E39:Ragin esisillas

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

E39:Ragin esisillas

Postitus Postitas jann0 »

Oskab äkki keegi midagi tarka öelda E39 2,5 1999a .Rooli keerates või pidurdades käib siis raksakas või selline kolks läbi,õõtshoovad ja stabikakondid vahetatud . Muide juurde võib märkida et kunagi äärekivisse sõites ,alumiinium talad või kuida neid nimetada mis seal all on et seal üks mõra sees. Käisin ülevaatuspuktis kontrollis ,aga seal kül targemaks ei saanud.
Kasutaja avatar
rax1
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 28.10.2003 15:00 34
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas rax1 »

Tugilaager võib raginat teha.Aga kontrollida soovitaks UM-is,ülevaatuspunktis ei saada midagi aru. aja raiskamine,kui viga otsid.
BMW 530 d
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

Ega jah peab UM-ist läbi hüppama. Ülevaatuspunktis ütles et õõtshoovad,mis ma nädal aega tgasi vahetasin, et natuke loksuvad ,ega nad midagi jaga ja seal.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

jann0 kirjutas:Ega jah peab UM-ist läbi hüppama. Ülevaatuspunktis ütles et õõtshoovad,mis ma nädal aega tgasi vahetasin, et natuke loksuvad ,ega nad midagi jaga ja seal.
võiksid pidurdus mehhanisi üle vaadata!mina ntks sain üks kord ka sama seisu üllatuseks,kui avastasin et esimene supord ühe poldiga kinnia ja see oli ka aint paari keerme võrra kinni keeratud,kolksus ja vahest kragises!ja teistkorda kettalt kild välja jne!
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Vedrud vaata üle, kui on vedrul osa või terve keerd ära murdunud, siis teeb samasugust vastikut häält, eriti keeramise ajal.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

jackpuuk kirjutas:Vedrud vaata üle, kui on vedrul osa või terve keerd ära murdunud, siis teeb samasugust vastikut häält, eriti keeramise ajal.
Pigem siis ikka amordilaager?
Kas kohapeal keerates ka?
Indrek
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

jah kohapeal keerates , hooga järsku pidurdades, sai uuritud et amordi laager pole kindlalt ja amort ka kahtlane tundub et hääl tuleb kuskilt roolilattist või sealt kandist :( ,ma loodan et on midagi lihtsamat neljapäev kanalile vaatan üle,kui siis ise aru ei saa ,siis UM-i.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

jann0 kirjutas:jah kohapeal keerates , hooga järsku pidurdades, sai uuritud et amordi laager pole kindlalt ja amort ka kahtlane tundub et hääl tuleb kuskilt roolilattist või sealt kandist :( ,ma loodan et on midagi lihtsamat neljapäev kanalile vaatan üle,kui siis ise aru ei saa ,siis UM-i.
kohapeal mittetöötava mootoriga teeb ka häält kui rattaid keerata??
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

jah kohapeal mittetöötava mootoriga teeb ka .
Kasutaja avatar
Marger
Huviline
Postitusi: 480
Liitunud: 17.10.2002 09:20 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marger »

Kas vedru on ikka terve ees?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

kaldun ka arvama kas vedru v tugilaager!juhul kui oled juba kõik õõtsad ja kondivardad vahetand jne!
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Postitus Postitas mike1 »

Kuidas seda tugilaagri korrasolekut kontrollisid? Roolilatt teeb ka muidugi päris koledat kolksu, jah, kuid siis peaks latil ka loks sees olema.
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

Kui äärekivisse lasid, roolilati ots ei saanud haiget? Olen analoogse asja läbi elanud, ei ragisenud, kuid rooli keerates tegi vahel koledat kolksu. Vahetasin mõttes juba roolilatti, kui viga ilmsiks tuli ja kergendatult hingama pani.
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

mike1 kirjutas:Kuidas seda tugilaagri korrasolekut kontrollisid? Roolilatt teeb ka muidugi päris koledat kolksu, jah, kuid siis peaks latil ka loks sees olema.
Kuna see ragin rohkem auto keskosas ,siis ei tundunud et tugilaager, aga homme lähen uurin täpsemalt auto all eks näis siis,mis selgub.
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

dantee kirjutas:Kui äärekivisse lasid, roolilati ots ei saanud haiget? Olen analoogse asja läbi elanud, ei ragisenud, kuid rooli keerates tegi vahel koledat kolksu. Vahetasin mõttes juba roolilatti, kui viga ilmsiks tuli ja kergendatult hingama pani.
Mis sul siis kolksus seal? Roolilatt natuke jah kallis lõbu :cry:
Kasutaja avatar
Marger
Huviline
Postitusi: 480
Liitunud: 17.10.2002 09:20 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Marger »

Endal oli ka räme kolks sees ratast keerates ja kuulates tuli se ka kuskilt keskelt aga kui ratta alt ära võtsin oli kohe näha, et vedru katki ja se tegigi seda julma häält.
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

Marger kirjutas:Endal oli ka räme kolks sees ratast keerates ja kuulates tuli se ka kuskilt keskelt aga kui ratta alt ära võtsin oli kohe näha, et vedru katki ja se tegigi seda julma häält.
Siis tahaks loota et viga vedrus,eks homme kuuleb .
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

a aga kui vedru puru kas siis esiots madalamale ei tohiks vajuda,või väliselt silmaga midagi näha pole we?, mingi 100-110 vahel kuskil hakkab auto teel ujuma ka.
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Märgatavalt ei vaju alla, tavaliselt on otsmine keerd katki, see on väike vahe kõrguses. Aga ujuma võib sul teda panna 146 erinevat põhjust :D , alates kehvadest kummidest, kuni erinevate pukside, sharniiride, rooliotste ja erineva muu kamaga. Ja ujumise põhjus ei pruugi üldse olla esisillas.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

Vaatasin vedrud üle ,vedrud on küll terved.
MairoG
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 29.01.2005 22:50 03
Asukoht: Tln ja Läänemaa

Postitus Postitas MairoG »

Tavaliselt siiski roolikeeramisel krigina põhjuseks on amorditugilaagrid, need on kuivale jäänud ja ilmselt seest juba ka roostes ja kulunud !!!, ja kui nad on kulunud siis võivad ka loksuda, seda kuuled ka pidurtamisel.


Sain aru, et sul hoopis kuskilt autokeskelt tuleb see hääl ?

Kui eksin siis paranda.

Aga kui tuleb keskelt see hääl, siis võib olla ka vabalt roolikardaanirist (ristid)

Kusjuures rooliloksu, ei pea üldse olemagi.
Lihtsalt määre on oma elu ära elanud ja rist kuival, kui rist kuival siis tavaliselt lähevad need väga kiiresti rooste seest ja jälle krigin olemas.


Ja muideks, sul võivad ka amordid omadega pees olla, ka siis hakkab krigisema ja samuti on pidurtusel meeletu kolks sees.


Minu jutt põhineb, minu enda kogemustel. Olen vahetanud päris palju selliste sümptomidega autodel amorte. Ning samuti ka minu eelnevas jutus mainitud osasid. Peale nende vahetust alati olnud vaikus majas :cool:
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Postitus Postitas mike1 »

Pakun ikka tugilaagreid ja latti. Enda omal lasin just tugilaagrid ära vahetada, kolks jäi vähemaks, kuid selgus tõsiasi, et latt endiselt omadega õhtul. Alla taastatud lati eriti osta ei soovita(4-ja kuu jooksul teine latt).
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

pakun seda ,et mine kas tõstukile või kanalile oma autoga.
Kasutaja avatar
dantee
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 11.02.2005 10:41 09
Asukoht: Valga

Postitus Postitas dantee »

jann0 kirjutas:
dantee kirjutas:Kui äärekivisse lasid, roolilati ots ei saanud haiget? Olen analoogse asja läbi elanud, ei ragisenud, kuid rooli keerates tegi vahel koledat kolksu. Vahetasin mõttes juba roolilatti, kui viga ilmsiks tuli ja kergendatult hingama pani.
Mis sul siis kolksus seal? Roolilatt natuke jah kallis lõbu :cry:
Kolksus ja paukus tegelikult roolilati ots, mis andis müra kogu roolisüsteemile.
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

Märgade ilmadega ,vihma siin nüüd sadas ,ragin tunduvalt vaiksemaks jäänud . Järgmine nädal lähen lasen UM is üle vaadata .
Kasutaja avatar
jann0
Huviline
Postitusi: 176
Liitunud: 31.07.2004 16:29 14
Asukoht: tartu

Postitus Postitas jann0 »

Kui kedagi huvitab ,siis raginat teeb roolilatt, pikka ragina peale tuli ka nüüd roolivõimu undamine.
Kasutaja avatar
Kristjan.K
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 17.10.2006 16:33 22

Postitus Postitas Kristjan.K »

ATF ja süstal, mine auto alla, ja torka nõel kõik võimalikkesse munakutesse (rooliotsad, ja sharniiride rattapoolsed otsad) lase õli täis ja imesta kui vaikselt auto jälle keerama ja õõtsuma on võimeline.

See pole vb kõige parem lahend, aga tunduvalt odavam, kui uued sharniirid jms osta. Mul muidugi auto ei ujund ka maanteel ega midagi, stabiilne ja juhitavus super. :cool:
Original BMW Teile
Vasta