Poltide pingutamine 524td-l

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
bosbrimigenius
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.05.2008 11:46 22
Asukoht: Tartu

Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas bosbrimigenius »

Tere.
sooviks küsida targemate käest mis pingusega tuleks plokikaane polte pingutada?
ja mis pingusega nukkvõlli saalesi?

Palju neid NM peab nende jaoks olema ja kas kinnitamisel on mingid eripärad, et kui pingutan siis iga pingutuse järgi lasen veerand keeret tagasi ja siis pingutan uuest...jnejne

oleks hädasti tarvis seda teada, homme juba vaja plokk peale tagasi panna

Suured tänud abi eest!
BMW on auto, teised ainult sõiduautod!
Kasutaja avatar
Thomson 25
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.03.2009 10:28 37

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas Thomson 25 »

ma usun et kui sa ploki kaant peale paned siis oststsid ka ikka uue tihendi ja uue tihendi pakendis peaks olema pingutus nm olemas.Soovitan kindlasti ka uued poldid osta.Ja plokikaane tihendi liim ei tee ka paha.Peale igat pingutus ringi oota natuke,ennem kui uut ringi alustad.Minu arust oli selline pingutus et esimest kodra 30nm,teist korda 60nm ja 2x 90kraadi.Aga kindel ei ole
TÖÖD TEEB CITROEN AGA SÕIDU MÕNU PAKUB BMW
bosbrimigenius
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.05.2008 11:46 22
Asukoht: Tartu

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas bosbrimigenius »

Tihendi ostsime uue. aga tihendiliimi mitte ja polte ka mitte, tihendile mõtlesime et tõmbame õrna krafiitmäärde kihi nagu vanad põllumehed ikka tegid, aga kas tõesti vaja uusi polte??

aga oleks vaja kindlat sõna mis nm neid kinni tõmmatakse, seal tihendi paberil oli küll mingi imelik märge, aga seal pakkus kinni tõmbamseks alumiiniumi tõmbeks 15 ja raua jaoks 18, neid ei usu mina.
BMW on auto, teised ainult sõiduautod!
Kasutaja avatar
Thomson 25
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.03.2009 10:28 37

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas Thomson 25 »

uued poldid ikka sest vanad on oma töö juba teind ja on suht väsinud.Arvan et nad ei pea uuele pingutamisele vastu.ja nendest sinu nr mis sinna pakendile kirjutatud olid ei saa üldse aru mis alumiinjum ja mis raud...tavaliselt on tihendi pakendis olemas leht kus peal pingutus nm ja pingutus järjekord.Kas tihed on metallist...
TÖÖD TEEB CITROEN AGA SÕIDU MÕNU PAKUB BMW
bosbrimigenius
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 18.05.2008 11:46 22
Asukoht: Tartu

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas bosbrimigenius »

mis ajast teras poldid ja seibid väsivad? need olid igati kobedad.
BMW on auto, teised ainult sõiduautod!
Kasutaja avatar
Thomson 25
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 23.03.2009 10:28 37

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas Thomson 25 »

bosbrimigenius kirjutas:mis ajast teras poldid ja seibid väsivad? need olid igati kobedad.
Terasest poldid väsivad kohe kindlasti.esiteks on sul diisel mootor plus turbo millel on vähe teised surved kui bensiini mootoril.pealt näha võib ju polt nagu uus olla.mina soovitan igal juhul uued poldid panna.ja nm kohta küsi kuskilt varuosa poest neil peaks kataloogis kirjas olema sellised asjad.
TÖÖD TEEB CITROEN AGA SÕIDU MÕNU PAKUB BMW
BMW 525
Huviline
Postitusi: 690
Liitunud: 22.10.2010 10:48 40
Asukoht: Otepää-Tartu

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas BMW 525 »

pole mitte kunagi ostnud uusi polte ükstaspuha mis masinaga tegu ja pole ka mitte midagi juhtunud.

igalühel on õigus oma arvamusele ja minu arvamus on see, et see on lihtsalt kellegi targa jutt, et uued poldid peavad olema. krt kas siis peaks ka uued poldid panema kui korra plokiaane peale paned ja juhuslikult jälle ta lahti vaja võtta on. :|
ja üleüldiselt kui üle ei keerata siis ei juhtu midagi nendega, hetke välimust saab ju silmaga ka hinna, millised välja näevad. ise olen tundega kinni keeranud ja pole ühegil sõidukil neid lahti tulnud.

egas seegi normaalne pole kui mõni suudab ka pihusti plokisisse niikõvasti murda, et plokil vint maas. ma ei saa aru kas siis üldse mingit tunnetust pole. :roll:

see on minu arvamus nii, et pole vaja näkku karata :)
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Poltide pingutamine 524td-l

Postitus Postitas Cert85 »

Ma ei tea, kui selle vana masinaga, aga tänapäeval vahetatakse poldida ka. Kuna metall väsib mingi aja jooksul. Usun, et ei juhtu miskit, kui neid vanu kasutad, aga see on su enda risk.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Vasta