e34, 520, 110kw,1992. vesi silindris.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

e34, 520, 110kw,1992. vesi silindris.

Postitus Postitas tanel_s »

Probleem nimelt selles, et 6 silindris vihmase ilmaga vesi sees. Nii palju olen aru saanud, et tuleb sealt mootorikatte kinnitus august. Kuna seal peab olema mingine spetsiaalne kummist puksike (vist), aga mul kruvi siis sealt sisse immitsebki.Küsimus kust saab neid õigeid asju soetada sinna kruvi asemele (muidugi UM-ist) järsku kuskilt odavamalt?? Asukoht siis Tartu ja kellel on sellise asjaga veel probleemi olnud äkki selgitaks mulle kuidas saab sinna mootori katte peale vesi??? Ja küsimiseks läks siis küsiks veel.Kuna suht värske BMW omanik siis pöörded ei tule ilusti tühikäigul kohe alla vaid tasapisi 1000p/min ja kuni 650p/min langeb, aga ei kõigu! Mõtlesin, et see tühikäigumootor mustust täis. Puhastaks ära, aga mitte ei leia teda! Ja mida veel võiks selle vea juures vaadata?? Ja veel üks asi juurde, külmalt tuleb summutist kõva bensiini hais, aga nii kui mootor soe nii norm. Kas küttesegu vale või miskit veel??? Kui väga segane jutt siis andestust, aga loodame, et saate aru:D
Tänud!!
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Postitus Postitas pikk66 »

Kontrolli kõik vaakumvoolikud esmalt yle. Tyhikäigu mootor asub sisselaske kolle all. Eespoolt kolle alla piiludes on näha (võta enne geneka jahutus toru maha) ymmargune junn, millele eespoolt läheb pistik kylge ja teises otsas on T-kujuliselt kaks vaakum lõdvikut kyljes. Ylemine läheb seespoolt kollesse ja alumine tuleb loogeldes õhupuhastist tuleva jämeda lõdviku parempoolsesse põlve. Tyhikäigumootori sealt kättesaamine on paras k... Puhastamiseks vajad CarbCleanerit.
BMW-le kindel
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Postitus Postitas tanel_s »

Tänan! Proovin homme hommikul seda kontrollima hakata! Veel ideid?Aitäh!
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Re: e34, 520, 110kw,1992. vesi silindris.

Postitus Postitas mel76 »

tanel_s kirjutas:Probleem nimelt selles, et 6 silindris vihmase ilmaga vesi sees. Nii palju olen aru saanud, et tuleb sealt mootorikatte kinnitus august. Kuna seal peab olema mingine spetsiaalne kummist puksike (vist), aga mul kruvi siis sealt sisse immitsebki.Küsimus kust saab neid õigeid asju soetada sinna kruvi asemele (muidugi UM-ist) järsku kuskilt odavamalt?? Asukoht siis Tartu ja kellel on sellise asjaga veel probleemi olnud äkki selgitaks mulle kuidas saab sinna mootori katte peale vesi??? Ja küsimiseks läks siis küsiks veel.Kuna suht värske BMW omanik siis pöörded ei tule ilusti tühikäigul kohe alla vaid tasapisi 1000p/min ja kuni 650p/min langeb, aga ei kõigu! Mõtlesin, et see tühikäigumootor mustust täis. Puhastaks ära, aga mitte ei leia teda! Ja mida veel võiks selle vea juures vaadata?? Ja veel üks asi juurde, külmalt tuleb summutist kõva bensiini hais, aga nii kui mootor soe nii norm. Kas küttesegu vale või miskit veel??? Kui väga segane jutt siis andestust, aga loodame, et saat
Tänud!!
Äkki selgitaksid kust sa tead et silindrites vesi sees???? :shock: :shock:
Vötad plokikaane maha igakord kui ilm vihmane on?
Äkki üritad paremini selgitada mida sa selle silindri all silmas pead,praegu ei saa küll su küsimusest silindrite kohalt aru.
Bmw 520 i 110kw
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Postitus Postitas tanel_s »

Mitte otseselt silindris! Aga küünlaaugus. Sorry väljendasin valesti!! :) Aga seda eilse päevaga tuli sinna palju lapiga kuivatasin nii palju kui sain, sest küünlavõti puudub, et küünalt välja keerata! Ja tahtsin küsida, et mis küünlavõti sunna minema peaks kas 16mm või miski muu! aitäh!
jackpuuk
Huviline
Postitusi: 300
Liitunud: 27.02.2007 00:00 08

Postitus Postitas jackpuuk »

Külmalt viskabki bensiini haisu, kat. hakkab alles teatud temperatuuril tööle, sellepärast ära põe, see on normaalne.
3 takti: imeb, surub ja kohe läheb!
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

tanel_s kirjutas:Mitte otseselt silindris! Aga küünlaaugus. Sorry väljendasin valesti!! :) Aga seda eilse päevaga tuli sinna palju lapiga kuivatasin nii palju kui sain, sest küünlavõti puudub, et küünalt välja keerata! Ja tahtsin küsida, et mis küünlavõti sunna minema peaks kas 16mm või miski muu! aitäh!
Oled sa kindel et se ei tule klaasipesu voolikutest...need jooksevad kapoti alt läbi.Väheusutav et vihm täpselt mootori peale saab kui seal auku sees pole.
Bmw 520 i 110kw
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Postitus Postitas tanel_s »

Seda minagi, et kuidas see vesi sinna satub aga mul see kapotialune riie(mis kapoti küljes seespool) on sealt klaasipesuvedeliku pihustite kohapealt katki! Aga klaasipesuvedelik see ei ole mis sinna küünlaauku jookseb, ikka vesi!Üleeile tuli kõvasti vihma ja pool seda küünlaauku oli vett täis!
Madis.
Klubiliige - admin
Postitusi: 4591
Liitunud: 08.09.2005 23:35 57

Re: e34, 520, 110kw,1992. vesi silindris.

Postitus Postitas Madis. »

tanel_s kirjutas:Ja küsimiseks läks siis küsiks veel.Kuna suht värske BMW omanik siis pöörded ei tule ilusti tühikäigul kohe alla vaid tasapisi 1000p/min ja kuni 650p/min langeb, aga ei kõigu!
See ongi nii mõeldud. Selleks, kui kohe uuesti andmiseks läheb :)
Kõige paremini lööb välja siis kui oled maanteelt linna jõudnud just - sekund-kaks vähemalt on tuhande all pöörded
Kasutaja avatar
mel76
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 22.10.2006 14:03 16
Asukoht: Jyväskylä

Postitus Postitas mel76 »

tanel_s kirjutas:Seda minagi, et kuidas see vesi sinna satub aga mul see kapotialune riie(mis kapoti küljes seespool) on sealt klaasipesuvedeliku pihustite kohapealt katki! Aga klaasipesuvedelik see ei ole mis sinna küünlaauku jookseb, ikka vesi!Üleeile tuli kõvasti vihma ja pool seda küünlaauku oli vett täis!
Kui kapott terve ja riie klaasipesu pihustite kohalt katki siis ainus võimalus on selt pihustite ja kapoti vahelt imbub pikapeale sisse.
Bmw 520 i 110kw
tanel_s
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 17.03.2008 16:53 25
Asukoht: tartu

Postitus Postitas tanel_s »

Ma olen mõelnud, et äkki alt viskab märjaks selle riide ning pärast tilgub, aga võta sa kinni kust ta tuleb!!! :D Tänud siiski kõigile vastjaile!!
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas HrHuu »

Oli sama jama sama autoga. Samuti oli kapotialune riie puru. Küll ma jamasin, sain mitu korda piipu ja korra pooli vahetatud. Vahetasin ka aknapesuvee voolikud. Samuti oli ka mootorikatte kinnitus puru.
Mina sain lahenduse probleemile siis, kui need kapoti peal olevad aknapesu junnid silikooniga kinni panin. Arvatavasti tuli vesi nende vahelt.
Vasta