e39 525 tds imelik körin karteris

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

tere! ammu siis selline mure, et karteris kostub imelik körin. just kesk osast. hääl on selline nagi oleks mingi pisike mutter seal sees või mingi pleki tükk lahti. ja tekib just siis kui mootor on soojaks töötand. hääl kostub just kui auto külje pealt kuulata eest kuulat ei ole midagi. ise arvasin et äkki on öli vöttur lahti aga sisi ei oleks ju öli survet ??? muidu mootor töötab laitmatult, käivitub ilusti nii soojalt kui külmalt ja läheb edasi ka ilusti.rihma osas on vönke leevendi ja rullikud vahetatud, see on vaikne ja iisak välistas ka keti. nüüd ei teagi mida teha kas karteri pöhi ära kiskuda ja vaadata mis karul köhus. kas kellelgi veel sarnast mure on olnud või oskab aidata.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas sander k »

Minu arvamus selline et kui hääl ilmub alles siis kui moootor soe, siis ei saa ju mingi võõrkeha karteris olla. Kui oleks siis teeks koguaeg seda häält. Kuidas ketipingutid ja tallad elavad. Sealt oleks nagu ainuke koht kust saaks midagi karterisse. Edasi sellist tervat kõlksu võib ka mõni katkine pihusti olla. Siis peaks külma mootoriga kergelt sinist suitsu ka olema. Võibolla mõnes silindris surve vilets. Asju palju mida kontrollida.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas azlka »

Kus juures ma avastasin ka hiljaaegu sama asja ! mul teeb nagu koguaeg vist, ei ole külmalt kuulanud aga jah karteri keskosast kostub :? . Mõtlesin, et äki mingi plastik kate karteris vibreerib kui seal on midagi sellist. realoem ist ka ei saanud eriti sotti. Ei tea kas väntvõlli pikkilõtkuseib võib teha seda ?
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

sander k kirjutas:Minu arvamus selline et kui hääl ilmub alles siis kui moootor soe, siis ei saa ju mingi võõrkeha karteris olla. Kui oleks siis teeks koguaeg seda häält. Kuidas ketipingutid ja tallad elavad. Sealt oleks nagu ainuke koht kust saaks midagi karterisse. Edasi sellist tervat kõlksu võib ka mõni katkine pihusti olla. Siis peaks külma mootoriga kergelt sinist suitsu ka olema. Võibolla mõnes silindris surve vilets. Asju palju mida kontrollida.

ma ei usu eriti et möni pihusti vms edasi astub magusalt ja tahm on normi piirdes. sinist ei tule üldse. tahma tuleb aint siis kui pole pikka arga suuremaid pöördeid näidand. peale seda ei ole midagi. aga selline möte käis endal ka peast läbi et äkki on keti talla tükk karteris vms. kui aega saan eks kisun karteri ära siis saab ehk asi rohkem selgust
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas sander k »

Miks ma karteri juttu ei taha uskuda on see et väntvõlli all on kate ja isegi kui midagi kukuba karteri põhja siis see pöörlevate osadega kokku ei saa. Detai nr1 http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/T ... ing_parts/

Igaks juhuks vaata ka ees rihmaleevendi üle. Teinekord tekitab see ebameeldivat häält. http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/T ... on_damper/
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

kahtlustasin algselt ise ka rihma leevendit ja tänu sellele sai see täiesti uus pandud.veel sai lahti vöetud pinguti rulliku jalg see oli ka väga visa liikuma. peab vist stetos koobiga autot kuulama minema
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas sander k »

http://www.youtube.com/user/madue34#p/a/u/1/BaATzji4eCQ

Kas midagi sellelaadset. Sellise hääle põhjustajaks oli üks väljalskeklapp mis ei pidanud.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

sander k kirjutas:http://www.youtube.com/user/madue34#p/a/u/1/BaATzji4eCQ

Kas midagi sellelaadset. Sellise hääle põhjustajaks oli üks väljalskeklapp mis ei pidanud.
ei ole midagi sellist. minu omal nii eest kuulata ei ole midagi kuulda. ainult alt või kui seisad auto külje peal. ja körin ei ole selline tuhm vaid tunduvalt teravam metallsem.
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas sander k »

Metalse hääle puhul peaks enda rahustuseks saaled üle vaatama. Äkki kunagi keegi kehva õliga sõitnud.
Kas sul manual või automaat. Manuali puhul on hooratas ka probleemne aga siis tekivad teised jamad. Kohalt minek hüplik, jõnksutab jne. Seisma jätmisel käib kolks läbi.

Aga kas kuskil põhja al mõni kate või õliradika toru vastu mootorit ei käi?

Rohkem nagu ei oskagi arvata milles jama.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

ma arvan, et kui see oleks saale hääl siis oleks see mootor mul selle 10 000 km jooksul juba ammu kotti jooksnud.
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »



alt on köige paremine kuulda mis körin on. pöördeid anda siis hääl kaob
valgekrae
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 16.06.2009 13:41 34

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas valgekrae »

tohoh, mul 1999. aasta masin ning sama hääl käib. Uurisin ja puurisin, kuid mina vastust ei leidnud sellele. Pööret andes kaob see ära.
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

valgekrae kirjutas:tohoh, mul 1999. aasta masin ning sama hääl käib. Uurisin ja puurisin, kuid mina vastust ei leidnud sellele. Pööret andes kaob see ära.
justnii see on.
Harri_K
Huviline
Postitusi: 1897
Liitunud: 08.11.2007 14:53 04
Asukoht: Rakvere

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas Harri_K »

Kunagine e34 tds tegi taolist häält kuid minu omal tegi häält manuaal käigukast, kui sidurit vajutasin oli vaikus.
martinma
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 19.02.2008 15:40 53

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas martinma »

Endal e39-l 525tds-il samalaadne probleem, kui hoiad käigukangi pingul suvalises suunas siis kõrin kaob ja kui siduri pedaal alla vajutada siis ka kõrin kaob. Kust viga otsida?
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

martinma kirjutas:Endal e39-l 525tds-il samalaadne probleem, kui hoiad käigukangi pingul suvalises suunas siis kõrin kaob ja kui siduri pedaal alla vajutada siis ka kõrin kaob. Kust viga otsida?
ilmselt tuleb teil viga otsida sealt käigukasti poole pealt.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas Lauri_L »

martinma kirjutas:Endal e39-l 525tds-il samalaadne probleem, kui hoiad käigukangi pingul suvalises suunas siis kõrin kaob ja kui siduri pedaal alla vajutada siis ka kõrin kaob. Kust viga otsida?

Laager 5 on väntvõlli sees olevast pesast plehku pannud ning liikunud käigukasti poole. On pesast väljas ja teebki sellist häält. Kast maha ja kontrollida, kas laager loksub pesas. Peaks aitama, kui laager tagasi pesasse panna ning ettevaatlikult kinni kärnida. On sarnane probleem olnud nii m21, m41 kui m51 mootoritega.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... _flywheel/



Kui hääl tekib sooja mootoriga ainult, siis esmaselt võiks kontrollida keti pingutit. Kui pinguti silinder hakkab kuluma, siis soe õli on väiksema viskoossusega ning lekked suurenevad ning pingutusefekt on liialt väike (kogemused m41 mootoriga).
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

Lauri_L kirjutas:
martinma kirjutas:Endal e39-l 525tds-il samalaadne probleem, kui hoiad käigukangi pingul suvalises suunas siis kõrin kaob ja kui siduri pedaal alla vajutada siis ka kõrin kaob. Kust viga otsida?

Laager 5 on väntvõlli sees olevast pesast plehku pannud ning liikunud käigukasti poole. On pesast väljas ja teebki sellist häält. Kast maha ja kontrollida, kas laager loksub pesas. Peaks aitama, kui laager tagasi pesasse panna ning ettevaatlikult kinni kärnida. On sarnane probleem olnud nii m21, m41 kui m51 mootoritega.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... _flywheel/



Kui hääl tekib sooja mootoriga ainult, siis esmaselt võiks kontrollida keti pingutit. Kui pinguti silinder hakkab kuluma, siis soe õli on väiksema viskoossusega ning lekked suurenevad ning pingutusefekt on liialt väike (kogemused m41 mootoriga).


kas keti pingutit on keeruline kätte saada ?? tekkis väike mõte proovida korra teist pingutit.
Kasutaja avatar
Lauri_L
Klubiliige
Postitusi: 961
Liitunud: 24.01.2003 19:43 33
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas Lauri_L »

Pingutit ehku peale vahetama pole mõtet hakata. Enne ikka kindlaks teha, kas selles viga. Pädevam remondimees ütleb selle kohe ära. Kättesaamine tükk tööd, vähemalt minu jaoks küll :D Koos pingutiga peaks arvestama vajadusel kettide ja taldadega ning pisema koguse uute tihenditega.
Aron_L
Huviline
Postitusi: 534
Liitunud: 22.12.2008 11:01 01
Peamine sõiduk: BMW M140i xDrive

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas Aron_L »

Kindel, et heli kostub karterist, mitte käigukastist?
Kunagi oli sõbral Audi automaatkastis vähe õli ja tühikäigul töötades kostus ka kõrinat. Gaasi andes kõrin kadus.
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

minu omal ikka tuleb karteri keskosast just silla tala kohalt. käigukast vaikne ja pealegi manuaal. sai mõnda aega tagasi hr iisak u jutul käidud ja tema ütles et see ei ole kett. ja siis ta piilus kapotti alla avastas et vända rihmaratas käitus kahtlaselt ja siis sai see vahetatud. aga pole hetkel aega olnud autoga tegeleda muidu oleks vb juba karter maas.


kus stetoskoopi saab osta, see oleks hea abi mees vea leidmisel. :mrgreen:
martinma
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 19.02.2008 15:40 53

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas martinma »

Sai siis autol käigukast maha kangutatud ja vaadata mis kõrin see on, tuli välja et kahemassiline hooratas hoopis omadega läbi, väga suure loksuga oli, sellest ka tulenevalt väga ebameeldiv kõrin karteri juurest. Nii et kui kellelgi samasugune kahtlane kõrin, siis soovitaksin pöörduda remondimehe poole kes kasti maha võtaks ja vaataks millises seisus hooratas on.
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

martinma kirjutas:Sai siis autol käigukast maha kangutatud ja vaadata mis kõrin see on, tuli välja et kahemassiline hooratas hoopis omadega läbi, väga suure loksuga oli, sellest ka tulenevalt väga ebameeldiv kõrin karteri juurest. Nii et kui kellelgi samasugune kahtlane kõrin, siis soovitaksin pöörduda remondimehe poole kes kasti maha võtaks ja vaataks millises seisus hooratas on.
kas sinul oli körin ka just sooja mootoriga ja hääl umbes sama mis minu omal( videos)
martinma
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 19.02.2008 15:40 53

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas martinma »

vendw kirjutas:
martinma kirjutas:Sai siis autol käigukast maha kangutatud ja vaadata mis kõrin see on, tuli välja et kahemassiline hooratas hoopis omadega läbi, väga suure loksuga oli, sellest ka tulenevalt väga ebameeldiv kõrin karteri juurest. Nii et kui kellelgi samasugune kahtlane kõrin, siis soovitaksin pöörduda remondimehe poole kes kasti maha võtaks ja vaataks millises seisus hooratas on.
kas sinul oli körin ka just sooja mootoriga ja hääl umbes sama mis minu omal( videos)

kõrin oli nii külma kui ka sooja mootoriga
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

minul vist asi ei piirdu hoorattaga, sest hääl ei kao kui siduri alla vajutan.
Kasutaja avatar
vendw
Huviline
Postitusi: 844
Liitunud: 22.12.2006 19:43 09
Asukoht: tallinn

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas vendw »

nii kiskusin täna pöhja kaitse ära ja kuulasin stetoskoobiga kus hääl tuleb.. panin külmalt tööle auto ja hakkasin uurima. külmalt on ka midagi kuulda aga mitte nii kui soojaks sai. kui öli soe siis hakkas pihta ja hääl tuli täpselt vanni esimesest osast . ehk karteri keskosast. igalt poolt mujalt vaikus. nii palju siis oli stetoskoobist kasu. uurisin natuke realoem ist ja karteris sees on üks kaitse plekk ja ölvötturi toru, kahtlustan et äkki on see lahti.järgmine nädal vast rohkem aega tuleb pöhi alt ära vötta. kui kellelgi rohkem ideid vöib teada anda :|
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: e39 525 tds imelik körin karteris

Postitus Postitas azlka »

Kui kaugel asi on ? said teada mis häält teeb? :?
Vasta