e39 Geneka juurest kostub vilin

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

e39 Geneka juurest kostub vilin

Postitus Postitas IvoMei »

Tere probleem siis selline et asi hakkas pihta peale auto pesemist ja nüüd on isegi kuivade ilmadega vilinat kuulda, Vilin tuleb siis Geneka juurest ja ainult siis kui auto seisab kohapeal nii et Drive või Reverse sees on,kui natuke pöördeid anda kaob vilin ära,sõites ka vilinat pole,ega ka siis kui auto on kas Parkingu peal või Neutral peal. Muidugi on ka roolivõimu õli voolikute ühendused lekkivad,et korra käis mõte peast läbi ,äkki on tilk õli rihma vahele sattunud.Aga huvitavad asjad on selle juures veel sellised et kui mootor külm on ja siis drivega pidurit kohapeal all hoida siis vilinat ei ole, asi hakkab alles sooja mootoriga pihta,ja kohapeal seistes sooja mootoriga ka salongi tuled kord tuhmuvad,kord põlevad eredamalt ja sõiduajal kui aken on kinni ja vajutada korra veel akna kinnilaskmis nuppu ,tõmbab ka esituled hetkeks tuhmimaks.Ise mõtlesin et kui harjad läbi hakkavad saama,kas need võivad põhjustada vilinat. Olen ka lugenud siin foorumis rullikute kohta..aga asi on selles et auto juurde saan alles 3ndal juunil ja seniks teen uurimus tööd siin ,et milles on kõige tõenäolisem viga sellise käitumise põhjuseks, äkki on kellelgi samasugust probleemi esinenud. Autoks siis 1998a e39 528 sedaan.Aku on muidu peal BMW originaal ja markeerinu järgi oli ta vist 3-4 aastat vana, aga ma ise ei tahaks uskuda et aku seda põhjustab.Te võite mind küll imelikuks pidada,et miks ma kuhugi servisesse ei lähe aga sinna ma lähen alles siis kui mõistus täiesti otsas on või on risk autole suuremat kahju teha kui parandada,ma tahaks just seda ise remontimis rõõmu tunda. Ettetänades Ivo Mei
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

kuna tean ka seda et hääli kirjeldada on suhteliselt raske siis leidsin youtubest ühe video kus on autol sama probleem,hääl on sama aga mu autol on see hääl veidike ühtlasem
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

geneka laagrid, rullikud.
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

ok aitäh, pööran siis neile esimesena tähelepanu..aga selline küsimus ka muidu veel et kuna nagunii kapoti all nokitsema hakkan siis pidi e39 üks tüüpvigadest olema roolivõimu õli lekked..mu autol ka lekivad,kas asi on voolikutes endas või voolikute ühenduskohtades
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

voolikud ja paak vaheta ära.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Minul ntks tegi pm sama häält 528i!
Aga enese kontrolliks võtsin rihma maha ja hakkasin järjest asju katsuma,selgus,et alles hiljuti vahetatud rullik oli defektiga ja hakkas kirisema ja undama(kõige ülemine juhtrull mis geneka rihmaratta juures on!)Soovitaks ennem need üle vaadata!
IvoMei kirjutas:ok aitäh, pööran siis neile esimesena tähelepanu..aga selline küsimus ka muidu veel et kuna nagunii kapoti all nokitsema hakkan siis pidi e39 üks tüüpvigadest olema roolivõimu õli lekked..mu autol ka lekivad,kas asi on voolikutes endas või voolikute ühenduskohtades
Endal sama jama ja lekivad vooliku ühendus kohad pumba juures!ühel voolikul vahetasin klambri ära ja see enam ei leki!peaks teisel ka ära vahetama!
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Freddy21: Kas sul oli rullikul käega katsudes mingit loksu tunda ka,ma millegi pärast ise arvan ka et mingi rullik teeb seda häält,homme saan koju siis hakkan autoga tegelema
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:Freddy21: Kas sul oli rullikul käega katsudes mingit loksu tunda ka,ma millegi pärast ise arvan ka et mingi rullik teeb seda häält,homme saan koju siis hakkan autoga tegelema
väike loks oli aga kui rullikut ringi keerata sis oli tunda kuda laagrid sees nõksusid/raksusid kergelt!
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

aa ok,aga kas see rihma mahavõtmine ja pealepanek on väga raske töö?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:aa ok,aga kas see rihma mahavõtmine ja pealepanek on väga raske töö?
Väga lihtne töö!nr 32 leht võtmega lased termosiduri lahti võtad vendika ära,siis pingutus rullil käib pealt plastik kaas ära,sis võtad nr 16 padruni(v oli 17 peast ei mäleta) ja surud alla ja siss on seal üks koht kust saad tavalise kruuvari läbi lükata et rullik uuesti pingesse ei läheks!Ja saadki rihma ilusti kätte!pärast paned rihma peale tagasi,lased rulliku uuesti pingesse ja korras!
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

ahaa..selge...Suurimad tänud sulle Freddy21,homme saan koju ja siis lähipäevil nokitsema
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Jap täna sain ka kinnitust et Freddy21 jutt vastab tõele, aitäh Viltsikale ja Moosale
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:Jap täna sain ka kinnitust et Freddy21 jutt vastab tõele, aitäh Viltsikale ja Moosale
rullikud väsinud? :D
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

jah..nii see ongi :) Sain juba asjade hinnad ka teada kogu kupatus mis ma vahetan,geneka rihm,rullikud ja samas ühe töö käigus ka kliima rihm,läheb kõik kokku 2000 eeki
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:jah..nii see ongi :) Sain juba asjade hinnad ka teada kogu kupatus mis ma vahetan,geneka rihm,rullikud ja samas ühe töö käigus ka kliima rihm,läheb kõik kokku 2000 eeki
kust kohast jupid ostad?mul läksid kõik rullikud ja rihmad 1600 :)
Ja ikka üli lihtne on neid vahetada!Arvestades mõne muu autoga!
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

Ma ostsin UMist..Ostsin Geneka Rihma 633 EEK,Rullik1 461 EEK,Rullik2 480 EEK ja kuna vahetamiseks juba läheb siis ka kliima rihm 400EEK
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:Ma ostsin UMist..Ostsin Geneka Rihma 633 EEK,Rullik1 461 EEK,Rullik2 480 EEK ja kuna vahetamiseks juba läheb siis ka kliima rihm 400EEK
vaheta siis juba kliima rullik ka ära!sinna läheb täpselt sama rullik mis geneka rihma pingutusel on!
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Postitus Postitas IvoMei »

aa ok, võtan teadmiseks..aitäh
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

IvoMei kirjutas:aa ok, võtan teadmiseks..aitäh
siis on kindel et nii pea ei hakka sul üksi rullik häält tegema ;)
Kasutaja avatar
mroots
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 07.01.2007 20:26 27

e39 Geneka juurest kostub vilin - laisk ja õige ravi

Postitus Postitas mroots »

Tere,

Enda vana E36 vilises kah, rullikute ja rihma vahetus ei aidanud (kusagil võis midagi väga kõver olla nii et rihm jooksis viltu, ühte serva sõi) küll aga see kui aeg-ajalt rihma ja rulliku peale silikooni pihustada, sai 2-3 päeva ilma vilinata hakkama. Pisike purk silikooni kuus on selline laisa inimese variant.

Praegu kasutuses oleval E39'l on samuti õrn vilin, läbi on kliima üks rullik, mõnusalt logiseb ja läheb juba vahetusse.

Jutu peale et lihtne on kätte saada ma küll midagi head ei ütleks, ei ole seal midagi lihtsat E39'l võrreldes mikromootoriga E36't (318) aga võiks kindlasti ka hullem olla.

Martin
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 Geneka juurest kostub vilin - laisk ja õige ravi

Postitus Postitas Alari. »

mroots kirjutas:Tere,

Enda vana E36 vilises kah, rullikute ja rihma vahetus ei aidanud (kusagil võis midagi väga kõver olla nii et rihm jooksis viltu, ühte serva sõi) küll aga see kui aeg-ajalt rihma ja rulliku peale silikooni pihustada, sai 2-3 päeva ilma vilinata hakkama. Pisike purk silikooni kuus on selline laisa inimese variant.

Praegu kasutuses oleval E39'l on samuti õrn vilin, läbi on kliima üks rullik, mõnusalt logiseb ja läheb juba vahetusse.

Jutu peale et lihtne on kätte saada ma küll midagi head ei ütleks, ei ole seal midagi lihtsat E39'l võrreldes mikromootoriga E36't (318) aga võiks kindlasti ka hullem olla.

Martin
Aga mis seal E36el raskemat on? Samamoodi pead mootori vendi eest ära võtma!ülejäänud pm täpselt sama!nu ma olen enda E39sal rihmasi ja rullikuid vahetand!koos vendi eest ära võtmisega vanad rullikud küljest uued asemele,uus rihm,kondil ka uus rihm ja rullik--max 30 min!see aeg ka siis,kui uimerdan!
Eks sellel E36el vilistas rihma kuna pinguti ei pingutand korralikult rihma ära!mul oli E39saga algul sama jama,sai sis uus pinguti ostetud!
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Mul sarnane mure: vilin
Konkreetselt tuleb vilin mitte generaatori, vaid selle teise, lühema rihma juurest. Võtsin kõik lahti, proovisin rullikuid, tundus et ei logise eriti. Vaatasin rihma üle, rihm korras, pole kusagilt kulunud. Panin kõik kokku tagasi. Alguses ei vilisenud, kuid paari minuti pärast hakkas jälle pihta... Lastes õli rihma peale vilin kaob!
Kas sellest võib järeldada, et pingutusrulliku vedru on väsinud?? (Ei pinguta rihma piisavalt ja rihm libiseb)

P.S. Vilin esineb märjemate ilmadega, kuivaga on pea-aegu vaikne.
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

pingutus rulliku hüdraulika väsinud lihtsalt!ei hoija rihma nii pingul kui vaj aja hakkab libistama
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

freddy21 kirjutas:pingutus rulliku hüdraulika väsinud lihtsalt!ei hoija rihma nii pingul kui vaj aja hakkab libistama
Kas see hüdraulika on osa nr 3 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=18

Kas selle vahetamine on sama kerge, kui rulliku vahetamine või vajab rohkem laamendamist? Paslju see jupp maksab?
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Sain vilinast lahti. Mul oli problem, millest pole veel keegi rääkinud (vähemalt ma pole sellele varem sattunud).

Kliima rihm vilises. Panin uue rihma ei vilise. Hakkasin lähemalt uurima, tuli välja et vana rihma välimine pool oli juba sile (uue rihmal on muster) ning pingutusrullik oli samuti peegelsile. Peene liivapaberiga töötlesin pingutusrulliku välispinna ära, panin vana rihma peale EI VILISE, isegi vett rihmale lisades.

Järeldus, ei tasu kiirustada pingutusrullikute vahetamisel! Kui laagrid on sees terved, siis rullik on veel töökorras, lihtsalt välispind vajab puhastamist (ta muutub siledaks ning õliseks, lihtsalt töö käigus rihm poleerib rulliku ära). Rihmad aga tasub igal juhul ära vahetada, sest kui rihm läheb sõidu ajal katki, tuleb kallim välja.
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
Zimbo
Huviline
Postitusi: 220
Liitunud: 24.07.2007 09:44 32
Asukoht: Jõhvi

Postitus Postitas Zimbo »

Zimbo kirjutas:
freddy21 kirjutas:pingutus rulliku hüdraulika väsinud lihtsalt!ei hoija rihma nii pingul kui vaj aja hakkab libistama
Kas see hüdraulika on osa nr 3 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=11&fg=18

Kas selle vahetamine on sama kerge, kui rulliku vahetamine või vajab rohkem laamendamist? Paslju see jupp maksab?
Ise küsin, ise vastan.
Jah pingutusmehanism on osa nr 3. Selle vahetamiseks tuleb läheneda alt. Vahetamine ei ole raske, kui on hea ligipääs. Hind on 800 EEK kanti. (B osa)
E60 525d 05a. Shadowline
Kasutaja avatar
eero6
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.12.2008 22:40 03

Re: e39 Geneka juurest kostub vilin

Postitus Postitas eero6 »

Ei lähe küll päris siia teemasse aga... Kas 530d vabajooksu rullik on 70 või 80 mm läbimõõduga(ladu24-s neid kahes mõõdus) ja kas kinnituspolt on päripäeva keermega?
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: e39 Geneka juurest kostub vilin

Postitus Postitas Renku »

kui sõna sekka öelda siis mu tädipoja e39´l taoline jama,roolivõimu õli lekib samas kont ei toimi..talvel ostis masina,ei tuld selle pealegi et konti proovida, suvel selgus et see omadega pekkis..
=||= 0000
Kasutaja avatar
eero6
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.12.2008 22:40 03

Re: e39 Geneka juurest kostub vilin

Postitus Postitas eero6 »

Kuno_T kirjutas:Huvitav, miks te neid rullikuid vahetate kogu aeg? Vanasti sai laagreid enne mitu korda määritud, kui nad asendati. Kinnise laagri määrimiseks tuleb nõelaga kate maha kangutada, siis läbi laagri teine kate maha ubida, laager bensiiniga läbi pesta, kuivaks puhuda, uus laagrimmäre sisse panna (mitte väga täis toppida, et raskelt ei käiks) ja katted tagasi muljuda. Lihtne. Kui pesemise järel selgub, et laager käib krõbinaga või logiseb ülemääraselt, tuleb ta siiski asendada. Kuid need juhtumid on haruldased.
Seda võib proovida küll jah.
Vasta