E39 ABS andur ei tule lahti

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
taek_maney
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 09.10.2011 21:58 59

E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas taek_maney »

Tere.
Kuna mul ka see standardjama (ASC ja ABS tuli põleb, spido ja bensukulunäidik ei tööta),
siis otsustasin tagant vasaku anduri ära vahetada. Masin ise: 523i, 96a, 2.5 R6, manuaal, sedaan.
Eelmine omanik ütles, et see on läbi ja seda pikka abs anduri teemat lugedes siit foorumist viitas kõik ka nagu tagumisele vasakule andurile. Auto on minu käes olnud alles paar päeva ja ostes oli juhiukse küljesahtlis selline andur olemas juba:
Pilt

Aga täna kui ratta maha võtsin, siis tekkis selline olukord, et ma ei saanud vana andurit tagasilla küljest lahti.
Seal poldi otsas oli kuuskant, mille kuidagi maha sain, aga juhe peaks ju kogu selle kupatusega maha tulema (see osa mis poldi ümber). Kopsisin küll kruvikaga sinna äärte vastu (seal kus kriimud näha), aga ei olnud lootustki. Tundus nagu see kõik oleks tagasillaga üks osa ja ei peakski ära käima. Aga see pole ka loogiline, sest miks see mutter seal otsas siis käis ?
Pilt

Ilm oli jube kehv ja andsin tänaseks alla. Mõtlesin, et ehk saab siit abi natuke :D
taek_maney
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 09.10.2011 21:58 59

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas taek_maney »

Järelikult see poldi ümber olev osa peab ka lahti käima ?

Ma saan täiesti aru sinust. Esimest korda proovin sellist asja teha ja täna niisama uurisin ilma korralike tööriistadeta. Millalgi kui sooja garaazi ja korralikku valgust saab, siis proovin uuesti. Sellepärast tahtsingi üle küsida, et valet asja toksima ei hakka vms. Aga tänud vastuse eest.
taek_maney
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 09.10.2011 21:58 59

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas taek_maney »

Kuno_T kirjutas:Sul on ju teine andur olemas, selle järgi võrdle, et vahetad ikka sama asja.

Miskipärast on mul kahtlus, et sa ei tee vasakul ja paremal käel vahet, vasak on juhipool. Andur on jupp 24 pildil http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=33&fg=30

:D
Juhipoolset üritasingi vahetada ja see oli 99% tõenäosusega ABS andur. Teise otsa pistik oli t2pselt nagu selle anduri oma mis pildil. Aga nt see andur mille kaasa sain (pildil) on veits lühem kui see mis hetkel autol küljes, ja omab kahte kinnitusauku (pildil näha), aga praegune vist kõigest ühte.
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas vahur_s »

Tagumistel ABS anduritel ongi üksnes 1 kinnituskõrv, esimestel 2. Sinu pandud pildil on näha et tegu esimese ABS anduriga.
Kui ikka soovid tagumise ära vahetad pead õige anduri ostma. Kindlasti osta tuntud tootja andur (Siemens VDO, Bosch), odavamad andurid ei hakka tööle.
Ega tagumist andurit ongi raskem kätte saada. Võtta pikemat sorti kipsi/puidukruvi (alates 75 mm sobib), millel parajalt jämedust, puurid andurisse väiksema puuriga augu ette, keerad kruvi sisse ja kruvist saad vana anduri välja sikutada.
Kindlasi jälgi et liiga sügavale ei puuri, et rattalaagri magnetriba kahjustad, siis pead hakkama laagrit ka vahetama.
Kasutaja avatar
AZL
Huviline
Postitusi: 4483
Liitunud: 01.10.2009 01:07 47
Peamine sõiduk: BMW

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas AZL »

ise maadlesin sama asjaga , aga otsustasin pigem kõik lahti võtta ja selle anduri kruustangide vahel välja puurida ja ka pooleks keeratud kinnitus poldi puurisin välja sai kõik kenasti kokku laotud ja ikka ei miskit ei tööta spido ega midagi:( andur sai pandud hüco vms toodang , mis jutt se on et odavamad ei hakkagi tööle miks neid siis müüakse üldse ???
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas vahur_s »

Foorumis korduvalt juttu olnud, et ei hakka need odavamad andurid tööle. Miks nad ei tööta ja miks neid müükase, krt seda teab.
Ega sul nüüd muud üle jää, kui arvuti sappa siis saad teada mis täpselt viga annab, kui ikkagi andur viga annab, siis saab diagnostikaga lives näha kas andur kiiruse signaali ikka edastab.
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 ABS andur ei tule lahti

Postitus Postitas Tarass »

Teema algatajale: Sinule sinist värvi andur ei tohiks sobida!!! Sinine peaks sobima alates sept.98 toodetud masinatele... Sinul on vaja halli pistikuga andurit ;)
Kui sa kusagilt mujalt ei saa siis on mul 1 tutikas originaal halli pistikuga tagumine andur üle.
Vasta