e39 automaatkast jõnksutab

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Dc85
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 15.06.2008 18:17 19

e39 automaatkast jõnksutab

Postitus Postitas Dc85 »

Tere,

Mure, et automaatkast hakkas jõnksutama kui järsult kiirendada. Jõnksud on päris tugevad ja alates ~3000 pöördest tekib selline nähtus. Selline efekt on nagu "sidur" haakub ja siis ei haaku.

Vb ei peaks viga otsima üldse kastist, kuid esmapilgul tundub et jõnksutamist tekitab kast.
(auto ise siis: e39 530D touring 2003a automaat)


Ette tänades.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Ma küll ei taha ehmatada,aga minul läks kast laiali pärast mõnda aega kui nii tegi!Vahe sidur seibideks jne!Sai härra Diislijoodikut külastatud ja teine kast sebitud!
Dc85
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 15.06.2008 18:17 19

Postitus Postitas Dc85 »

Kaua sa sõitsid sellega siis?
Samas kui rahulikult sõita siis ei nõksuta.
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas mart551 »

ma nüüd ei oska öelda,mis teha.. väidetavalt ongi suhteliselt 200-300k eluiga.. kuid seda oskan öelda,et mul on korralik kast müügiks,kui peaks vaja minema :)
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Dc85 kirjutas:Kaua sa sõitsid sellega siis?
Samas kui rahulikult sõita siis ei nõksuta.
esialgu tegi sellist trikki nii,et kui kickdowni tegid(möödasõidul) siis hakkas selline imelik jõnksutamine pihta,lasin kaasijärgi ja enam ei teind!
esimesed korrad ei old hullu!nii mõnenädalapärast hakkas juba kickdownil käik täiesti tühja laskma,samas rahulikult sõites ei teind midagi!Tegi sellist trikki ainult kõrgemate käikudega!läks veel mõni nädal,tagurdasin poe eest välja ja nii kui Drive peale panin sis opaa,naq kuskilt midagi viskaks julmalt üle(kerest käis selline tugev vibratsioon läbi) ja vot auto enam kohapealt ära minna ei taha,ainult suure meelitamisega(hästi õrnalt jalg kaasil)!said siis kiiruse üles meelitatud ja nii kui uuesti tiba kaasi juurde andsid sis kohe tugevad jõnksud käisid tervest kerest läbi,ning ükski käik enam ei vedand!kaasi andsid kohe põmm piirajas ja järgmine käik ja samamoodi!pold enam kahtlustki,et kast seibideks,õlis kerge metalli puru (tglt oli seda puru ikka omajagu,kasti õlivanni küljes on magnetid mis püüavad puru,ja seal oli kohe isuga seda sodi)!seega saigi kast maha kistud ja härra diislijoodikut külastatud!
Minu kast oli niivõrd väsind,et lihtsalt jätsin selle töökotta ja ostin sealt samast teise lapitud kasti!
Loodame,et sul midagi väga tõsist viga pole! ;)
Dc85
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 15.06.2008 18:17 19

Postitus Postitas Dc85 »

väike uuendus..

auto enam nii ei tee. Ise läks korda, kuid hoiatati, et võib tagasi tulla.
Viga võis siiski olla küttesüsteemis sest kohapeal ka üle 3,5k pöörde ei läinud.
Vasta