E34 525tds vs E39 525tds

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
keeRISTOrm
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 20.10.2007 21:38 05
Asukoht: Tallinn

E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas keeRISTOrm »

Tere,

Plaanis soetada endale diisel viiene manuaal kastiga, aga ei tea mille kasuks otsustada. Kas osta vana aus E34 või minna veidi uuemat teed ja E39. Viimane on kindlasti mugavam ja parem, aga kuidas on hooldusega? Tahaksin teada kui palju kallim on E39 hooldus ja remont. Osad on rääkinud, et põhimõtteliselt sama, sest mootor on juba sama jne. Teised jälle, et kui E39 ostan siis hoian ainult kahe käega peast kinni ja matan sinna raha.

Teiseks võite tuua üldse diisli miinused ja plussid. Et äkki see diisel polegi nii hea mõte ja kasulikum siiski mõni ökonoomsem bensiinimootoriga variant? 2.0 näiteks?

Ja sooviks vastuseid ainult nendelt kes on kumbagi omanud või teavad, mitte lihtsalt arvamusi ;)

Risto.
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas HrHuu »

Mul on praegu mõlemad. e34jasid olnud mitu. Minu isiklik arvamus on, et kindlalt korralik e34, kui sellise veel muidugi kusagilt leiad. Seda juhul, kui odavalt sõita tahad. Kui raha on rohkem, siis e39.
Need odavad e39-d on suures osas parajad juustud, kuhu jäädki raha sisse tampima. Kui juba sellise võrdluse tood, nagu e34 vs e39 tds, siis vaatad arvatavasti mõnda odavama otsa e39-t.
Mootorite peale pole minul isiklikult nende TDSide puhul eriti midagi kulunud. Võibolla on lihtsalt vedanud. E39 puhul olen terve veermiku ringi vahetanud ja tundub, et varsti tuleb uus ring peale teha. Igasugu elektroonikjura kummitab tihtipeale. Eks ta natukene mugavam on, ruumi ka nagu rohkem silma järgi. Samas mina küll eriti vahet ei tee, et e39-ga parem sõita oleks. Aga ma olen ka niisama rahulikult kulgeja.
Ühe e34 525tdsiga sõitsin 50 000 km, remondiks kulus umbes 5000. Lisaks rehvid ja kütus, õlid-filtrid ja muud möginad. Müüsin tuttavale, tema 2 aastat sellega iga päev 30 km tööle-koju käinud. Ostnud selle aja jooksul uue aku, kummid , tagakettad ja klotsid, vahetanud kõrgsurvepumba tihendid. Lisaks hooldused ja pisiasjad nagu paar pirni ja kojamehed... minu e39 ei saa sellistele kulunumbritele ligiläehedalegi, vahe on jämedalt 10 kordne. Lisaks pidev peavalu, vahel on tõesti tunne, et paneks raisa põlema. :D
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas Kalev »

E34-l tuli 95.a alates 994 lõpuga pump, neil induktiivanduriga pumbapead mis on kõige töökindlamad.

Kulu osad sellisel juhul toitesüsteemis on jaoturpea (alates 3200.-) ja pihustiotsad (alates 150.- tk), eelsüüte küünlad (alates 100tk) Ülejäänu poolest on mootor põhimõttelt sama, mis bensukas. Ainult remondi hinnad on ebareaalselt kõrged. :mad:

Veermiku osadel ei ole ka bensukaga vahet :D

E39-l endal on rohkem vidinaid mis P-sse tahavad minna. Kui kardad suuri hooldus kulusid ja ise remonti ei tee siis E34 oleks parem valik.
F11
keeRISTOrm
Huviline
Postitusi: 546
Liitunud: 20.10.2007 21:38 05
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas keeRISTOrm »

HrHuu, vaatan jah kuskil 50k kanti jäävaid E39'id.

Kalev, aga sa ise oled rahul üleminekuga enda eelmiselt? St, et kas ökonoomsem sõit katab remondikulud?
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas Kalev »

Jah!

PS! ;)
F11
Lauri_R

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas Lauri_R »

Kui korraliku e34 diisli leiad, siis ma söön oma mütsi ära :D Ise otsisin pea kuu aega, vaadatud sai ka 35k hinnaklassi jäävaid (sedaankerega kallimaid isendeid sel hetkel Eestis müügis polnud).
Universaale on suurem valik ja aastaarv küündibki kõrgemale.
Aastad teevad oma töö, valiksin pigem e39-a. Hooldada veidi kulukam (varuosade näol), kuid leiad targal valimisel korraliku auto, mis ehk ei vaja kohe suuremat raha investeerimist, mis e34-a puhul on rohkem kui tõenäoline :cool:

Edu otsingutel
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas andre731 »

Kui korraliku e34 diisli leiad, siis ma söön oma mütsi ära

Miks siis ei peaks leidma...?

Kui huvi on siis mul on üks pakkuda, soovi korral kirjutan info PS-i
533 274 38 Andres
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas Harri_K »

Korralikku diislit ikka naljalt tõesti ei leia, diislitega ainult kihutatakse võimalikult palju km läbi et seda siis tuttavatele kilkamiseks öelda, hooldus on teise järguline.

Mul töökaaslasel on e39tds ning tema ütles, et ta mugavusel küll vahet ei tee kas on e34 või e39 kui on mõlemad korras autod.

Samas võta siis juba jah e39, kuna e34l ka jupid pea sama hinnaga kuid e39 juba klass uuem ning tänapäevasem.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas sander k »

Mul e34 tds 2 aastat olnud. Selle ajaga veermikus suuri kulutusi pole olnud. Läbi olen sõitnud umbes 50k km. Ostes sai kuluvad jupid ära vahetatud ning peale seda on veermik hästi kestnud. Nüüd tuleb hakata uuesti remontima. Veermikus kuluosa on ainult kondid ja õõtsapuksid. Konte läheb 2 komplekti aastas ja suuri õõtsapukse kord aastas. Seeeest on aga mootoriga jama olnud. Ostsin küllaltki suure läbisõiduga masina. 380k oli ees. Arvatavasti keritud. Sellepärast sai ka mootor uuesti ehitatud. Isegi ise tehes pole see odav töö. Samutiu ka käimakott andis alla ja pidi selle välja vahetama (Automaat).

E39 tds on küll veits targema mootori juhtimisega ja sellega on saadudud küttekulu veits alla. Aga enamikul need lisavidinad, näiteks õhulugeja, ei tööta. Tava e39 istmes istudes pole väga vahet e34jaga, küll aga salong on vaiksem. Võrreldes e34jaga on tagasild jõle keeruline ja kuluosasid palju. Esisilla ehitus on suht sama, aga õõtsa hind on pea 2x kallim.

Korralike tds-idega on müügis tõesti ikaldus. Kellel on hea mootoriga, või juba midagi nokitsenud, siis need nii naljalt maha ei müü. Kui korralik tds, siis sellel mootoril on dünaamika küllaltki hea.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
wrz
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 05.02.2008 18:12 32

Re: E34 525tds vs E39 525tds

Postitus Postitas wrz »

Endal e39 530 dA ning ei ütleks, et ulme summasid peaks sisse tampima, kahe aasta jooksul vahetatud siis peale korraliste hoolduste mootori poole pealt kõik kuus eelsüüteküünalt, välja visatud need pöördsiibrid, muidu nurrub ilusti siiamaani. Veermiku poole pealt siis esisillas kõik õõtshoovapuksid ning kondid vahetatud, klotsid nii ees kui taga, üks rattalaager oli kutu ees, see uus. Eks väiksemat nipetnäpet nagu esiuste tihendid jne. on veel, aga midagi suuremat küll enam ei meenu, ahjaa originaalaku peal veel, see talv alla -20 kraadi läks ilusti käima, üle -20 suri juba ära, nüüd ka uus aku peale enne talve, originaalaku 9 aastat päris eeskujulik :D e34 ga kogemus puudub.
Vasta