E39 automaatkasti õlitaseme kontrollimine

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

E39 automaatkasti õlitaseme kontrollimine

Postitus Postitas Alari. »

Väheke loll küsimus aga siiski!masinaks 525!
Kui õli on vähe sis mida kast võib teha?libiseb v ei taha üldse käike vahetada?
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

nii seda kui teist õli kontrolitakse alt kust välja lastakse vana õli ja samast avast käib uus õli sisse
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

to BMW POWER: Mõtle nüüd ükskord veel natuke, mida sa kokku kirjutasid.

to freddy21: Sõltub, kui vähe õli sees on. Halvemal juhul võid varsti uut kasti otsima hakata.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2404
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

http://www.bimmerboard.com/forums/posts/68013
üsna täpne juhend, inglise keeles.
V8
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Mõtle nüüd ükskord veel natuke, mida sa kokku kirjutasid.

to freddy21: Sõltub, kui vähe õli sees on. Halvemal juhul võid varsti uut kasti otsima hakata.
Seda ma usun et kast peeti läheb aga mis sümptonid võiksid sellele viidata?libisemine,mingi hääl kastis??
TarmoV12 kirjutas:http://www.bimmerboard.com/forums/posts/68013
üsna täpne juhend, inglise keeles.
Tänud sellest oli suur abi!
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Mõtle nüüd ükskord veel natuke, mida sa kokku kirjutasid.

to freddy21: Sõltub, kui vähe õli sees on. Halvemal juhul võid varsti uut kasti otsima hakata.
aut kasti õli lisamine taseme kontrollimine ja vahetamine toimub kõik ühest punnist mis asub kasti karteri küljes kas nüüd on piisavalt selge ??? kui jagad vene keelt siis abiks www.golgofa.ru
Bmw sõidurõõm
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

BMW POWER kirjutas:
PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Mõtle nüüd ükskord veel natuke, mida sa kokku kirjutasid.

to freddy21: Sõltub, kui vähe õli sees on. Halvemal juhul võid varsti uut kasti otsima hakata.
aut kasti õli lisamine taseme kontrollimine ja vahetamine toimub kõik ühest punnist mis asub kasti karteri küljes kas nüüd on piisavalt selge ??? kui jagad vene keelt siis abiks www.golgofa.ru
Küsiti ju millised sümptomid on mitte kuidas lisada :)
Indrek
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2613
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Postitus Postitas kapa »

bmw power , automaatkaste on erinevaid.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

to BMW POWER: Nimeta mulle mõni E39-le(või mõnele muule mudelile) paigutatud aut. kast, kus õli välja laskmine ja juurdevalamine käiks ühest avast. Võibolla olen ma liiga kitsa silmaringiga ja loll kah veel pealekauba. Eeldusel, et õli väljalaskmise punn on kasti karteri kõige madalas otsas, siis mismoodi sealtkaudu õli hiljem juurde valatakse/pumbatakse?
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Nimeta mulle mõni E39-le(või mõnele muule mudelile) paigutatud aut. kast, kus õli välja laskmine ja juurdevalamine käiks ühest avast. Võibolla olen ma liiga kitsa silmaringiga ja loll kah veel pealekauba. Eeldusel, et õli väljalaskmise punn on kasti karteri kõige madalas otsas, siis mismoodi sealtkaudu õli hiljem juurde valatakse/pumbatakse?
vaielda kui sa kuuled sellisest asjast esimest korda et õlivahetus tehakse samast avast kust välja lastakse
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

Indrek_M kirjutas:
BMW POWER kirjutas:
PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Mõtle nüüd ükskord veel natuke, mida sa kokku kirjutasid.

to freddy21: Sõltub, kui vähe õli sees on. Halvemal juhul võid varsti uut kasti otsima hakata.
aut kasti õli lisamine taseme kontrollimine ja vahetamine toimub kõik ühest punnist mis asub kasti karteri küljes kas nüüd on piisavalt selge ??? kui jagad vene keelt siis abiks www.golgofa.ru
Küsiti ju millised sümptomid on mitte kuidas lisada :)
Loe teema pealkiri läbi :D
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

BMW POWER kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
BMW POWER kirjutas:aut kasti õli lisamine taseme kontrollimine ja vahetamine toimub kõik ühest punnist mis asub kasti karteri küljes kas nüüd on piisavalt selge ??? kui jagad vene keelt siis abiks www.golgofa.ru
Küsiti ju millised sümptomid on mitte kuidas lisada :)
Loe teema pealkiri läbi :D
õli kontorllimise sain ma teada aga teema alguses veel küsitud,et mis sümptomid võiksid tulla,kui kastis on vähe õli?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

BMW POWER kirjutas:
PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Nimeta mulle mõni E39-le(või mõnele muule mudelile) paigutatud aut. kast, kus õli välja laskmine ja juurdevalamine käiks ühest avast. Võibolla olen ma liiga kitsa silmaringiga ja loll kah veel pealekauba. Eeldusel, et õli väljalaskmise punn on kasti karteri kõige madalas otsas, siis mismoodi sealtkaudu õli hiljem juurde valatakse/pumbatakse?
vaielda kui sa kuuled sellisest asjast esimest korda et õlivahetus tehakse samast avast kust välja lastakse
Hari siis mind natuke, mismoodi õli väljalaskmise ava kaudu õli taset kontrollitakse. See foorum ongi ju selleks, et targematelt õppida :lol:
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Maiks
Huviline
Postitusi: 665
Liitunud: 13.08.2005 19:15 45
Asukoht: Märjamaa

Postitus Postitas Maiks »

Mina tahan ka teada! Ma siiani arvasin teadvat, et minu auto kastil on all kaks punni. Üks on suurem ja asetseb kõrgemal, sellest siis kontrollitakse taset ja vajadusel lisatakse ja teine pisem, päris karteri põhjas, millest lastakse õli välja :roll: .
525 TDS´a EXECUTIVE
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas BMW POWER »

PeeterA kirjutas:
BMW POWER kirjutas:
PeeterA kirjutas:to BMW POWER: Nimeta mulle mõni E39-le(või mõnele muule mudelile) paigutatud aut. kast, kus õli välja laskmine ja juurdevalamine käiks ühest avast. Võibolla olen ma liiga kitsa silmaringiga ja loll kah veel pealekauba. Eeldusel, et õli väljalaskmise punn on kasti karteri kõige madalas otsas, siis mismoodi sealtkaudu õli hiljem juurde valatakse/pumbatakse?
vaielda kui sa kuuled sellisest asjast esimest korda et õlivahetus tehakse samast avast kust välja lastakse
Hari siis mind natuke, mismoodi õli väljalaskmise ava kaudu õli taset kontrollitakse. See foorum ongi ju selleks, et targematelt õppida :lol:
käiva mootoriga keeratakse punn lahti ja kui õli hakkab jooksma siis on tase normis sama teema ka kui vahetad õli kõigepealt lased alt õli sisse siis kui üle hakkab ajama siis paned mootori tööle tõmbad üks aaval käigud läbi siis P alt punn lahti ja lased õli juurde seni kui akkab välja jooksma loodan et said nüüd aru :D
Bmw sõidurõõm
mike1
Huviline
Postitusi: 708
Liitunud: 15.09.2003 15:04 12
Telefon: 56052094

Postitus Postitas mike1 »

Ilus lause.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

niih selline küsimus foorumikaaslastele,et kas keegi oskab enamvähem täpselt öelda palju läheb automaatkastile ja turbiinile ja õliradikale õli?
seda ma tean et kasti läheb 3,5l ! päris lampi ei taha kogust osta kuna pole just kõigeodavam õli!äkki keegi on enda kasti õlist täiesti tühjaks last ja uuesti täiT? autoks E39 528i!
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

kui sul A5S310z siis 12l võid julgelt varuda.

BMW POWER ajab segast muidugi.
täitmine ja kontroll 1 ava, väljalaskmine ikka teine ava.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

Ragnar kirjutas:kui sul A5S310z siis 12l võid julgelt varuda.

BMW POWER ajab segast muidugi.
täitmine ja kontroll 1 ava, väljalaskmine ikka teine ava.
Just seesama kast mul ongi!!:shock: ,et sis jah tänud igatahes :shock:
alex_x
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 09.04.2008 13:19 57

Postitus Postitas alex_x »

al. 1995 aastast pole vaja ju üldse õli vahetada automaatkäigukastides..
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

alex_x kirjutas:al. 1995 aastast pole vaja ju üldse õli vahetada automaatkäigukastides..
kast läks laiali ja õli oli metallipuru täis ja üli must!ei hakka ju vana õli tagasi panema :?
randolsd
Huviline
Postitusi: 280
Liitunud: 03.02.2008 18:27 21

Postitus Postitas randolsd »

aga kuidas on 535 99 a manuaaliga... palju sinna öli mahub ja kas seda peaks vahetama kui vahel tagumist käikku välja lööb??
Kasutaja avatar
confu
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.12.2007 23:38 40
Peamine sõiduk: e34 M51
Asukoht: Pärnu - Harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas confu »

kuulsin sellist juttu et õlivahetus toimib täiesti külma mootori ja käigukasti puhul. Alumisest lastakse õli välja ja samuti alumisest lastakse nii palju õli sisse kui ülemisest hakkab välja ilmuma õli. alumine punn ja ülemine läheb kinni ja pannakse mootor tööle.. siis avatakse ülemine punn taas kus õlitase on juba langenud mida käigukast juba õlitamiseks ära võttis.. ja siis lisatakse süstla taolise asjaga nii palju kui mahub(st et jälle õli välja ilmuma hakkab.. siis läheb ülemine punn kinni ja valma.. kusjuures rõhutati ka seda, et õlivahetus toimub vaid külma mootoriga..
.
--kala--
Huviline
Postitusi: 677
Liitunud: 20.02.2007 14:27 31
Asukoht: Läänemaa

Postitus Postitas --kala-- »

ylikõvad naljad ikka sellekasti õli vahetamisekohapealt
naera pooleks
põhi lauseteks on ikka olen kuulnud, räägitakse aga keegi midagi ei tea.
sisse läeb ikka ylevalt punist ja vällja alumisest, nagu inimestelgi.
kuigi pool eelmisest jutust on õige.
aga BMW POWER võiks küll ennast asjaga kurrsi viia ennem kui yhe jalapealt teisele kargama hakkab.
Freddy21 kui kasti korda saad siis anna teada mis täppsemalt oli ja palju läkks maksma.
<powered by 330xd 09>
Toyota LC HJ61
VW b5 tdi
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Postitus Postitas Alari. »

--kala-- kirjutas:ylikõvad naljad ikka sellekasti õli vahetamisekohapealt
naera pooleks
põhi lauseteks on ikka olen kuulnud, räägitakse aga keegi midagi ei tea.
sisse läeb ikka ylevalt punist ja vällja alumisest, nagu inimestelgi.
kuigi pool eelmisest jutust on õige.
aga BMW POWER võiks küll ennast asjaga kurrsi viia ennem kui yhe jalapealt teisele kargama hakkab.
Freddy21 kui kasti korda saad siis anna teada mis täppsemalt oli ja palju läkks maksma.
kast on pea kuu korras old juba!Siduri koda oli puru ja need hammastega kettad olid purud!hra diislijoodik pakus mulle teise lahenduse!andsin enda vana kasti talle (ilma turbiinita),seega sain temalt kasti poole soodsamalt!
remont oleks läind 5000-8000,samas täiesti korras lapitud kasti sain 5000 eesti krooniga!
Vasta