Tahmatükk mootoris

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Tere!
Autoks siis e39 530da 142kw. Igaks seitsmeks juhuks uurin siit järgi, ega mulle pada pole aetud kodaniku P ja V poolt. Nimelt väidetakse, et pihustit ära võttes pillas töömees ilmselt tahmatüki mootorisse ja nüüd ei käi mootor ringi enam. Kuna pihusteid maha keerates pidi algselt ka plokikaan maha võetama, siis ei pidanud nad kuidagi hoolsad olema. Pärast pihustite mahavõtmist selgus, et kaant siiski pole vajadust maha võtta. Seega nemad seal oma süüd ei näe ja selle töö-jupid pean ise kinni plekkima. Kui reaalne see ikkagi on, et tahmatükk pillatakse mootorisse ja mootor enam ringi ei käi?
Viimati muutis Mihkel_O, 24.07.2010 11:25 24, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Maximaator »

Kus kohas sellised vägevad tahmatükid küll asuvad ?????? Olen mootreid lahti kiskunud aga miskeid tahma tükke pole küll kunagi kuskil näinud. Eriti selliseid mis mootoril ringi ei lase käia.
Isegi kui seal on miskit sisse kukkunud siiis mootor ringi peaks ikka käima.
Natsa kahtlane värk minuarust ;)
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Klots »

No mingi tahmatükk võib sinna minna, aga siis pidi keegi tõsiselt silindri tahma täis valama või kolvi kinni sulatama, et mootor enam ringi ei käi. See teema pole üldse loogiline ja maksta selle-eest küll ei soovita. Ma lihtsalt ei mõista kuidas nemad endal süüd ei näe kui sina autoga sinna sõitsid ja mootor töötas, ja nüüd äkki enam ringi ei käi.

Ja selle hoolsuse kohta. Ega see ei tähenda,et plokikaan tuleb maha võtta ja siis võib suvaliselt rapsida ja ükskõik mida teha, vähemalt ma ei tea,et üheski firmas nii tehakse. Ikkagi ju võtad hoolikalt maha ja vaatad,et mingit jama sinna sisse ei saja.
Viimati muutis Klots, 24.07.2010 11:46 37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
caspar2009
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 13.07.2009 00:10 26
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas caspar2009 »

Üks osapool on rääkinud. Nüüd võiks ka teine osapool (carmasters) midagi kirja panna.
E65 4.4i 2003
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Hei, ma ei taha, et siin hakatakse lahkama, kes süüdi ja kes mitte ja kes kellele ära teeb. Tahaks siia konkreetset arvamust, kas selline jutt, et tahmatükk mootoris ja mootor ei käi ringi, on reaalne. Siiani pole otseselt töö tegijale väga midagi ette heita, eeldades, et see tahmatüki jutt vastab tõele.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Maximaator »

äkki õnnestub miskid pildid siia ülesse panna, tahaks kohe hirmsasti seda tahmatükki näha mis mootoril ringi ei lase käia. Ja ma arvan et ma pole ainuke :)
HrHuu
Huviline
Postitusi: 323
Liitunud: 19.01.2005 19:36 40
Asukoht: Läänemaa

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas HrHuu »

Teemaalgataja esimeses jutus on sõna ilmselt. Kui öeldakse, et ilmselt pillas, siis võis ta sinna pillata mida iganes, ehk ei olda kindel, mis sinna pudenenud on.
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Kalev »

Pihusteid eemaldades "ehmatati" mõni kusagile serva peale jäetud mutter silindrisse?

See, et kaas maha võtmisele läheb ei anna põhjust hooletum olla.. :|

Kui kahtled proovi sebida ennast kaane maha võtmise juurde..
F11
Jan320
Huviline
Postitusi: 1069
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Jan320 »

No 3,0 disladel on neid jamasid koguaeg, küll põõrdklapid küll pihustid,mul 2,8 bens ja pole peale hoolduse mingeid jamasid kuid kütte kulu on 3,0 dislast suurem.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Klots »

Jan320 kirjutas:No 3,0 disladel on neid jamasid koguaeg, küll põõrdklapid küll pihustid,mul 2,8 bens ja pole peale hoolduse mingeid jamasid kuid kütte kulu on 3,0 dislast suurem.
Pöördklapid on ainult 525d ja 530d facelift automaatkastiga isenditel. Need saab eemaldada ja pole midagi. X kohtadest ei tangi ja hooldused õigetel aegadel ja pole neil häda midagi. Aga aitab OT-st, sest see pole eriti seotud selle foorumiteemaga.
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Kuno_T kirjutas:Ega sel M57 mootoril pihustid just väga lõbusalt välja ei tule.
Mis see siis tähendab, et ei tule lõbusalt välja? Et siis hakkab tahmatükikesi silindrisse kukkuma, mis mootori kinni kiiluvad? Seda mõtlesid või?
Viimati muutis Mihkel_O, 26.07.2010 16:46 20, muudetud 1 kord kokku.
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Okei, ma saan sellest täiesti aru. Hulk tööd tehtud ja tahmatükid kukuvad silindrisse. Aga oma küsimusele pole saanud siiani vastust. Kas tahmatükk teeb niipalju pahandust, et mootor enam ringi ei käi?
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

ÜSS - ülemine surnud seis?
Ok, seega on siiski reaalne, et tahmatükk võib põhjustada mootori mitte ringi käimise, seega mul vastus olemas.
Patrik kahtlustas 6 pihusti viga, tema soovitusel pihustid stendi läksidki. Puuduolev siiber oli kas 3 või 4 silinder, täpselt ei mäleta hetkel.
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Klots »

Kui suur see tahmatükk seal olla saab? Et mootor ringi ei käi. Ikkagi uskumatu tundub. Eks kui plokikaan maha võetakse on näha mis selle põhjustas,et ringi ei käi
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Päris impressive. Valdek oleks võinud tõesti hoiatada nende pihustite kättesaamise probleemi eest. Mul polnud aimugi, et need nii raskelt maha käivad. Aga ok, see selleks, ajaks ikka selle tahmatüki ja mootori ringikäimise teemal juuksekarva lõhki. Kuno on väga kaval, ta ise välja ei ütle, kas tahmatükk võib mootori ringikäimist takistada vaid laseb mul teha oma jutust omad järeldused :)
Okei kolb ÜSSis 0,5mm plokikaanest allpool, kuid kas põlemiskamber ei jää täies ulatuses silindri kohale? Mis talle siis ette jääb?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas TimoA »

võin öelda et olen disladel pihusteid maha keeranud ja ära võtnud, aga mitte kunagi ei ole sellist probleemi olnud et tahmatükk sisse kukub ja tänu sellele mootor enam ringi ei käi. Mitte et ma tahaks kellegi kohta midagi halba öelda, aga Mina seda tahmatyki juttu ennem ei usu kui sellest on pilt ülesse riputatud kõigile nähtavaks.

Aga see on ainult minu arvamus.
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Riho_A »

Kurb, et nii juhtus, aga mina kohe ei mõista, kuidas saab mingi tahmatükk mootori tööd segama hakata, ja kui on veel tegemist diiselmootoriga, sellel on ju rohkem jõudu kui tavalisel ja sealt peaks suuremaidki tükke läbi tulema :D
Vanades Volvo mootoritest lastakse peaaegu asfaldit läbi ja muudkui töötavad. :D
Mina arvan ka, et sinna pidi midagi muud kukkuma, et see mootor sul seisma jäi.
Aga kui lahti võtad, siis kindlasti selgub milega tegu.


Sorri, et läbustasin, aga minu jaoks on see ebaloogiline.


Parimat soovides.
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Leopold661 »

tahaka näha ikkagi Carmastersi kommentaare
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
tanel25
Huviline
Postitusi: 771
Liitunud: 29.05.2007 19:28 18

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas tanel25 »

Leopold661 kirjutas:tahaka näha ikkagi Carmastersi kommentaare
Poisid ei julge iitsatada. See pole neil esimene kord. Varemigi paska vahele loopinud.
4x6=1x nädalas
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Indrek_M »

tanel25 kirjutas:
Leopold661 kirjutas:tahaka näha ikkagi Carmastersi kommentaare
Poisid ei julge iitsatada. See pole neil esimene kord. Varemigi paska vahele loopinud.
Miks peaks terve mõistusega inimene üldse foorumis kliendisuhteid lahkama? Asju klaaritakse siiski näost näkku, mitte foorumis, kus iga kommentaar on nagu näljasele hundikarjale lamba säärekondi hambusse viskamine ja kommenteerijate eesmärk ei ole erapooletult teemasse süveneda vaid eesmärgiks on lihtsalt ära panna.
Eks Mihkel ise kommenteerib lahendust kui lahenduseni jõutud on.
Indrek
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas patrik »

teemaalgatajale pakuti välja kohale tulla et koos temaga kaan maha võtta. ta ei soovinud.
igasugustele internetiremondimeestele: tulge ja veenduge ise, kaan on maas ja tahmatükk on kokku pressitud. tund aega paneme töö seisma. samuti ootaks vabandust nende poolt siia kirja
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas patrik »

20 minutit on veel aega. kuidagi vaikne on? kui keegi hakkab nutma et tunniga ei jõua- võtke omanikuga ühendust ja paluge et ootaksime pikemalt
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

:)
Viimati muutis Mihkel_O, 26.07.2010 16:54 53, muudetud 1 kord kokku.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas patrik »

siin suured spetsialistid- äkki ikkagi tulevad kohale? pildi pealt ei saa küll midagi aru, või äkki leiab keegi et pildistame vale mootorit?
minu soovitus Valdekule oli see asi üldse seisma panna ning kaant mitte maha tõsta ja mitte edasi teha kuni omanik on kohale tulnud.
samuti on võimalik organiseerida kohale oma inimene tallinnast.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Maximaator »

Kuna aega ei ole siis kohale tulla kahjuks ei saa :( Aga hea meelega vaataks asja oma silmaga üle.
Aga kui tõesti on süüdi asjas TAHM siis vabandan oma postituse eest eelmisel lehel.
Aga mulle jääb arusaamatuks kuidas saab sellise asja eemaldamise eest raha nõuda kliendilt.
See ei loe et BMW on sitasti mootori ehitanud juuu. Teie kui spetsialistid teadsite kindlasti seda ette et sinna võib seda TAHMA sellises koguses kukkuda et mootor ei käi ringi ja halvimal juhul ka kolvi/kepsu või midagi muud ära lõhkuda. Kuidas siis saab spetsialist kes teab et on olemas selline võimalus(isegi kui see võimalus on üliväike), mootori peale pihusti eemaldamist uuesti kokku laduda ja siis veel üritada käima panna, ilma kontrollimata/puhastamata ?????? Ja siis kliendile öelda, et sorri aga nüüd tuleb teil maksta hoopis X korda rohkem kuna BMW ehitas sita mootori?????
Vot sellest ei saa aru kahjuks.
Ja väike võrdlus kah siis äkki juurde.
Kui mina parandan BMW spido pixleid siis tean juba ette kus on nõrgad kohad ja mis juhtuda võib. Ja kui ma seal midagi peessse keeran siis ei ütle kliendile et sorry aga BMW tegi s**a spidoploki et nüüd tuleb maksta X korda rohkem kui plaanitud. Ma teadsin seda ette mis võib nässu minna ja ikkagi keerasin peesse siis järelikult tuleb ka kinni maksta kulutused mis juurde tulevad. Õnneks seda on juhtunud ainult üks kord, mis sai kiirelt ka lahendatud.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Maximaator »

Kas tahm pressis ennast ise tihkeks ja kolvi külge kinni või ?
Ja miks peab kohe teema kinni panema, mind küll huvitaks mis moodi asi lõpeb.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas patrik »

Maximaator kirjutas:Kas tahm pressis ennast ise tihkeks ja kolvi külge kinni või ?
Ja miks peab kohe teema kinni panema, mind küll huvitaks mis moodi asi lõpeb.
millal kontrollitakse esimest korda mootori ringikäimist peale plokikaane pealetõstmist ( või siis kui kõik asjad on küljest ära võetud) ?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas patrik »

Vaatan, et see teema läheb nii jaburaks kätte ära, et ei ole rohkem isu seda vaadata ja lugeda. Mingit mõistuspärast diskussiooni siin ei ole ja pole lootust tullagi.
ei saagi tulla sest osadel on siin isiklik viha ja kadedus asjaosaliste kohta. samuti ebapädevus kaasa rääkida
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Leopold661 »

Ma arvasin kohe et sedasi reageeritakse sellele,
samas kui kõik nendepoolt ikkagi õige
siis ei peaks nii "leili" minema!
Samas on see absurdne et keegi hakkaks kusagilt teisepoolt eestit seda vaatama sõitma.
Viimati muutis Leopold661, 26.07.2010 15:03 20, muudetud 1 kord kokku.
Audi A6 3.0tdi
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Tahmatükk mootoris

Postitus Postitas Mihkel_O »

Kammoon, lõpetage ära. Kinni ärge seda teemat pange, ikkagi oluline teave, et pihusti mahavõtmine võib lõppeda mootori lahtivõtmisega. Küll võiks mode seda puhastada sel määral, et alles jääks alamfoorumile vastav info, ehk siis tehniline möla. Arutelu võiks jätkuda teemal "tahma sattumine silindrisse pihusti eemaldamise tulemusel" ja "mootori kinnikiilumine tahma tõttu". Muus osas ma pole arvamusi siia kunagi tahtnud ja ei soovi ka edaspidi. Mingit kohtukeissi siit ei tule, mingit vaidlust pole olnud, otsisin ainult väitele paikapidavust ja mitte kellelgi ei ole mitte mingisugust põhjust olla solvunud või pahane.
Suletud