E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Tekkis järsku seline anomaalia.
Kesklukk toimib, ukses mootor ka.
Väljast katsud on link nagu "tühi" ei oleks nagu miskit taga seal.
Seest samamoodi.
Kui uksetross katki on, siis peaks link ikka vähe raskemalt liikuma, mitte tillatölla ju? V on mingi hoob tagant.
Jama on selles ka, et uks on kinni, seest saab polstrit lahates ukse lahti ka? Tegu kunde uksega, ning vasakul taga sama teema.
Matinaator101
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 14.04.2006 10:19 43
Asukoht: Tallinn

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas Matinaator101 »

Tegu on arvatavasti keskluku ploki rikkega mis asub juhi jalgade juures ja kui niiskust saab siis mingi takisti võib seal streikida (kui ma õigesti mäletan) :idea:
Kasutaja avatar
Mikk__M
Huviline
Postitusi: 282
Liitunud: 25.04.2009 06:38 37
Asukoht: Põltsamaa

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas Mikk__M »

Räägin enda kahest kogemusest. Nimelt oli mul tuttavate E34'del eelmine sügis täpselt sama probleem ja samad sümptomid. Asi oli lihtne. Lukk külmus kinni. Ma ei tea siiani, kuidas ja mis täpselt, kuid sellise vastuse andis mulle ka pikk otsing välismaistest foorumitest, et selline probleem võib olla. Pärast seda infot käskisin tuttaval auto sooja garaaži ajada ja ennäe 1,5 tundi hiljem käis uks jälle nagu kellavärk. Pärast seda sai kogu lukusüsteem korralikult ära õlitatud ja siiani pole ma enam kuulnud, et sarnane probleem oleks esinenud. Kusjuures anomaalia seisneb selles, et vähemalt üks lukkudest külmus kinni +3 kraadise välistemperatuuri juures. Teisel autol sai sama probleemi tekkides kahtlustatud kohe eelmainitud viga ja õnneks oli ka. Mõlemad sõidavad siiani ja probleemi pole. Muidugi on see ainult üks variantidest. Aga proovida tasub.
Tel: 58348320
Matinaator101
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 14.04.2006 10:19 43
Asukoht: Tallinn

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas Matinaator101 »

Mul oli taoline insident süda suvel e34'ga, aga tegu oli keskluku probleemiga ja kõik uksed ei avanenud siis... Arvatavasti teemaalgatajal ikkagi mehhanismi probleem, kui kesklukk töötab. Enne tasuks sooja garaazi proovida ja mehhanism lahti võtta. SORRY MY BAD :D
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Matinaator101 kirjutas:Tegu on arvatavasti keskluku ploki rikkega mis asub juhi jalgade juures ja kui niiskust saab siis mingi takisti võib seal streikida (kui ma õigesti mäletan) :idea:
Kindel? Kesklukku lülitad, siis kuuled, et uksesees mootor häält teeb ju.
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas 01tuner »

Aga äkki on tross lihtsalt tagant ära, mitte katki? Link käib sellisel juhul tühja, kuna tõmmata pole mitte midagi trossil?
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Tal ei olegi trossi ju? Kuidas ukse seest lahti saab siis :cry:
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Nii, l6hkusin polstri ära. Tross on küljes ja liigutab hooba nagu peab. Lukust saab k2sitsi ka lahti teha, aga ikka ei midagi. Viga siis selles ukseküljes olevas lukustis? See, et link tühja käib, ei loe ju, sest seest tross ikka küljes ja toimetab.
Matinaator101
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 14.04.2006 10:19 43
Asukoht: Tallinn

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas Matinaator101 »

http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... rol_front/

Väike osade joonis paremaks ülevaateks, vaata üle detail nr.7, et kas on kinni pidemega :idea:
Viimati muutis Matinaator101, 31.10.2010 15:45 22, muudetud 1 kord kokku.
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Matinaator101 kirjutas:Tegu on arvatavasti keskluku ploki rikkega mis asub juhi jalgade juures ja kui niiskust saab siis mingi takisti võib seal streikida (kui ma õigesti mäletan) :idea:
see ei loe midagi.
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Matinaator101 kirjutas:http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... rol_front/

Väike osade joonis paremaks ülevaateks, vaata üle detail nr.7, et kas on kinni pidemega :idea:
Eks tegelen varsti.
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Matinaator101 kirjutas:http://bmwfans.info/parts/catalog/E34/S ... rol_front/

Väike osade joonis paremaks ülevaateks, vaata üle detail nr.7, et kas on kinni pidemega :idea:
Samas, kui ma saan seda ukse hooba seest liigutada, kas see siis ei loe? Siis peaks ju avama ikka, eks katsun kuidagi polstri august sellele ligi saada.
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Nii, mure lahendatud, ukselinki liigutades liigutasid ka lingi ülaosas olevat osa, mis oli omakorda kinni oksudeerunud vms? Kruvikeerajaga sai liigutada, õlitatud, ning asi toimib.
pässaäss
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 06.11.2010 09:07 29

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas pässaäss »

mul mingi sama jama vasaku tagumise uksega, tean seda et välimine link pole üldse ühendatud, ja kui seest poolt trossi tõmabn siis uks lahti ei tule. avastasin seda ka veel, et paremal ja vasakul on erinevad süsteemid.. on see võimalik või on seal midagi puudu ? keegi oskab öelda, mida ma seal kuskil liigutama peaks või saaks liigutada, et uks avaneks ? kui kiirelt abi ei saa peksan jalaga ukse lahti ja keegi teist müüb uue süsteemi mulle :D
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Sul sama teema mis mul oli vist, kui seest polstri ära lõhud,võtad:D, siis näed, et lingi üleval on plastik seline detail mille sees võll ja vedru hoiab pinget, see jääb kinni, ja ei liiguta hooba. Proovi.
pässaäss
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 06.11.2010 09:07 29

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas pässaäss »

ma ei tea kas sa mõtled seda hooba mis ukse lukku paneb ? see toimib, kui ma ukse tollest lukku panen, siis sisemine tross liigub ikka sama palju, kuigi peaks olema nii, et kui uks lugus siis tross eriti ei liigu. leidsin selle koha kust välimine link peaks ukse avama, seda liigutades uks ikka lahti ei tule. ma pakun et mitte miski ei liiguta seda metalli tükki seal lukusti sees, mis ust kinni hoiab.. mitme poldiga see süsteem seal ukse küles kinni on ?
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Ukse link pm, seesama ei liigu. Raske seletada, pm kui linki liigutad, siis ukse sees liigub mustast plastikust lingi kohal ka üks vedruga "süsteem vms" võll läbi ja lingiga paraleelselt asub,lingi ülemise serva juures, katsu seda liigutada. Endal oli ka nii, et linki liigutasin, siis see nn " osa " millest räägin, ei liikunud kaasa, kuid kui selle liikuma sain, siis avanes.
pässaäss
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 06.11.2010 09:07 29

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas pässaäss »

kuule aga ülisuured tänud sulle :D
see värk miks link tühjalt käis oli selles, et too hoob oli kinni roostetand ja poole peale jäänud, lükkasin tagasi ja tõmbasin seest trossi ja voilaa ;D lahti. homme panen valge päevaga mingit roosteeemaldus vahednit :)
elmut1
Huviline
Postitusi: 257
Liitunud: 08.07.2010 01:44 46

Re: E34 uks ei avane ei seest, ega väljast?

Postitus Postitas elmut1 »

Joppas siis, et sama häda oli:)
Vasta