E39 Õli kadu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Snoopie
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 03.05.2010 22:08 13

E39 Õli kadu

Postitus Postitas Snoopie »

BMW 523i
2.5 R6 125kW


Probleeme ikka jagub: Auto neelab õli nagu jooks vett kaevu ääres.
Mõned nädalad tagasi hakkas ajama tohutult sinist suitsu summutist välja ja nüüdseks on asi selge - 500 kilomeetri peale jõi ära praktiliselt niipalju kui sisse mahub.

Niipalju kui mulle on öeldud tarkade poolt on probleem kolvi rõngastes ja öeldud, et vahetus läheks maksma kõva 10,000, kui mitte rohkemgi.

On kellelgi asjalikku nõuannet anda? Uus mootor? Odavam vahetusviis? Või mõni targem alternatiiv..
Kasutaja avatar
Mart_L
Huviline
Postitusi: 1742
Liitunud: 06.06.2006 19:39 39
Asukoht: Keila/Riisipere

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Mart_L »

Vaata alustuseks oma karterituulutusklapp üle, see maksab "veidi vähem" kui 10 000 :idea:
Made for fun E34 540 93a. (Avusblau) F15 15a. (Space Grau)
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Alari. »

Suitseb ta sul külmastpeast v ka soojalt?
kalle000
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 31.07.2008 16:46 55

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas kalle000 »

mul samamoodi e39 523 suitses ja neelas õli. "spetsialist" väitis et rõngad täitsa läbi ja remont läheb väääga kalliks, viisin teise kohta seal tehti rõngaste vahetuseks pakkumine: 2000 tööraha pluss jupid. Järgmine päev helistati, öeldi et ei hakanud rõngid vahetama kuna karteritulutus oli umbes ja sellest õli kadu, tehti karterituulutus toru puhtaks ja praegu on õlikulu olematu.
Ja surved silindrites on ka normaalsed.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas aise »

no kui järsku hakkas suitsema siis kolvirõngad küll ei ole, pigem jah see poolletoobine karterituulutus või kui kuuma sai siis klapisääretihendid.
Snoopie
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 03.05.2010 22:08 13

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Snoopie »

Eks reedel kontrollib kas on karterituulutuses viga või mitte. Hetkel püsib veel õli miinimumis,aga päris otsas pole. Vähe veel sellest, et õli sööb - teeb üks hüdro tõukur ka veits häält kui õli miinimumi lähedal.

Mootori vahetamine hakkab järjest magusam idee tunduma. Eks näis mis saab.
Kasutaja avatar
Nirmex
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 16.10.2008 18:33 42

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Nirmex »

kalle000 kirjutas:mul samamoodi e39 523 suitses ja neelas õli. "spetsialist" väitis et rõngad täitsa läbi ja remont läheb väääga kalliks, viisin teise kohta seal tehti rõngaste vahetuseks pakkumine: 2000 tööraha pluss jupid. Järgmine päev helistati, öeldi et ei hakanud rõngid vahetama kuna karteritulutus oli umbes ja sellest õli kadu, tehti karterituulutus toru puhtaks ja praegu on õlikulu olematu.
Ja surved silindrites on ka normaalsed.
Mis karterituulutuse puhastus maksma läks? Mul sama jama! :cool:
Snoopie
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 03.05.2010 22:08 13

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Snoopie »

No tuligi välja, et karterituulutuse klapp oli jumala umbes. Nüüd on õnneks probleem lahendatud.
Nirmex kirjutas:Mis karterituulutuse puhastus maksma läks? Mul sama jama! :cool:
Maksma läks 350.- ehk siis tunnitasu. Kindlasti keegi tuttav teeks odavamalt ka.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Sulev »

Snoopie kirjutas:No tuligi välja, et karterituulutuse klapp oli jumala umbes. Nüüd on õnneks probleem lahendatud.
Nirmex kirjutas:Mis karterituulutuse puhastus maksma läks? Mul sama jama! :cool:
Maksma läks 350.- ehk siis tunnitasu. Kindlasti keegi tuttav teeks odavamalt ka.
Tegelikult selle puhastus on paras jeblunn :) Kui normaalselt ligi pääseda siis tuleb õhufiltri korpus eest ära võtta. Kindlasti tuleb ka õlivarda toru välja võtta ja läbi pesta..seal kaks kanalit üks vardale teine karteri tuulutusele...kui hakkad seda mingi traadiga läbi susima lükkad kogu pasa karterisse. Tavaliselt on see kummivoll täis mis läheb õlivarda korpusest karteri tuulutuse klapile. Soovitaks üldse uue klapi osta kuna pole kindel kas membraan selle sees on terve. Ja kui juba laiali on siis puhastage tühikäigumootor ka ära :)
Snoopie
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 03.05.2010 22:08 13

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas Snoopie »

freddy21 kirjutas:Suitseb ta sul külmastpeast v ka soojalt?
Soojast peast ja probleem on ikka õhus. Nüüd ongi valida - kas klapisäärethindeite vahetus 4000.- või siis tuleb uut mootorit muretsema hakata kuna kolvi rõngaste vahetuse eest küll maksma ei hakka. Või on äkki kellelgi mingi odavam vahetus koht?
mel777
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 26.07.2007 10:17 59

Re: E39 Õli kadu

Postitus Postitas mel777 »

Snoopie kirjutas:No tuligi välja, et karterituulutuse klapp oli jumala umbes. Nüüd on õnneks probleem lahendatud.
Nirmex kirjutas:Mis karterituulutuse puhastus maksma läks? Mul sama jama! :cool:
Maksma läks 350.- ehk siis tunnitasu. Kindlasti keegi tuttav teeks odavamalt ka.

Kus sa seda puhastust teha lasid ?
Vasta