E39 kolin pidurites?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas BMWpleasure »

Kas kellelgi on samamoodi olnud ja mis siis teha?

Auto : 525 D 2000a. E39 sedaan

Suvest saadik esisillast kolinat kuulnud, metalne kolin ja nüüd avastasin et kui aukudest läbi sõites pidurit peal hoida siis ei kolise. Mis viga on? Kas klotside vedrud? Või liugtapid? Vms?

Ratas alt ära käega kangutades ei kolise, ei jaksa vb nii kõvasti kangutada.

M.
BMW 525d 120kW 2000a E39
Kasutaja avatar
marko9bbb
Huviline
Postitusi: 385
Liitunud: 16.08.2010 17:59 24
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas marko9bbb »

Pigem läbi siiski suure tõenäosusega mõni õõts või puks.Logista sild läbi või lase seda kuskil teha, peaks olema suht odav teenus.
Mul oli läbi näiteks alumine õõts, kui pidurdades kolin ära kadus, seega usun et viga pigem silla pooles kui pidurites. Proovi tõsta ratas maast ja vaata kas ratast saab logistada vasakule-paremale, üles-alla. Kui pidurdades kaob kolin, siis peaks kuskilepoole logistates olema loksu tunda.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas Indrek_M »

Roolilatt ja rooliotsad annavad samamoodi kolinat ... ühesõnaga tuleks kriitiliselt kogu esisild lasta üle vaadata.
Indrek
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas BMWpleasure »

autot on remondikohas mitu korda väänatud ja logistatud ja ütlevad, et ükski õõts ega midagi läbi ei ole.
Siiski kas pidurisadul ei hakka kolisema kui liugurid läbi vms? Imelik on see et käega pidurisadulat liigutades ei kolksu.
BMW 525d 120kW 2000a E39
t6nu
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 05.12.2009 17:10 42

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas t6nu »

ma vaataks alustuseks klotsid ja eriti nende vedrud üle
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas BMWpleasure »

t6nu kirjutas:ma vaataks alustuseks klotsid ja eriti nende vedrud üle
imelik ongi see et klotsid on hiljuti vahetatud ja kulumisruumi veel küllaga, ca 7 mm ja vaatasin üle, klotsid ilusti vastu ketast ja vedrud ka nagu oleks korras, käega ei liigutanud küll klotsi.

Muiugi aukudest sõites löök palju tugevam kui käega kangutades.

Mõtlesin, et surun pidurisilindrit natuke sisse et klotsidelt pinge vabaneks, siis loksutaks sadulat, oskab keegi öelda kas sadul peab täiesti paigal olema või võib liugurite peal nati liikuda?
BMW 525d 120kW 2000a E39
Rivo1
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 02.12.2011 20:15 22
Asukoht: Pärnu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas Rivo1 »

Mul on samasugune metalne kõlin tagasillas ja see heli on seotud ebatasase tee ja aukudest läbi sõitmisega.
Ma samamoodi käega liigutades ei saa aru et midagi loksuks või liiguks ebaloomulikult,kusjuures paar kuud tagasi läbis auto ametliku tehnoülevaatuse!
t6nu
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 05.12.2009 17:10 42

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas t6nu »

kui tagasillas, siis seal kolisevad sageli käsipiduri klotsid trumlis
Kasutaja avatar
rv007
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 27.07.2010 23:39 16
Peamine sõiduk: BMW e39 525tds

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas rv007 »

see on suporti kolin raudselt.
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas marek555 »

BMWpleasure kirjutas:Suvest saadik esisillast kolinat kuulnud, metalne kolin ja nüüd avastasin et kui aukudest läbi sõites pidurit peal hoida siis ei kolise.
Mu E36-l oli kunagi sama jama ja kolinat tekitasid välimised piduriklotsid, mis oma pesas liikusid vabalt.
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas BMWpleasure »

marek555 kirjutas:
BMWpleasure kirjutas:Suvest saadik esisillast kolinat kuulnud, metalne kolin ja nüüd avastasin et kui aukudest läbi sõites pidurit peal hoida siis ei kolise.
Mu E36-l oli kunagi sama jama ja kolinat tekitasid välimised piduriklotsid, mis oma pesas liikusid vabalt.
mis sa tegid siis ? Kas vahetasid klotside vedrud ära või pingutasid neid peale kuidagi?
Klots iseenesest kulunud ei ole, sisemised natuke rohkem aga välimised kuskil 7-8mm, sisemised kuskil 5mm kulumispinda.
BMW 525d 120kW 2000a E39
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas jõmmu4 »

Mul kolises sama moodi. Viga oli sarniiris.Lasin kontrollida kolmes erinevas töökojas ja alati oli vastus,et sillas kõik tipp-topp.Lõpuks tuli omal ikkagi auto alla ronida ja viga üles leida,Lõtk oli olematu,aga kolin kõva.Kolina põhjustaja oli parempoolne alumine sarniir.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
Etu24
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 23.08.2008 10:39 35
Asukoht: Haapsalu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas Etu24 »

oli sama probleem autot ostes, avastasin et piduri sadulad alt niipalju kulunud et klots liikus üles-alla. esmalt keevitasin klotsi kõrvale natukene peale et tihedamini vahel oleks ja kolin kadus. nüüd aga järgmine mure et sadul vaid kindlast kohast kulunud.seega tuli klotsilt maha lihvida ja hoopis sadulale peale keevitatud. asi toimib, auto vaikne.
Toy`s For Boy`s
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: E39 kolin pidurites?

Postitus Postitas BMWpleasure »

jõmmu4 kirjutas:Mul kolises sama moodi. Viga oli sarniiris.Lasin kontrollida kolmes erinevas töökojas ja alati oli vastus,et sillas kõik tipp-topp.Lõpuks tuli omal ikkagi auto alla ronida ja viga üles leida,Lõtk oli olematu,aga kolin kõva.Kolina põhjustaja oli parempoolne alumine sarniir.
tundub et oligi sarniir ikkagi. Sai veel käidud mitu korda remondis loksutamas, öeldi et korras sild, sõitsin seal samas aukudes ja nad kuulsid ise ka nagu vanker sõidaks. Kiire ka neil koguaeg. Siis mingi aeg läksin uuesti, kontrolliti pidureid, kõik korras, kulumisjälgi pole. Lõpuks soovitasin siis rattad "tööasendisse" panna, pandi torujupp käänaku alla ja lasti tõstukiga autot madalamale niipalju et ratas oleks enamvähem "tööasendis", siis uuesti loksutama, tunda andis vasak ees ülemise kõvera õõtsa sarniir ja vasak sisemine rooliots. Vahetasin mõlemad ära ja nüüd kolin kadunud. Praegu ühe sõidu ainult teinud ca. 100km aga üle raudtee ja mööda traktori jälge lumisel teel kolinat pole.
BMW 525d 120kW 2000a E39
Vasta