E39 Elektri ja mäludega istmed

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Niisiis hetkel on autos tavalised soojendusega istmed, kui ma tahan nad vahetada elektriga liikuvate ja mäluga istmete vastu, siis mis tegema peab?

Kas kellelgi mõnda DIY või midagi taolist ei ole? Olen googeldanud küll palju, aga midagi otseselt ei ole leidnud, kuidas nende retrofit käib.
Lauri_R

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Lauri_R »

Ei tea kas e39-le ka valmidusi pandi nagu e34-le...seda siis el istmete näol. Sellisel juhul ainult pistikud kokku ja valmis :) . Mälude toimetamiseks peab ilmselt juba keerulist juhtmemajandust lisama.

Rohkem infot ootaks isegi.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas enn1 »

See vist pisut keeruline et DIY'd teha. Need kes seda oskavad, teenivad raha sellega :P Selle juhtbolki taga on lisaks istmetele veel el reg roolisammas ja peeglid... Paras ümberehitus ja juhtmete vedamine, kuna mingit valmidust E39'l ei ole :(
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

See moodul peaks olema istme küljes ja sinna on vaja vedada siis k-bus ots vist ning arvutiga ära tutvustada autole istmed. Kõik muu hargneb sealt moodulist juba edasi vist?
Lauri_R

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Lauri_R »

Kõige mõistlikum ilmselt mõnelt doonorilt kõik vajalik kõrvalt maha kakkuda ja siis vaadata mis kuhu jne.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Maximaator »

lauri91 kirjutas:Kõige mõistlikum ilmselt mõnelt doonorilt kõik vajalik kõrvalt maha kakkuda ja siis vaadata mis kuhu jne.
Kõik, mis istmetega seotud, doonorilt maha ja enda autosse ümber tõsta. Siis on hardware olemas. Software võimalused peaks juba olemas olema, ainult vaja aktiveerida.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas enn1 »

Skeemi vaadates läheb igast istmemootorist eraldi juhe istmete ja roolisamba mäluplokki. Manuaalselt töölesaamikseks on istmele 12V toidet vaja ainult :)
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Doonor on juba juppideks võetud olekski vaja teada täpselt mida ma pean kaasa haarama sealt, et asja tööle saada. Seda ma tean, et ilma mäludeta saaks asja lihtsalt toitega tööle, aga mälud võiks ka ikka töötada muidu on asi kuidagi poolik
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Maximaator »

no siis võtagi kõik, mis istmete ja mäludega seotud, kaasa. Installeeri ära ja siis jääb veel ainult progemine.
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Nojaa, aga kogu sisu on autost juba väljas ning ühes hunnikus. Istmetel on pistikud koos 40cm juhtme jupiga küljes. On veel midagi vaja või aitab istmetest ja uksekaardist kus on 123M nupud küljes?

Leidsin veel sellise asja
Next step was the memory function. I managed to get hold of the complete door loom out of the car the seats came out of, so I followed the cables from the memory button to the door module and made a note of the colours and their positions. I extracted the pins of these cables from the old loom using a very small screwdriver and fitted the wires into my door module at the same positions. To get the memory to work you need to connect the p-bus cable from the door module to the seat (red/blue) I followed this cable in my car and it comes from the door into the car right behind the LCM in the footwell, then it was simple a case of soldering a new cable into this and running this to the seat (another red/blue cable). this got memory function working
Selle järgi peaks ma veel võtma ukse sees oleva juhtmekimbu? Kõik peale seda kus ta vaatab kuhu lähevad mälu nuppudest juhtmed on suht segane :mrgreen:
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Sai uuritud erinevaid mooduleid ning need on kõik samad (kui muudatus tuli 9/98 siis peaks ok olema kuna minu auto on 10/98 :D), mis doonorautol. Seda tean, et ZCS-i tuleb muuta ning juhtmeid vedada selles ei ole probleem. Hetkel on lihtsalt küsimus, et kui ma võtma lähen, siis kas ma pean midagi veel peale istmete ja polstrite kaasa võtme?
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Akna lülitite osa juhiukses oli oluline seda pidi vaja minema? Peeglimoodul on milline? Rool ei pidanud probleemi tekitama kui see elektriga ei liigu.
Kasutaja avatar
Oleg P
Huviline
Postitusi: 1325
Liitunud: 21.06.2005 22:55 00
Asukoht: Lääne-Virumaa -> Harjumaa

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Oleg P »

Mõlemas ukses on peegli moodulid!
V8
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas PeeterA »

Kui nüüd veel täpsem olla, siis BMW nimetab neid uksemooduliteks(door module). Nende kaudu käivad lisaks peeglite juhtimisele(ja mälule) ka el. akende ja uste kesklukustuse signaalid.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas Maximaator »

topfuel kirjutas:Niisiis hetkel on autos tavalised soojendusega istmed, kui ma tahan nad vahetada elektriga liikuvate ja mäluga istmete vastu, siis mis tegema peab?

Kas kellelgi mõnda DIY või midagi taolist ei ole? Olen googeldanud küll palju, aga midagi otseselt ei ole leidnud, kuidas nende retrofit käib.
Ega sa siin suurt targemaks ei ole saanud:( Kui sul huvi veel on siis anna PS-is teada. Aitan hea meelega:)
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Nii huvitav küsimus :D

Kui ma tahan hetkel toas vedelevate istmetega natuke "mängida", siis kuidas ma voolu neile taha saaks? Vaatasin et seal on kaks paksemat juhet punane ja pruun ning rida väiksemaid juhtmeid (juhil rohkem kundel vähem). Need paksemad on siis toite omad? Need akuga ühendada? Akulaadijaga vist ei või ühendada? :D
Kasutaja avatar
topfuel
Huviline
Postitusi: 3207
Liitunud: 15.09.2006 17:54 34
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Elektri ja mäludega istmed

Postitus Postitas topfuel »

Sellepärast küsingi, et mitte midagi maha põletada. WDS-d ei ole sellepärast uurinud veel, et istmete install on planeeritud sooja suvepäeva koos mitme muu asjaga. Seda ma tean, et pruun on kere juhe, aga üldiselt on teist juhet ka ikka vaja, et vooluringi tekitada ;)

Ära ole nii kuri :mrgreen:
Vasta