e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Küsimus siis selline ,et auto terve talv seisnud,pakast old kohati kuni -34,panin siis täna käima,enne vaatasin ,et õli vähe,panin juurde ja siis kontrollisin jahutusvedelikku seda oli natukene kuid siiski vähe, panin juurde,lasin kohapeal käia ja siis vaatasin ,et temp tõusnud punaseni.Jahutus vedelik oli kadunud ja õli oli veel siiski vähe,kuigi seda sai juurde pandud.kui mootor töötab ja õli varras välja võtta siis imeb õhku juurde,kuuulda kõvasti kuidas koriseb.mootori töötamise hääl muutub kohe kui õlikork lahti keerata.kas see normaalne?ja hakkas kuidagi puterdama.võib asi olla õliprobleemis või viga muus?korki maha keerates panin tähele ka ,et korgitagant märjaks löönd.
oskab keegi tark midagi kommenteerida?


Tänud Timo.
bmw 528,e39
Lauri_R

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Lauri_R »

Kas jahutusvedeliku ja/või õli loiku auto all pole?
Vana jahutusvedeliku puhul võib see suure pakasega mootoris palju pahandust teha, omadused pole enam need ning muutub tahkemaks (paisub). Kas mootoriõlis valgeid olluseid vms pole (seda siis peale korralikku sooojaks sõitmist)?
Ei oska öelda kui palju mootori töö muutub kui õlikorgi lahti keerad samal ajal, kuid väikene muutus on siiski normaalne, sama ilmselt ka õlivarda puhul.

Ma alustaks esmalt jahutusvedeliku- ja õlivahetusega, kui väliselt kõik OK tundub.
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Loiku otseselt ei ole,ja peale teist korda jahutusvedeliku valamist ei kadunud see kuhugi,ja mingeid liblesid ei ole,kuid aga kui korgilahti keerad siis vanaõli oleks nagu tahkunud.on see võimalik?
bmw 528,e39
Lauri_R

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Lauri_R »

Ega see pikalt seismine, eriti talvel, midagi head ei tee. Vaheta õli kindlasti ära ;) .
Kui jahutusvedelik enam ei kao, siis viga (temp tõuseb üle normi) võib olla väsinud veepumbas või on termostaat koguaeg väikesel ringil (ei avane).
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

seda ma ka kindlasti teen,aga küsimus oligi siin ,et kas saan minna sõitma,kuna vahetan seda 8km eemal.ei julgend taga praegu sõita.kuigi ta on mul koguaeg pikapeale õli välja immitsend,olen näind väga paljudel 2,8 motol seda.

Igatahes tänud.
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Nonii nüüd käisin proovisin sõita,alguses natukene aega kannatas sõita ,temp keskel kõik ok ja siis järsku lõi jube kiiresti tempi punasele,jäin seisma vaatasin mis teema on.õli ok aga jahutus vedeliku potsikusse oli niikõva surve löönd ,et seal üleval on mingi pilu kus vist seda väljavoolab?seisin ja lasin surve siis välja,peale seda kannatas majaette ärasõita.kuhu see võib voolata oskab keegi midagi öelda?paisupaaki vms,proovisin kaant mahavõtta aga jube kiirelt tõusis kohe vedelik üleääre.oskab keegi miskit öelda?

ette tänades Timo.
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas azlka »

Veepump, termostaat !
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Tänud
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Alari. »

timps00 kirjutas:Nonii nüüd käisin proovisin sõita,alguses natukene aega kannatas sõita ,temp keskel kõik ok ja siis järsku lõi jube kiiresti tempi punasele,jäin seisma vaatasin mis teema on.õli ok aga jahutus vedeliku potsikusse oli niikõva surve löönd ,et seal üleval on mingi pilu kus vist seda väljavoolab?seisin ja lasin surve siis välja,peale seda kannatas majaette ärasõita.kuhu see võib voolata oskab keegi midagi öelda?paisupaaki vms,proovisin kaant mahavõtta aga jube kiirelt tõusis kohe vedelik üleääre.oskab keegi miskit öelda?

ette tänades Timo.
Lase masinal täiesti maha jahtuda(hea oleks kui üleöö)
Tee kiire õhutus süsteemile ennem kui mingeid uusi osasi ostma hakkad,vb polegi viga termostraadis ega veepumbas.
Ise ka kogend sellist situatsiooni.
Kui masin jahtund siis süüde teise asendisse(mootorit tööle ei pane)
Pane soojendus max peale ja salongi vendikas puhuma(siis peaks hakkama kapoti alt väike sirin tulema,st et elektriline pump hakkas tööle)
Seejärel keera õhutus niplid lahti(2tki) ja paisupaagi kork ka maha!
HAkka aga jahutusvedelikku sisse kallama,kohe täitsa kurguni.Õhutamine võib võtta kuni 30 min
Kui aga enam mulle ei tule ja lõdvikuid mudides ka enam mulle ei tule,siis keera õhutus niplid kinni ja paisupaagi kork jäta maha.Pane masin käima ja anna talle paar korda pööret ning sureta välja ja vajadusel lisa jahutus vedelikku ja keera kork peale!
Siis kas lase kohapeal soojaks v tee väike ring .Kui aga siis hakkab uuesti keema minema siis hakka alles termostraati vaatama v veepumpa.Kui sul ikkagi paisupaagi tühjaks tõmbas tähendab see seda,et süsteemis korralik õhk sees.
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Suured tänud sulle proovin järgi,aga ehk ütled mulle kus need õhutusniplid asuvad? :D.
praegu mul niipalju sees vedelikku naguolema peab aga ikkagi valan kurguni täis?
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Alari. »

kui sul on paisupaak radika külejes(paremal pool) siis on seal samas kõrval üks kork ja see tuleks lahti keerata ning teine on termostraadi korpuse küljes.õhutuse käigus oleks jah hea kui kallad korralikult täis.E39 ajab ise üleliigse vedeliku välja.
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Nonii käisin proovisin,ja leidsin isegi korgid üles aga selline värk ,et üks korkidest murdus sisse ära niiet targemaks ikka ei saand :roll: ja selline teema ka veel ,et kui avasin jahutustopsiku korgi siis oli see taaskord tühi,niet kuskilt lekib võib arvata.enne kui seisma sai jätta siis seal oli normini täis.
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Alari. »

timps00 kirjutas:Nonii käisin proovisin,ja leidsin isegi korgid üles aga selline värk ,et üks korkidest murdus sisse ära niiet targemaks ikka ei saand :roll: ja selline teema ka veel ,et kui avasin jahutustopsiku korgi siis oli see taaskord tühi,niet kuskilt lekib võib arvata.enne kui seisma sai jätta siis seal oli normini täis.
Keera poolik nippel kas mingi kruvikeeraja v teravama asjaga välja.Umist maksab see vast kuskil 40 eeku vms.Kui kardad leket siis eemalda põhjakatted ja tee soojendus ring ja mine kuskile kanali peale ning siis peaksid kohe kiirelt omale vastuse saama.
Kasutaja avatar
iisak
Huviline
Postitusi: 1702
Liitunud: 31.08.2006 19:04 49
Asukoht: Kadaka tee 187c, Tallinn
Kontakt:

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas iisak »

Teema-algatajale:
Kui sa veel mõned asjad puruks oled keeranud ja isu täis saab siis äkki näitaksid autot mõnele BMW-remontijale?
On veel õhkõrn lootus, et ei ole plokikaant kõveraks keetnud ja pääsed odavamalt :!:
......................Ja mulda kukkus suust, kui 1000-aastane tüdruk naeris.....................
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Polegi praegu katteid all ja otseselt ei ole ka loiku kui seisan.aga eks ma midagi ette võtan.


to iisak:pole siin kedagi mõistlikku,tõenäoliselt peab veepumba ja sinnajuurde kuuluva äravahetama ja eesti minema.
bmw 528,e39
Kasutaja avatar
harti17
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 06.05.2007 15:24 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tallinn

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas harti17 »

see mootori lonkamine kui õli kork maha keerata...see peabki nii olema...kui auto jääb peale seda normaalselt käima siis on mootoriga midagi lahti.
BMW 530d
+372 568 84 868
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas Alari. »

harti17 kirjutas:see mootori lonkamine kui õli kork maha keerata...see peabki nii olema...kui auto jääb peale seda normaalselt käima siis on mootoriga midagi lahti.
Eem kui ma enda masinal õlikorgi maha keeran siis vajuvad pöörded jube madalale aga lonkama küll ei hakka.
Mootor läbin pm kapremondi seega mina välistaks selle.
Viimati muutis Alari., 07.06.2010 13:53 27, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
harti17
Huviline
Postitusi: 40
Liitunud: 06.05.2007 15:24 09
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tallinn

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas harti17 »

ma mõtlesingi seda, et kui mootor akkab ebatavaliselt teisiti käima kui tavaolukorras(õlikork peal) siis on OK...olen näinud autoturulgi sellist asja...tüübid keeravad käiva mootoriga autol korgi maha, ei hakanud lonkama ja läksid järgmise juurde. :D
BMW 530d
+372 568 84 868
Kasutaja avatar
timps00
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 12.07.2008 15:40 53

Re: e39 528i,õli vähe,ahmib õhku

Postitus Postitas timps00 »

Asi korras,ei tulnud midagi vahetada,siiski oli õhk sees.
Tänud
bmw 528,e39
Vasta