e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

Oleks veidike nõu vaja teilt jälle.

e39 520i 110kw 96a.

Täna foori taga seistes tühikäigul hakkas korraks mootor nagu hüppama/tõmblema, pöörded veidi langesid normaalsest tühikäigust allapoole, kestis see umbes 3 sek. ning peale seda jälle ok kõik. Siiamaani on sellist asja teinud umbes kuus korra. Ükskord peale auto pesemist survepesuga panin tööle mootori ja siis oli kohe mootori hüplemist tunda, lülitasin mootori välja ning uuesti sisse tagasi ning siis oli jälle kõik ok.

Tundub see sellisena nagu 1 silinder/mitu kaoksid korraks tagant ära ja siis kohe taastuks. Et kas siis on näiteks süütepoolidest mõni veidi pehme juba või midagi muud. Küünlad tunduvad korralikud.

Samas see väga ei häiri ja võibolla olen liiga pedant :) , kuid siiski tahaks teada mis seda põhjustada võib. Kui kellelgi kogemusi sellisa asjaga siis ootaks nõuandeid mis viitaksid probleemi tekitajale.

Tänud!
Kasutaja avatar
FreeDay
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 18.09.2010 19:46 25
Peamine sõiduk: BMW 525tds
Asukoht: Jõgeva ümbrus

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas FreeDay »

Minul on esinenud samasugust asja, et teeb sellist nalja mõni kord. Ja ei ole ka vastust leidnud. Mul masinaks 525 TDS 97 a.
Power Für B.M.W
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

Seda juhtub tõesti ka mul väga harva, kuid peaks siiski välja uurima ennetavalt mis seda põhjustab. Mootori diagnostika tehtud umbes kuu aega tagasi, kuid mingit veakoodi mällu ei ole jäänud. peaks vast süütepoolidest alustama ja nende korrasolekut kontrollima, äkki mingi neist vahest vigurdab.
laurts
Huviline
Postitusi: 1155
Liitunud: 05.05.2006 01:25 37
Asukoht: Tallinn/Keila

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas laurts »

Mul võdistas ka mingi aeg,vahetasin küünlad ja piibud(küünlad polnud hullud,kuid piibud pragulised),kuid ikka nagu tõbmles natuke.Samas pöörete kõikumist tahhokal ei täheldanud.Järgmine kord tankima minnes valasin paaki Kleen-Flo'd ja värin tühikäigul on kadunud.
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

laurts kirjutas:Mul võdistas ka mingi aeg,vahetasin küünlad ja piibud(küünlad polnud hullud,kuid piibud pragulised),kuid ikka nagu tõbmles natuke.Samas pöörete kõikumist tahhokal ei täheldanud.Järgmine kord tankima minnes valasin paaki Kleen-Flo'd ja värin tühikäigul on kadunud.
Aga kas pidevalt või ikka nii et vahepeal oli kõik ok, ja siis lambist hakkas jälle väristama?
laurts
Huviline
Postitusi: 1155
Liitunud: 05.05.2006 01:25 37
Asukoht: Tallinn/Keila

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas laurts »

Kohati võdistas ja siis oli jälle vaikus majas.
jyrikra
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.11.2010 23:13 56

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas jyrikra »

mul sama asi autoks on 528i 1999. Käisin diagnostikal. Näitas, et 3. silindris süütepool pees. Vahetasime ära aga külma mootoriga pöörded ikka tõmblevad. Sooja mootoriga on kõik okei. :S
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

jyrikra kirjutas:mul sama asi autoks on 528i 1999. Käisin diagnostikal. Näitas, et 3. silindris süütepool pees. Vahetasime ära aga külma mootoriga pöörded ikka tõmblevad. Sooja mootoriga on kõik okei. :S
Selle probleemi tekitajaks pakuks pigem tühikäigu regulaatorit, mis võib ummistunud olla.
Kasutaja avatar
metaltom00
Huviline
Postitusi: 1836
Liitunud: 08.12.2008 20:49 40
Peamine sõiduk: Allroad
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas metaltom00 »

Minu m50b25el oli sama teema. Diagnost ei näidanud mitte kui midagi.. Vahetasin küünlad, piibud, süütepoolid ei midagi. Vahetasin nukkvõlli anduri ja asi Ok
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

metaltom00 kirjutas:Minu m50b25el oli sama teema. Diagnost ei näidanud mitte kui midagi.. Vahetasin küünlad, piibud, süütepoolid ei midagi. Vahetasin nukkvõlli anduri ja asi Ok
ok, jätan selle variandi meelde
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Tarmo_N »

suure töenäosusega jah nukaandur või vändandur.
powered by bmw e39 530d touring ja e34 525tds touring.
minu bmwde ajalugu e12>e21>e28>e30>e34>e39.
jyrikra
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.11.2010 23:13 56

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas jyrikra »

viisin täna auto bmw guurude juurde selle sama asjaga kui probleem lahendatud annan kohe teada milles asi oli!
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

jyrikra kirjutas:viisin täna auto bmw guurude juurde selle sama asjaga kui probleem lahendatud annan kohe teada milles asi oli!
Oleks väga tänulik, jään ootama :cool:
jyrikra
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.11.2010 23:13 56

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas jyrikra »

taff911 kirjutas:
jyrikra kirjutas:viisin täna auto bmw guurude juurde selle sama asjaga kui probleem lahendatud annan kohe teada milles asi oli!
Oleks väga tänulik, jään ootama :cool:


Kuna ise olen venelane ja töömehed olid ka venelased siis püüdsin sõnaraamatu järgi vaadata siis kokku tuli drosseli klapp/paispool siiber midagi sellist, võib olla saad aru mis see tähendab. Ühesõnaga puhastati ära nüüd oli korras kui homme hommikul kõik endiselt okei ju siis oli selles asi. Töö läks maksma 300-
jyrikra
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 18.11.2010 23:13 56

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas jyrikra »

jyrikra kirjutas:
taff911 kirjutas:
jyrikra kirjutas:viisin täna auto bmw guurude juurde selle sama asjaga kui probleem lahendatud annan kohe teada milles asi oli!
Oleks väga tänulik, jään ootama :cool:


Kuna ise olen venelane ja töömehed olid ka venelased siis püüdsin sõnaraamatu järgi vaadata siis kokku tuli drosseli klapp/paispool siiber midagi sellist, võib olla saad aru mis see tähendab. Ühesõnaga puhastati ära nüüd oli korras kui homme hommikul kõik endiselt okei ju siis oli selles asi. Töö läks maksma 300-


Perssssseeeeeeeeeeee asi ei ole selles hommikul panin auto käima 5 min töötas ilusti ja siis hakkasid pöörded jälle tõmblema:S ex peab ma ei tea mida nüüd tegema
Jan320
Huviline
Postitusi: 1067
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Jan320 »

metaltom00 kirjutas:Minu m50b25el oli sama teema. Diagnost ei näidanud mitte kui midagi.. Vahetasin küünlad, piibud, süütepoolid ei midagi. Vahetasin nukkvõlli anduri ja asi Ok
Kus k rat tegid diagnosti ,et ei näidanud nuka anduri viga, diagnost tuleks norm kohas teha mitte kusagil nurga taga.
Viimati muutis Jan320, 19.12.2010 09:01 22, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

Nukvõlli anduri puhul siiki tegemist puht elektroonilise jubinaga, selle tõrkumine peaks kohe salverstuma ajusse.
Kasutaja avatar
metaltom00
Huviline
Postitusi: 1836
Liitunud: 08.12.2008 20:49 40
Peamine sõiduk: Allroad
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas metaltom00 »

Jan320 kirjutas:
metaltom00 kirjutas:Minu m50b25el oli sama teema. Diagnost ei näidanud mitte kui midagi.. Vahetasin küünlad, piibud, süütepoolid ei midagi. Vahetasin nukkvõlli anduri ja asi Ok
Kus k rat tegid diagnosti ,et ei näidanud nuka anduri viga, diaknost tuleks norm kohas teha mitte kusagil nurga taga.
samas diagnosti ajal toimis ju normaalselt egas mina ei tea ju mis see kapoti alune mõtleb, ja ega see viga ju pidev ei ole vaid tuleb ja läheb kuidas ise tahab, iga tahes mul asi nüüd korras.
Jan320
Huviline
Postitusi: 1067
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Jan320 »

metaltom00 kirjutas:
Jan320 kirjutas:
metaltom00 kirjutas:Minu m50b25el oli sama teema. Diagnost ei näidanud mitte kui midagi.. Vahetasin küünlad, piibud, süütepoolid ei midagi. Vahetasin nukkvõlli anduri ja asi Ok
Kus k rat tegid diagnosti ,et ei näidanud nuka anduri viga, diaknost tuleks norm kohas teha mitte kusagil nurga taga.
samas diagnosti ajal toimis ju normaalselt egas mina ei tea ju mis see kapoti alune mõtleb, ja ega see viga ju pidev ei ole vaid tuleb ja läheb kuidas ise tahab, iga tahes mul asi nüüd korras.
No kui viga on esinenud jääb see mälusse või kuidas.
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Riho_A »

Vaadake oma karteri tuulutus klapid ja voolikud üle.
Mul oli ka alguses nii et vahel võdistas ja hiljem läks hullemaks, nii hulluks, et pidin võtma lahti õhulugeja ning siis sain vähemalt sõita diagnosti. Seal pandi juhtmed järgi ja vigu ei olnud, diagnostik võttis karburaatori puhastus sprei ja lasi seda sisselaske kollektori ribide vahele, pöörded tõusid, ning viga oli leitud, karteri tuulutus voolik oli puru, seal võib ainult mõragi olla ja see juba mõjubki niimoodi nagu teil siin on.
Vaadake üle enda omad!

Parimat!
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

Riho_A kirjutas:Vaadake oma karteri tuulutus klapid ja voolikud üle.
Mul oli ka alguses nii et vahel võdistas ja hiljem läks hullemaks, nii hulluks, et pidin võtma lahti õhulugeja ning siis sain vähemalt sõita diagnosti. Seal pandi juhtmed järgi ja vigu ei olnud, diagnostik võttis karburaatori puhastus sprei ja lasi seda sisselaske kollektori ribide vahele, pöörded tõusid, ning viga oli leitud, karteri tuulutus voolik oli puru, seal võib ainult mõragi olla ja see juba mõjubki niimoodi nagu teil siin on.
Vaadake üle enda omad!

Parimat!
Viimati kui sai diagnostis käidud, siis mul avastatigi mõranenud karterituulutuse voolik, see sai välja vahetatud, kuid vahel harva teeb ikkagi nii. Võibolla midagi veel vaja üle kontrollida karteri tuulutuse juures.
Kasutaja avatar
Riho_A
Huviline
Postitusi: 2298
Liitunud: 02.01.2007 14:51 08
Asukoht: Ääsmäe, Tallinn, Lasna city.

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Riho_A »

Karteri tuulutus klapil on lõdvik mis võib ka olla mõranenud, mul on vana alles, mis tegelikult toimis, aga ostsin ikkagi uue, kui juba tegemiseks läks.
kellelgi vaja annaks ära sümboolse raha eest!
Jan320
Huviline
Postitusi: 1067
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Jan320 »

Riho_A kirjutas:Karteri tuulutus klapil on lõdvik mis võib ka olla mõranenud, mul on vana alles, mis tegelikult toimis, aga ostsin ikkagi uue, kui juba tegemiseks läks.
kellelgi vaja annaks ära sümboolse raha eest!
Karteri tuulutus klapi juures on kokku mingi 4 voolikut,lõdvikut mida tuleks vahetada , just omal murdsin ühe puruks tuleb vist UM i külastada seal kohapeal olemas need voolikud.Oleneb muidugi ka mootorist kas on 1 vanos või Doubel vanos , 1vanosega voolikuid vähem, minul 2 vanost.
kevyn
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 31.01.2011 18:03 58
Peamine sõiduk: E60 3.0d
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas kevyn »

minu e39 hüppas ka samamoodi tühikäigul ning mulle öeldi et asi on eelsüüte küünlas, et 1 neist on läbi...
E39 525TDS M-Pakett MÜÜDUD -> E60 3.0d -> E60 3.0d M-Pakett 2007.a
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Sulev »

kevyn kirjutas:minu e39 hüppas ka samamoodi tühikäigul ning mulle öeldi et asi on eelsüüte küünlas, et 1 neist on läbi...
Probleemi lahkamine toimub ikka benamootoril mitte diislil :cool: Põhiline mida kontrollida on ikkagi, küünlad, karterituulutusklapp ja selle voolikud, tühikäigumootor puhastada, drosselklapp puhastada, kummilõdvik seguklapi ja õhulugeja vahel.
Viimati muutis Sulev, 08.11.2011 19:31 51, muudetud 2 korda kokku.
kevyn
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 31.01.2011 18:03 58
Peamine sõiduk: E60 3.0d
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas kevyn »

Sulev kirjutas:
kevyn kirjutas:minu e39 hüppas ka samamoodi tühikäigul ning mulle öeldi et asi on eelsüüte küünlas, et 1 neist on läbi...
Probleemi lahkamine toimub ikka benamootoril mitte diislil :cool: Mul enda 2,8 sama lugu , et vahel tühikäigul võtab kõva puterdamise sisse nagu mõni silindritest kaoks tagant ära, muidu enamuse aja on tühikäik ideaalne. Mingit viga ajusse kahjuks ei salvestu, kuigi võiks sellise värina peale. Vahetatud välja ka samuti kogu karterituulutus, sisselaske lõdvik,drosselklapp puhastatud, sisselaskekolle tihendid, tühikäigumootor, küünlad, küünlapiibud,mõlemad lambdad. Üks suur puudus benamootori puhul on see, et puudub arvutiga võimalus tsekata benasurvet. Kogu aeg mehhaanilist manomeetrit ju taga ei hoia, et siis puterdamise ajal pole kahjuks õnnestnud survet mõõta.Kunagi alguses sai isegi Patricu juures diagnostis käidud aga ei osanud temagi midagi välja pakkuda, kuna just siis otsustas mootor korralikult käituda :D ...
ups, ei pannud tähele :lol:
E39 525TDS M-Pakett MÜÜDUD -> E60 3.0d -> E60 3.0d M-Pakett 2007.a
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

Võib veel niipalju mainida et mul 2.0 tegi seda mõned korrad just peale korraliku autopesu :roll: Ei tea kas vesi kuidagimoodi saab süüdlane olla. Ei saa ta nagu kuidagi mootoriruumi sattuda kui mõtlema hakata.
meelikas
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 08.05.2011 20:37 09

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas meelikas »

mul ka tühikäigul tuurid kõiguvad ja pidevalt ja kuskil 200-300 pööret mutub iga paari sec'i tagant. käisin diagnostikas ja öeldi et tühikäigu andur must. pole siiani viitsinud tegeleda sellega veel aga varsti vist um'i minek klapisaaäre tihendeid vahetama sis lasen ka selle üle vaadata.
Seisame võidu!
Kasutaja avatar
taff911
Huviline
Postitusi: 958
Liitunud: 13.12.2005 18:42 09
Peamine sõiduk: BMW 520i e39 110kw
Asukoht: Tallinn

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas taff911 »

meelikas kirjutas:mul ka tühikäigul tuurid kõiguvad ja pidevalt ja kuskil 200-300 pööret mutub iga paari sec'i tagant. käisin diagnostikas ja öeldi et tühikäigu andur must. pole siiani viitsinud tegeleda sellega veel aga varsti vist um'i minek klapisaaäre tihendeid vahetama sis lasen ka selle üle vaadata.
Anna siis teada kas tulemust ka oli... :cool:
Diiler
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 31.08.2004 23:59 34
Peamine sõiduk: 530 XI

Re: e39 mootor tühikäigul vahest hüpleb

Postitus Postitas Diiler »

Tere

Mul viimasel ajal sarnane mure(E39 520 96a manual). Näiteks valgusfoori taha seisma jäädes(sidur ja pidur all) kukuvad pöörded 3-500 pöörde peale. Kui kohe gaasi korra ei anna, sureb välja. Samas, kui annad gaasi, siis jääb ilusti tühikäigu piiril seisma. Kui hoiad gaasi peal 2500 pöörde juures ja siis võtad järsku jala gaasilt, kukuvad pöörded alla tühikäigu piiri, samas kui lased rahulikult gaasi maha, jääb ilusti tühikäigu piiril seisma. Selline tunne, et "miski"ei peata pöördeid kukkumast alla lubatud tühikäigu piiri.

Lisaks on ühtlastel pööretel sõites tunda vahest tõmblemist.

Diagnostikas käidud, viga ei näita.
Vasta