E34 webasto

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

E34 webasto

Postitus Postitas dts13 »

Tere

Mul autole lisavarustusena külge monteeritud webasto. Muidu vahva asi. Külmade ilmadega teeb toa soojaks ja puha... ideeliselt :mrgreen:
Ideeliselt seepärast, et ei oska r****a kasutada :roll: Hommikul rõdu peal suitsu tehes ajab kadedaks, kui saabunud külmade ilmadega naabri auto läbi paistab, samas kui minu oma on isegi musta kerevärvi valge vastu vahetanud :mrgreen: Salongis muidu kompuutri kohal selline juhtpaneeli moodi asjandus ka, kust peaks saama asja sättida. Selline siis...
Pilt
Äkki oskab keegi nõu anda, mis nupukesi ma seal millises järjekorras oma töntside sõrmedega torkima peaks, et asi toimiks. Hetkel olen katseeksitusmeetodil suutnud ainult kellaaja valeks kruttida ja ennast närvi ajada :evil:
Igasuguse abi eest oleks tänulik.

Andres
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: E34 webasto

Postitus Postitas Kaupo_K »

Sul on peal see Webasto DBW 46. Siit saad manuaali alla tõmmata- http://www.scribd.com/doc/25990223/Webasto-manual
Muide kuskandis sa asud? Ma tahaks enda autole kah selle pääle panna aga ostes olid juhtmed lõigatud ja nüüd tahaks teada kuda need seal veetud on.
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

Re: E34 webasto

Postitus Postitas dts13 »

Seda manuaali ma olen näinud jah juba varem. Aga see ei lahenda minu probleemi, kuidas seda riistapuud programmeerida, et ta kuskiltki otsast sooja andma hakkaks.
Asun ise Soomes Tikkurila külje all.
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: E34 webasto

Postitus Postitas BMW POWER »

dts13 kirjutas:Seda manuaali ma olen näinud jah juba varem. Aga see ei lahenda minu probleemi, kuidas seda riistapuud programmeerida, et ta kuskiltki otsast sooja andma hakkaks.
Asun ise Soomes Tikkurila külje all.
järelikult sul kero on peetis muud midagi
Bmw sõidurõõm
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 webasto

Postitus Postitas nemps »

Minu oma käib läbi suure kompuutri aga see peaks sarnane olema. Testimiseks kui süüde sisse keeratud piisab sellest kui vajutada ein nuppu siis peaks käsitsi sisse lülitud olema. Tuluke peaks põlema minema ja mingi aja pärast on kapoti alt kuulda kui ta õhuvendid ja asjad käima tõmbab. Arvestama peab ainult sellega et muidu ei toimi kui välitemp-i näidik pidi vist alla 12 kraadi näitama. Kella peale käivitus käib läbi zeit nupu. Minumeelest oli E34 tehasest kaasatulnud raamatus juttu ka eelsoojenduse käivitamisest erinevate kompu variantidega nii et sealt võid täpsemalt lugeda. Arvutis peaks mul kuskil ka E34 originaal webasto remondimanuaal olema kui kedagi huvitab võin üritada kuskile riputada.
BMW E34 525i touring
krasu2
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 12.03.2009 16:57 58
Asukoht: Ida Viru

Re: E34 webasto

Postitus Postitas krasu2 »

BMW POWER kirjutas:
dts13 kirjutas:Seda manuaali ma olen näinud jah juba varem. Aga see ei lahenda minu probleemi, kuidas seda riistapuud programmeerida, et ta kuskiltki otsast sooja andma hakkaks.
Asun ise Soomes Tikkurila külje all.
järelikult sul kero on peetis muud midagi
???
Viimati muutis krasu2, 23.10.2010 00:17 50, muudetud 1 kord kokku.
BMW - Boevaja Mašina Võmogatelei (Väljapressijate Lahingumasin)
Kasutaja avatar
nemps
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 05.04.2006 17:29 07
Asukoht: Jõgeva

Re: E34 webasto

Postitus Postitas nemps »

Panen siis lingi kah service manualile kunagi sai uploaditud ja senini ripub serveris:

http://www.hot.ee/nemps/bmw/bbw46.pdf
BMW E34 525i touring
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

Re: E34 webasto

Postitus Postitas dts13 »

Täna siis proovisin nii, et keerasin süüte esimesse asendisse ja vajutasin seda "ein" nuppu, mispeale hakkas vilkuma punane tuluke ja pagassis oli kuulda sellist relee klõpsimise moodi asja. Vendi avadest oli kuulda sellist ininat ka, aga sellega ka kogu seiklus lõppes. Peetis midagi vist... või noh... suht kindlalt ma arvan :roll:
Krt, tuba jääbki külmaks talvel, kui puudega kütma ei hakka :mrgreen:
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: E34 webasto

Postitus Postitas Kaupo_K »

Kui Eesti tuled siis mul on pakkuda diisli ja bensu Webasto varuosi kui peaks m idagi peetis olema. tel. 58234252
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E34 webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Talv tulemas, hakatakse Webastot tihedamini kasutama. Sellega aga võib aku lõplikult ära tappa, kui teda korralikkult täis ei laeta. Pideva alalaetuse tõttu toimub tema sees akuplaatide püsiv sulfatiseerumine, mis põhjustabki aku surma. Tulemus on visuaalselt nähtav punnis ja kõveraks tõmbunud akuplaatides.
Kindel laks on see, et auto genekas ei suuda akut täiesti täis laadida, eriti kui tehakse lühikesi otsi. Mõõtke talveperioodil regulaarselt akupinget - kui see on langenud alla 12.5 voldi, siis tuleks akut laadida.

Ise suutsin vana aku Webasto ja diiselauto kombinatsiooniga möödunud talvel puhtalt laiskuse-lolluse tõttu ära tappa, ehk siis ei viitsinud kontrollida-järellaadida. Uut püüan nüüd hoida õiges konditsioonis :lol:
tel. 51 949 859
rynno300
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 14.02.2006 13:01 50
Asukoht: Tartu

Re: E34 webasto

Postitus Postitas rynno300 »

Webastol oma aku ju? Minul E34 pagassis küll vähemalt.
Esivedu on lastele Nelikvedu on naistele Tagavedu on meestele
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E34 webasto

Postitus Postitas PeeterA »

E34-l küll, kuid teistel(uuematel) mudelitel pole. Samas kehtivad ka sellele akule samasugused reeglid.
tel. 51 949 859
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

Re: E34 webasto

Postitus Postitas dts13 »

See webasto aku seal pagassis on suht kahtlase välimusega küll. Ise ka mõtlesin, et peaks minema korra ja pinge ära mõõtma. Aga keegi hea inimene on testri niimoodi ära pannud, ei hoolimata kesmise suurusega korterist ja keskmisest pisut tillemast keldrist/kolikambrist/tööriistahoidlast ei suuda ma seda kuidagi üles leida enam :mrgreen: Ausalt öeldes pole otsinud ka väga :roll:
Aga aku peale mõtlesin ise selle tõttu ka, et see inin, mis vendiavadest tuli meenutas sellist vaevalist vendi ringi käimist. Nagu ei saaks voolu kuidagi. Eks ükspäev katsun selle testri otsimise tõsisemalt kätte võtta ja siis kas välistada või kinnitada aku vea.
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: E34 webasto

Postitus Postitas Kaupo_K »

kui natukenegi autoga sõidad siis peab Webasto tööle hakkama. Tavaliselt annavad neil saba leegiandurid, tempi andurid või küünla/pihusti piip, veepump või äärmisel juhul juhtaju. Neid veateateid saab välja võluda sellest Webastost muide. Vaata see remondi manuaal hoolega läbi, tee test ära ja saad vea teada.
Kasutaja avatar
neo-cortex
Huviline
Postitusi: 1604
Liitunud: 23.12.2007 00:03 23
Asukoht: Tartumaa, Põltsamaa

Re: E34 webasto

Postitus Postitas neo-cortex »

Mul ka mure...webasto peal, aga käima panna ei oska :D

Tean, et OBC ekraanile peaks mingi kiri tulema...luht aus ja luft ein vms, aga seda ei tule. Oli kunagi 540, millel webastot polnud, aga seda kirja sai sinna ette ikkagi paari nupuvajutusega ette manatud. Mida ma peaks nüüd jälgima, proovima, et teada saada, kas asi toimib ?

PS: masin olevat väga kaua seisnud ka :)
Kasutaja avatar
neo-cortex
Huviline
Postitusi: 1604
Liitunud: 23.12.2007 00:03 23
Asukoht: Tartumaa, Põltsamaa

Re: E34 webasto

Postitus Postitas neo-cortex »

Kuna keegi ei reageeri, siis tõstan uuesti.

doonormasinal peal siis webasto. Kompuuter siiski tavaline OBC IV. Saab sättida küll nii, et luft aus jne, aga asi nagu ei tööta. Oskab keegi nõu anda, kuidas selle süsteemi korrasolekut testida ?
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: E34 webasto

Postitus Postitas hansu »

E34 webastol on 3 otasga pistik. Pluss, miinus ja käivitus.
Minu meelest oli käivitus juhe peenem teistest, pane otse + ja - peale ja anna käivitamiseks + peale.
Nii saad tead ka webasto ise on töökorras.
Vasta