e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

Tere

Otsisin, aga ei leidnud konkreetset teemat selle kohta. Sõitsin eile siis pärnust tallinna ja sõitsin mõnest autost mööda. vajutasin pedaali mitte päris põhja, aga poole peale, nii, et vahetas 3nda käigu peale ja siis sõitsin mööda, kiirus kasvas umbes 120ni. peale mööda jõudmist lasin gaasipedaali täiesti üles aga neljanda käigu peale vahetas alles kuskil 5 sekundi pärast. mulle tundub, et see ei ole normaalne . Kas oskab keegi midagi öelda selle kohta, mida peaks tegema või uurima, või milles võib asi olla. auto on suht alles ostetud ja info puudub käigukasti oleku kohta. muidu vahetab nagu ilusti käike, kuskil 1800 pöörde pealt umbes. ma ise mõtlen, et peaks äkki õlivahetuse ära tegema.
ühesõnaga paluks infot, või kui analoogne teema on juba, siis linki sinna.

ette tänades.
Viimati muutis e39kristo, 04.10.2011 16:03 43, muudetud 1 kord kokku.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39, 523ia peale kickdowni käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas enn1 »

Kickdown'iks nimetatakse ikkagi gaasipedaali põhjani vajutamist, mille peale aktiveerub mikrolüliti ja mootori ja kastiaju reageerivad vastavalt.Mart_L'i küsimus selles suhtes igati õigustatud. Võiks pealkirja korrigeerida ja läheks teemaga edasi. Üks võimalus, et eelmise omaniku sõidustiil on sinu omast tunduvalt erinev ja tegemist on nö. õppiva kastiga. Võib proovid kasti adaptsioonid ära nullida ja enda sõidustiili järgi uuesti õpetada. Äkki on abi :?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: e39, 523ia peale kickdowni käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas Indrek_M »

Kickdownist on poole peale vajutades asi kaugel.
Aga E39 puhul on kast iseõppiv ja kui veidi aktiivsemalt vajutada, siis peale gaasi lahtilaskmist hoiab igaks juhuks veel madalamat käiku sees juhuks kui tahad veel vajutada - siis ei pea alla vahetamise peale aega raiskama. Ehk siis täiesti normaalne kasti toimetamine.
Indrek
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia peale kickdowni käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

tänud vastajatele. Ma muudan sõnastuse ära siis jah. kuigi see kickdowni sõna on rohkem tähenärimine. pikalt ju seletatud milles asi ja enamus said ka aru. aga ma muudan pealkirja ära sellegipoolest siis :)

aga kuno_T kas oskad öelda mis pöörete juures oleks normaalne, et vahetaks 1selt teisele jne ? sooja mootori puhul, siis saaksin kontrollida yle. õlivahetus vast paha nii või naa ei teeks ja võimalik ,et õli on vähe äkki sees veits. kuigi üks mehaanik mul ütles, et neil peaks olema mingi eluaegne õli sees, mida ei peagi vahetama ???

mul oli kunagi audi a6 vana ja sellel ka kast tegi mingit kõrinat ja vahetas kuidagi hiliselt käike. enne maha müümist sai kasti õli ära vahetatud ja kadus ära probleem.

enn_1, kust neid adaptsioone nullida saab ?


nii palju veel lisaks, et kickdowniga on sama asi, siis viskab lihtsalt veel käigu madalamale.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

Kuno_T kirjutas:Väikse koormusega 1000- 1500 kandis, lapats põhjas peab kuni tahhoka punaseni minema. Õlitaseme kontroll ei tee paha, muu solgutamine unusta ära. Rataste kontroll (miks?- siin on neid teemasid hulgi) nagu ennist kirjutasin ja enne ära rohkem siin filosofeeri.
no rehvid on 225, 55 ,16 tolli. originaalis peaks olema 15 ilmselt jah ?

ja kas e39-l saab kastiõli vardaga kontrollida või ei ole enam varrast ?
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas foxy007 »

225/55/16 on täiesti korralik tehaseseade mõõt! Vaata juhiukse juures on kõik kirjas!
Mercedes- Benz V250 - 2016
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas joffe »

e39kristo kirjutas:...no rehvid on 225, 55 ,16 tolli. originaalis peaks olema 15 ilmselt jah ?
Minu arvates võib alla panna ka sapika rattad(velg vist 13"), vahet pole! Probleem tekib vast siis, kui rehvide läbimõõt/ümbermõõt kardinaalselt(ei mäleta, mitu %)erinev on omavahel võrreldes. Või kas tõesti eksin?! :?
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

ok, aga kuidas selle käigukasti õli taseme kontrollimisega on, kas on varras kuskil, või ei saagi kontrollida. lugesin, et tuleb aint sealt august juurde valada kuni välja hakkab ajama ?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas enn1 »

Ratta ümbermõõt ei pea üldse väga palju erinema. Ühel foorumlasel läks kast "lolliks" kui ühe silla rehvide mustri sügavused erinesid vist 5mm :?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas joffe »

enn1 kirjutas:Ratta ümbermõõt ei pea üldse väga palju erinema. Ühel foorumlasel läks kast "lolliks" kui ühe silla rehvide mustri sügavused erinesid vist 5mm :?
No vot, mida oligi vaja tõestada! Hakka nüüd arvestama- mustri sügavuse erinevus 5 mm, rehvi läbimõõdu erinevuseks teeb see juba 10 mm! Ei oska praegu öelda, palju see nendes arvestatavates prossudes teeb, aga väga võimalik, et need prossud olid tsipa suuremad lubatutest! :) Kui nüüd muidugi ei proovitud katsetada sellega, et panen sinna parema mustriga, kuigi teine mõõt, aga ehk läheb läbi! Igasugu katsetajaid ju leidub! ;) Kui nii, siis ei läinud, kui ei, siis selgub, et selline vahe on juba lubamatu! :(
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

kas keegi, kellel on endal sama 523ia, võiks panna reaalsed andmed, mis pööretel mis käigu ära vahetab. äkki mõni viitsib, oleks väga tänulik, saaks enda omaga võrrelda ja saaks ka mingit sotti veits .
ma pean silmas siis võimalikult rahulikku sõitu.
Kasutaja avatar
Antik
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 20.03.2007 13:37 40
Asukoht: Tallinn/haapsalu

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas Antik »

püüdsin eile jälgida olukorda... linnas sõites kohalt tavalise kiirendusega 50-60ni vahetab käike kuskil 2500 pöörde juures. kui lihtsalt ühtlase hooga sõita ja kergelt kiirendada, siis kuskil 2000 pöörde juures. nii linnas sõites kui maanteel möödasõite tehes, ei ole täheldanud küll, et peale kiirendamist käiguvahetusega oleks viivitusi.. niikui gaasi tagasi lasen, vahetab käigu ära. natuke tugevamal kiirendusel vahetab käiku alles siis, kui olen saavutanud soovitud kiiruse ja selletõttu gaasi tagasi lasen, siis laseb pöördeid sinna 3500 kanti isegi.

Küll aga olen teinud tähelepaneku, justkui oleks see põhjagaasi andur kahe astmeline? kui vajutada gaas esimesse astmesse, lükkab 1 käigu alla, kui vajutada veel pisut, käib üks nõks veel, siis lööb 2 käiku alla. samas kui vajutan gaasi peaaegu esimese astmeni, siis käiku ei vaheta... vahetab vaid juhul, kui tunneb et tal pole jõudu kiirendad, aga selleks kulub mõni hetk aega, kuni ta sellest aru saab. vajutades nö põhjani, vahetab kohe käigu alla, ja kui vajutada sealt üks nõks veel, lööb 2 või enam käiku alla.
BMW e34 520i '91 --> VOLVO V40 '97 --> BMW e39 523i '99
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

ok, suurimad tänud, siis vist pole põhjust mureseda jah, sest mul vahetab isegi 1600 pöörde juures kuskil käigu ära kui mootor täiesti soe on. see pedaal on jah kahe astmega. kõigepealt läheb yhele maale, siis vahetab käigu madalale ja kui päris põhja vajutada, siis vahetab 2. aga jah ma ei tea miks ta mul nii kaua ootab, kuni kiirendamisel käiku vahetab tagasi. see on veits imelik, ma ise kardan, et äkki on mingil põhjusel õli vähe või vajab vahetamist, kuigi seal on eluaegne õli sees ja alt vaadates, ei paistnud kuskilt, et välja oleks jooksnud või midagi.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

Kuno_T kirjutas:Ära lase gaasi päris maha. Märksõnadeks: "ADAPTIIVNE KASTI JUHTIMINE". Autol on kasutusjuhend, loe seda ka korra, enne, kui järgmise teema püsti paned.
ses mõttes kuno, et kui sulle ei meeldi mu teema või midagi, siis jäta vastamata. pole mõtet oma viriseva tooniga targutada. ja kui sa nii tark oled, siis pane järgmine kord esimesse postitusse õige vastus, mitte kolmandasse. nüüd äkki ärkasid peale seda, kui teised olid juba vastanud adaptiivse kasti juhtimise kohta.
ja ps. mul pole autol kasutusjuhendit kaasas.

ja see mis vastasid, et 1000-1500 pöörde juures kast käiku peaks vahetama, on ilmselgelt mööda. 1500 ok, aga tahaks näha masinat, mis 1000 pöörde juures käike vahetab...
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas Indrek_M »

e39kristo kirjutas:ja ps. mul pole autol kasutusjuhendit kaasas.
Ega siis kasvõi siitsamast foorumist seda juhendit otsida ei või, ega?
http://inc.planet.ee/Facelift_E39_Manual_English.pdf
Minu meelest elementaarne, et kui ostad mingi vidina, siis alustuseks loed ka juhendi läbi - saad palju targemaks ja ei pea kuskil foorumis triviaalsetele küsimustele vastuseid otsima.
Indrek
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas vaikeboa »

e39kristo kirjutas: ja see mis vastasid, et 1000-1500 pöörde juures kast käiku peaks vahetama, on ilmselgelt mööda. 1500 ok, aga tahaks näha masinat, mis 1000 pöörde juures käike vahetab...
Võid tulla vaatama. ;) Minul vahetab rahulikult sõitma hakates kusagil 1000-1200 pöörde juures. :D
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

Indrek_M kirjutas:
e39kristo kirjutas:ja ps. mul pole autol kasutusjuhendit kaasas.
Ega siis kasvõi siitsamast foorumist seda juhendit otsida ei või, ega?
http://inc.planet.ee/Facelift_E39_Manual_English.pdf
Minu meelest elementaarne, et kui ostad mingi vidina, siis alustuseks loed ka juhendi läbi - saad palju targemaks ja ei pea kuskil foorumis triviaalsetele küsimustele vastuseid otsima.
vaat kus tuli nüüd kaitsearmee välja. on tore, et olete targemad autoalal kui mina. mis ei ole tore on see, et selle asemel, et raisata sama energia trykkimise alla ja kirjutada adekvaatne ja abistav vastus, otsustate parem vigiseda nagu väiksed vanamutikesed. ma usun, et siin on korduvaid teemasid palju ja paljud ei oska leida õiget vastust või analoogset teemat. seega VEELKORD TEILE, KUI MINGI TEEMA EI MEELDI, SIIS JÄTA VASTAMATA, ÄRA TOPI OMA ILA SIIA, SELLEST POLE EI MULLE EGA SULLE KASU.
ja mis selle adaptiivse kasti jutu kohta puutub, siis sellel polnud vahet, kas lasin gaasi päris maha või jätsin veits peale. ikka ootab oma käiguvahetusega. ja seda tahaks tõesti oma silmaga näha, kuidas 1000 pöörde pealt käike vahetab. tee video ja pane mulle link siia, kui sul selline auto on. tundub väheke ebareaalne.
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

ja lappasin selle manuali lingi läbi, seal ei olnud midagi tarka kirjutatud, millest oleks võind vähegi abi olla. väga pealiskaudselt kõigest. nii, et poleks sealt mingit vastust saanud.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas Indrek_M »

Ära vigise magu mingi eit.
Indrek
e39kristo
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 20.11.2010 09:02 18

Re: e39, 523ia käiguvahetus hilineb !?

Postitus Postitas e39kristo »

Mis sa plõksid rott. Te vigisete siin ja targutate. Topi oma suu kinni kui sul midagi asjalikku öelda ei ole.
Vasta