e39 kärukonksu juhtmestik

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

mure selles, et ei tea kuhu üks pistik läheb selline lai? allpool pilt. või on mul konksu osades veel midagi puudu? autol pole varem konksu olnud ja nüüd plaanis paigaldada. ei saanud lammarist küsitud kui konksu ostsin.

Pilt
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas Rain »

Kas see mitte ei lähe haagise tuledemoodulisse. Ise ostsin ja paigaldasin ka kärukonksu e39-le just hiljuti.
Kui on originaaljuhtmestik siis on väga lihtne ühendada. Moodul peab ainult kindlasti vahel olema.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

selle mooduli peab siis veel lisaks ostma? krt,et ma sealt sama auto pealt ei küsinud! aga kuhu see tulemoodul veel läheb siis?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas enn1 »

Treileri moodul on ühendatud tagadulede ja kärukonksuga, muidu läheb auto tuledemoodul "lolliks" , kui niisama hunnik pirne juurde ühendada.

Pilt
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

palju selline asi maksab ja kas kellelgi on pakkuda?
t6nu
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 05.12.2009 17:10 42

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas t6nu »

vabandan teise mehe teema solkimise pärast aga kas sel kärumoodulil on sees ka mingi teravalt pinisev signaal? Mul oli e34-l ühel kaunil päeval järsku vasakus tagatiivas ilge pinin... leidsin sealt pagasnikust karbikese, kuhu juhtmepunt pistikuga sisse torgatud oli, peale pistiku väljatõmbamist saabus õnnis vaikus. sõber arvas, et käru pistik ilmselt stange all lühisesse roostetanud või midagi sellist aga ega tegelikult teada ei saanudki sest käru vedamise vajadust ei olnud. ilmselt seesama oligi nö kärumoodul.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas Rain »

mul üks tuttav ostis selle karbi 150 euroga, tegu oli siis uue karbiga ja juhtmed olid ka mu meelest olemas. Võin välja uurida kust ta selle ostis muidu.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

tuleb liiga kalliks...konksu koos juhtmetega sain 60 euri eest...aga eks tuleb siis osta!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

tekkis, veel küsimus kas mul võib see tulemoodul kusagil mujal olla, kui mul disla ja aku taga, või peab see siiski olema seal kusagil aku juures?
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas Rain »

kui sul enne kärukonksu ei olnud siis ei ole sul seda moodulit ka kindlasti, see siuke väike karp u. 5x10x3 cm
suhteliselt võimatu on neid mooduleid ka konksusüsteeme üldse e39-le saada kusagilt, ise ajasin tikutulega taga tükk aega.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas iaanek »

Kui originaalsus pole oluline, peaks ju selle ise saama valmis nokitseda peotäiest releedest, mida juhib vastava tagatule pluss. Ainuke mure siis on lisakaablite vedamine.
..
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas enn1 »

iaanek kirjutas:Kui originaalsus pole oluline, peaks ju selle ise saama valmis nokitseda peotäiest releedest, mida juhib vastava tagatule pluss. Ainuke mure siis on lisakaablite vedamine.
oleks siis asi ainult peotäies releedes, siis oleks terve ebay neid pakkumisi täis :mrgreen:
Viimati muutis enn1, 10.07.2011 10:30 17, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas iaanek »

Aga ole siis kena ja seleta, miks see ei peaks toimima.
..
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas enn1 »

Põhimõtteliselt sellisel kujul asi töötab küll, aga kuna auto tuledemoodul kontrollib iga pirniahela takistust, siis relee mähisetakistuse lisamisel tekib veateade kompuutrile. Kärumoodul ongi selleks, et tuledemoodulile selgeks teha, kuidas käituda, kui pirne juurde ühendatakse.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

ilmselt oli siis selle auto pealt see maha müüdud, kust ma konksu ostsin!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas ooDDoo »

enn1 kirjutas:Põhimõtteliselt sellisel kujul asi töötab küll, aga kuna auto tuledemoodul kontrollib iga pirniahela takistust, siis relee mähisetakistuse lisamisel tekib veateade kompuutrile. Kärumoodul ongi selleks, et tuledemoodulile selgeks teha, kuidas käituda, kui pirne juurde ühendatakse.
Põhimõtteliselt on vaja releedele lisaks ühendada mõned takistid. kui see käib üle jõu,siis võib ka otsida e34 kärumoodulit(anhanger module) või lihtsalt kustutada lcm moodulist tagatulede kontroll ja ühendada otse tuledesse.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas enn1 »

Eks "keemiat" saab teha igat moodi ja see on autoomaniku enda otsustada. Mina üritaks jätta el.skeemi võimalikult orig. lähedaseks :roll: . Muidu saab auto järgmine omanik nt. seaks vihastada ja keegi ei saa enam aru, mis krt. selle autoga tehtud on... :?
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

enn1 kirjutas:Eks "keemiat" saab teha igat moodi ja see on autoomaniku enda otsustada. Mina üritaks jätta el.skeemi võimalikult orig. lähedaseks :roll: . Muidu saab auto järgmine omanik nt. seaks vihastada ja keegi ei saa enam aru, mis krt. selle autoga tehtud on... :?
see küll õige...olen praegugi vihastanud päris palju, kui eelmine omanik on odavaid juppe toppinud ja mingites mõtettutes sillastendides käinud, sillad paigast ära!!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

Kuno_T kirjutas:Enn1 kirjutas:
kuna auto tuledemoodul kontrollib iga pirniahela takistust, siis relee mähisetakistuse lisamisel tekib veateade kompuutrile.
Siis ei teki veateadet, kuna kontrollitakse tulede ahela takistuse suurenemist, mitte vähenemist.

Kuid lisakoormuse ühendamisel ei pruugi ilma vahevõimendita, mis kärumoodul tegelikult on, auto tuled ja lülitid enam kestavalt toimida (kõige suurem oht, et piduritulede lülti või suunatulede relee rikneb, vastava ahela kaitse põleb läbi või juhtmetes tekib ülemäärane pingelang, kuna need lambid on suht võimasad- a' 21W ehk pea 2A, lisaks on lambi takistus külmalt tunduvalt väiksem, st külma lambi pingestamisel tekib nn voolutõuge). Seega oleks neid ahelaid vaja releedega võimendada, eriti piduritulede oma (2x 21W lisalampi). Kõige lihtsam on muidugi panna originaalmoodul ja lõpetada jama, kuskilt selle ikka saab.
www.h2.ee oli mingi 142 eur. tuleb ilmselt see ära osta. tulen kuu lõpus eesti ja siis läheb ehitamiseks.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

veel üks küsimus selle jutmestiku kohta, et kust need juhtmed autosse peaks sisse tulema? või tuleb ise auk puurida ja kuhu umbes. Keegi võiks rääkida, millised kontuurid need stangel ka on kuhu see konksu ava lõigata, nimelt pole veel katet leidnud ja ei tahaks umbes katsetama hakata, suuremaks saab küll alati lõigata aga väiksemaks mitte!
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas Rain »

Keresse tuleb ise auk puurida jah, u. 13 mm puuriga oleks ok kui on originaaljuhtmestik. Nimelt on juhtmekimbul kaasas selline kummikork, mis sobib ilusti tihedalt 13 mm auku. Konksu enda augu jaoks tuleb stange plastiknahk maha võtta ja siis näed juba seestpoolt vaadates neid kontuure, esialgu tasub lõigata väiksem. Endal sai lõigatud maru lai kuigi ka nende kontuuride järgi. Edu!
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

aga kummal pool ja kus kohas see auk peaks olema???
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1302
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas maarekl »

üks asi veel...nende konksu kinnituste kohta, kas kere raami sisse peaks ka midagi minema? kuidagi kahtlaselt pikad on need poldid, mis stange kinnitus aukudest läbi tulevad?
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: e39 kärukonksu juhtmestik

Postitus Postitas Rain »

kui ma nüüd õieti mäletan siis tagantvaates läks kere sisse 3 tk, amordi eemaldad ära ja needsamad kinnituskohad lähevadki. Raami sisse mineval osal on ka 2 poldiauku. Sinna keerad poldid siis pagasnikust seestpoolt. Selle jaoks on eraldi selline 90 kraadi nurgaga kolmnurk raud. Sellel käisid ka mingid poldid tagant tulevate poltide alla ja siis need 2 tk mis sa pead pagasnikust kinnitama. Üks polt mäletamistmööda oli maru pikk jah. Augu teed juhtmestiku jaoks paremale poole ehk kundepoolsele küljele sest tulede moodulboxi pead ühendama ka vooluga ja aku on ju teatavasti koos kaitsmekarbiga paremal. Mul jäi vist 1 või 2 juhet üle ka sealt boxist. Ilmselt need mõeldud kas caravani vedamiseks, seal ju 11 juhet kokku äkki we.
Vasta