!
Tahaks paigaldada MF rooli oma 2000a.530-le(peal tavaline rool),kui suur töö see on ja mida peab veel välja vahetama koos rooliga?!
Tahaks tegelt ka püsikiiruse hoidjat paigaldada,ning seda roolilt koos raadioga juhtida!
BMW 530d Touring steptronic --2000--
Vasta