kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
diiselbemm
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 12.06.2010 23:49 29

kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas diiselbemm »

tere sooviks saada infot kuidas saab selle pumba kätte mis tuleb eemaldada mis mitte.Tahaks ise maha võtta aga mõistust jääb puudu äkki on kellelgi selle pumba vahetusest piltegi tehtud olen info kohta tänulik
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Re: kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas skiev »

Kõige lihrsam on sisselaskekol maha võtta siis on rohkem ruumi. Siis peaks tulema nähtavale mõned pistikud, juhtmed, voolikud mis on pumba küljes, need ühenda lahti. Rihma pinguti keskel on suur kuuskandiga plaat see keera maha sealt seest saad lahti pumba võlli. Pumba tagumist otsa hoiab kinni tugiplaat (kui enne näpitud pole) see keera ka lahti. Väljaminevad torud keera küljest ja märgi ka kindlasti ära ka kuhu pihusti peale läheb. Ja lõpuks keera lahti pumba kruvid (üks on pumba ja mootori vahel teine teiselpool ilusti näha). Siis proovi pumpa liigutada kas tuleb kiilupealt maha, kui ei tule siis keera pumba võlli mutter otsa tagasi nii palu et muter jääks võlli otsaga tasa ja koputa mingi pulgaga vaikselt vast võlli otsa. Tavaliselt tuleb suht lihtsalt lahti. Hammakas jääb paigale kui pump maha tuleb ja pärast ajad kiilu paika tagasi. Esialgu tundub veits keeruline aga kui korra ära teed siis juba lihtne. Kui esimest korda teed siis on mõistlik pilte teha, kui pärast kokkupanemisel mingeid probleeme esineb saad vaadata ja pärast pildid siia üles riputada hea uutel tegijatel vaadata.
Jõudu tööle!
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas Kalev »

Kõik jutt ilus seni kuni jutt tagumise peale läks. Pumbale niimoodi läheneda avalikult ei tohiks soovitada...

Spets tõmmits. stikke.ee-s 500.-

Pumba eemaldamise juhis.
http://bmw.dulaine.com/tips/replacing_i ... p(M51).pdf
F11
Kasutaja avatar
park0
Huviline
Postitusi: 248
Liitunud: 04.11.2009 13:15 24
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn

Re: kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas park0 »

Pole seda väga raske ise töötavaks teha;)
http://bmw.dulaine.com/tips/replacing_i ... p(M51).pdf
Viimati muutis park0, 21.07.2010 16:04 19, muudetud 1 kord kokku.
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Re: kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas skiev »

selle tõmmitsaga võite midagi muud urgitseda kui tahate ma pole veel ühtegi pumpa näinud millele oleks tõmmitsat vaja vaiksel koputades olen siiani kõik pumbad kätte saanud.
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
skiev
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 24.05.2007 19:43 55
Asukoht: Võrumaa

Re: kõrgsurvepumba eemaldust vaja teha E34 2,5tds

Postitus Postitas skiev »

Kui hammakas paigast läheb siis peavad ketitallad läbi olema
Milleks mulle mõistus, kui mul on BMW!
Vasta