E39 -530d webasto

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

sai romulast webasto osta ,vanal küpses kokku tosooli pump ja juht aju,nii ja nüüd selline värk et auto ei pane webastot tööle aga kui autole arvut järgi panna ja arvutist käivitus käsk anda töötab webasto ilusti on äkki kellelgi ideesi kust viga otsida
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Mis aasta masina pealt see Webasto tuli?
Kui on toodetud 09/1998 - 03/1999, siis oli ilma K-Bus juhtimiseta. Käivitamiskäsk tuli kliimaplokist.
Alates 03/1999 oli juba K-Bus juhtimisega. Käivitamiskäsk tuli näidikuploki ajust.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

PeeterA kirjutas:Mis aasta masina pealt see Webasto tuli?
Kui on toodetud 09/1998 - 03/1999, siis oli ilma K-Bus juhtimiseta. Käivitamiskäsk tuli kliimaplokist.
Alates 03/1999 oli juba K-Bus juhtimisega. Käivitamiskäsk tuli näidikuploki ajust.
saatsin vin koodi bmwlammutus,ee nad vastasid et see webasto sobib mu autole minu auto on 2002 a krt seda teab mis aastakäigupealt see võeti kas nad isegi teavad
aga mis edasi teha
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Selles võibki asi olla, et said ilma K-bus juhtimiseta Webasto. Pistikud on neil väliselt samad, kuid klemmid ei kattu ning juhtmed nende taga jooksevad hoopis erinevate plokkideni.

Mina mõistan seda käivitumist läbi diagnostika sellega, kuna diag. ühendus käib mõlemal variandil läbi sama klemmi. Vanemal jookseb selle klemmi alt otse diag. pistikusse. Uuemal jookseb aga näidikuplokki, mis on diagnostika gateway.

Ühesõnaga mina uuriks tolle Webasto varuosakoodi välja ja kontrolliks sobivust alates 03/1999 masinaga. Tavaliselt on see varuosakood ahju korpuse küljes.
Pilt
tel. 51 949 859
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas meego »

steyr kirjutas:
PeeterA kirjutas:Mis aasta masina pealt see Webasto tuli?
Kui on toodetud 09/1998 - 03/1999, siis oli ilma K-Bus juhtimiseta. Käivitamiskäsk tuli kliimaplokist.
Alates 03/1999 oli juba K-Bus juhtimisega. Käivitamiskäsk tuli näidikuploki ajust.
saatsin vin koodi bmwlammutus,ee nad vastasid et see webasto sobib mu autole minu auto on 2002 a krt seda teab mis aastakäigupealt see võeti kas nad isegi teavad
aga mis edasi teha
Webasto aju peal pistikute juures on tootmiskuupäev, selle järgi saab ka ühtteist teada, Aga kõige kindlam on ikkagi diagnostika.
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

PeeterA kirjutas:Selles võibki asi olla, et said ilma K-bus juhtimiseta Webasto. Pistikud on neil väliselt samad, kuid klemmid ei kattu ning juhtmed nende taga jooksevad hoopis erinevate plokkideni.

Mina mõistan seda käivitumist läbi diagnostika sellega, kuna diag. ühendus käib mõlemal variandil läbi sama klemmi. Vanemal jookseb selle klemmi alt otse diag. pistikusse. Uuemal jookseb aga näidikuplokki, mis on diagnostika gateway.

Ühesõnaga mina uuriks tolle Webasto varuosakoodi välja ja kontrolliks sobivust alates 03/1999 masinaga. Tavaliselt on see varuosakood ahju korpuse küljes.
Pilt
varuosa koodi on lihtne kontrollida tuleb ainult logar maha võtta,palusin neilt juhtme jupid koos pistikutega ka kaasa kuna mu omal oli toite pistik koos vana webasto ajuga kokku sulanud ,need pistikud mis nad andsid olid kül samade pinnidega mis minul
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

meego kirjutas:
steyr kirjutas:
PeeterA kirjutas:Mis aasta masina pealt see Webasto tuli?
Kui on toodetud 09/1998 - 03/1999, siis oli ilma K-Bus juhtimiseta. Käivitamiskäsk tuli kliimaplokist.
Alates 03/1999 oli juba K-Bus juhtimisega. Käivitamiskäsk tuli näidikuploki ajust.
saatsin vin koodi bmwlammutus,ee nad vastasid et see webasto sobib mu autole minu auto on 2002 a krt seda teab mis aastakäigupealt see võeti kas nad isegi teavad
aga mis edasi teha
Webasto aju peal pistikute juures on tootmiskuupäev, selle järgi saab ka ühtteist teada, Aga kõige kindlam on ikkagi diagnostika.
kus see tootmis kuupäev täpselt asub ja kas seda ulatub nii ka vaatama et ei peaks webastot maha kruvima ,ja kummade pistikute juures kas nende mis jääv selle väikse kaane alla v nende mis tulevad auto korpusest
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

kas seda kuidagi nii ei oleks võimalik ümber ehitada et paigaldada mõni lisa nupp näiteks on-off või osta webastost programm kell lisaks
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas PeeterA »

BMW varuosakood on seadme korpusel tavaliselt. See must kleepekas on mu lisatud eelneval pildil ka näha.

Kas algupärane Webasto on alles? Selle juhtplokki annab teatud juhtudel ka remontida.

Eraldi taimerkella annaks lisada küll, kui on tegemist tõesti tolle ilma K-bus Webastoga.
Sõidusoojendi funktsioon muidugi kaob ära, õigemini see on praegugi juba kadunud.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

PeeterA kirjutas:BMW varuosakood on seadme korpusel tavaliselt. See must kleepekas on mu lisatud eelneval pildil ka näha.

Kas algupärane Webasto on alles? Selle juhtplokki annab teatud juhtudel ka remontida.

Eraldi taimerkella annaks lisada küll, kui on tegemist tõesti tolle ilma K-bus Webastoga.
Sõidusoojendi funktsioon muidugi kaob ära, õigemini see on praegugi juba kadunud.
vana aju ei saa enam remontida vanaga oli nii et seeon kokku sulanud pistiku ja küigega siis peale seda on niiskus ka sisse läind sellega on finiito aa jaa ja tosooli pump oli ka kokku kõrbend ei teagi kumb kumma kaasa võttis aga need kleepsud on kül ja seal olema ma krt ei mäleta kas võrdlesid varuosa koode v mitte aga see lehekülg http://bmwfans.info/vin/decoder/?decode=gv56417 annab mu autole 3 erinevt numbrit webastot ma ei saa etkel öelda milline number on mu alksel web.see on mul tööjuures kapis ,saatsin bmwlammutusse kirja vaatab mis nad vastavad ,et program kellaga saaks teha ainult eel soojendust siis v et nagu starterit annan jääb seisma v ma webasto koolitust pole saand aga eberspächer nagu mul koolitusest meelde jäi peaks töötama ette seadistatud stardi ajast selleni kuni tosooli temp on saavutanud mingi kindla ette antud temperatuuri
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas meego »

Pilt

Punase ruudu sees peaks olema ümargune. Tavaliselt on mustust täis, hästi näha pole!
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

ja ilma kaant maha võtmata ei näe ka kindlasti krt mul kaan neutraal silikooniga kinni pandud kummi tihendid olid juba ära kabjastunud aga õnneks polnud niiskus sisse läinud veel aga ma vaatan mis varuosakood tal kleepsupeal on ja võrdlen oma vanaga ja ootab ära mis romulamehed mu kirjale vastavad ja eks siis mõtleb edasi
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas meego »

steyr kirjutas:ja ilma kaant maha võtmata ei näe ka kindlasti krt mul kaan neutraal silikooniga kinni pandud kummi tihendid olid juba ära kabjastunud aga õnneks polnud niiskus sisse läinud veel aga ma vaatan mis varuosakood tal kleepsupeal on ja võrdlen oma vanaga ja ootab ära mis romulamehed mu kirjale vastavad ja eks siis mõtleb edasi
Kaant ei pea maha võtma! Pistikute ja kaane vahel.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas TimoA »

üks variant on see et webasto on lukku läinud.

Arvuti taha, veakoodid vastavatest moodulitest maha kustutada ja lukust lahti teha. siis peaks ka niisama tööle hakkama.. Minu kogemus on see et kui arvutiga käskides läheb käima, ja autost käsk andes, siis ei lähe, on webasto lukus, või siis miksi veakood sees, mis ei luba seda käivitada. Esialgu seda kõige lihtsam teha vast..
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

TimoA kirjutas:üks variant on see et webasto on lukku läinud.

Arvuti taha, veakoodid vastavatest moodulitest maha kustutada ja lukust lahti teha. siis peaks ka niisama tööle hakkama.. Minu kogemus on see et kui arvutiga käskides läheb käima, ja autost käsk andes, siis ei lähe, on webasto lukus, või siis miksi veakood sees, mis ei luba seda käivitada. Esialgu seda kõige lihtsam teha vast..
mul käis peale webasto paigaldamist ( http://www.privalon.ee/ seda loetakse pärnus teiseks UM iks )diagnoosis, olid veakoodid, kustutas ära ja panigi arvutiga käima seal, töötas ilusasti aga auto ei pane webastot käima ikkagi
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

oskab keegi äkki aru saada see webasto on siin 98 a autole http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... al_heater/ sellised varuosa koodid ja see siin on minu auto 2002 a http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... al_heater/ ja jälle samad varuosa koodid mis mõttes nagu
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Seda BMWfans'i kataloogi ei saa alati täie tõe pähe võtta.
Näiteks siin on pilt reaalselt 2002 a. E39 530d pealt võetud tehase-ahjust, mille varuosakoodi tolles kataloogis üldse ei leiagi:
Pilt
tel. 51 949 859
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas meego »

steyr kirjutas:
TimoA kirjutas:üks variant on see et webasto on lukku läinud.

Arvuti taha, veakoodid vastavatest moodulitest maha kustutada ja lukust lahti teha. siis peaks ka niisama tööle hakkama.. Minu kogemus on see et kui arvutiga käskides läheb käima, ja autost käsk andes, siis ei lähe, on webasto lukus, või siis miksi veakood sees, mis ei luba seda käivitada. Esialgu seda kõige lihtsam teha vast..
mul käis peale webasto paigaldamist ( http://www.privalon.ee/ seda loetakse pärnus teiseks UM iks )diagnoosis, olid veakoodid, kustutas ära ja panigi arvutiga käima seal, töötas ilusasti aga auto ei pane webastot käima ikkagi
Mis veakoodid sees olid?
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

meego kirjutas:
steyr kirjutas:
TimoA kirjutas:üks variant on see et webasto on lukku läinud.

Arvuti taha, veakoodid vastavatest moodulitest maha kustutada ja lukust lahti teha. siis peaks ka niisama tööle hakkama.. Minu kogemus on see et kui arvutiga käskides läheb käima, ja autost käsk andes, siis ei lähe, on webasto lukus, või siis miksi veakood sees, mis ei luba seda käivitada. Esialgu seda kõige lihtsam teha vast..
mul käis peale webasto paigaldamist ( http://www.privalon.ee/ seda loetakse pärnus teiseks UM iks )diagnoosis, olid veakoodid, kustutas ära ja panigi arvutiga käima seal, töötas ilusasti aga auto ei pane webastot käima ikkagi
Mis veakoodid sees olid?
seda ta ei öelnud ja ma ei osanud küsida ka aga nii tosooli pump ja wb, juht aju olid kokku sulanud vs läbi kärssand teah mis veakoodid sellise protsessi juures olla saavad
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas TimoA »

mina mõtlesin et mis veakoodid seal uues webasto ajus sees on, olid...
see mis seal läbi kärsanud on, see täiesti savi...
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4342
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas PeeterA »

Kas Webasto on täiesti vakka või lükkab üksnes puhuri mõneks ajaks tööle(n.ö. veaga lukus asend)?
Kui jah, siis oli kogu eelnev arutelu vale tüüpi ahju paigaldamise kohta asjatu. Jutt käib siis kas sõidu- või seisusoojendi reziimi rakendumise kohta ilma arvutita.

Vigade kustutamisega saab tõesti ahju mõneks ajaks panna tööle, kuni see järgmine kord uuesti sama veaga lukku läheb. Vigade kustutamisega asju ei parandata tavaliselt.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

PeeterA kirjutas:Kas Webasto on täiesti vakka või lükkab üksnes puhuri mõneks ajaks tööle(n.ö. veaga lukus asend)?
Kui jah, siis oli kogu eelnev arutelu vale tüüpi ahju paigaldamise kohta asjatu. Jutt käib siis kas sõidu- või seisusoojendi reziimi rakendumise kohta ilma arvutita.

Vigade kustutamisega saab tõesti ahju mõneks ajaks panna tööle, kuni see järgmine kord uuesti sama veaga lukku läheb. Vigade kustutamisega asju ei parandata tavaliselt.
täiesti vakka on ,käivitan autol mootori ,mootor on täiesti külm ja välis temp on +3 webasto ei tee piuksugi ,romula mehed väidavad et peaks olema 2000a auto pealt võtsin logari lahti täna ja wepsi otsa peal on kleeps numbritega 64.12-8387112 ja teine nr 64253B see siis romulast saadud weps,minu vanal on peal nr 64.12-8387111ja teine nr 64252B äkki selles asi ongi et teise nr. varuosa aga milles siis erinevus seisab, samasuguse auto pealt võetud .
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

niisiis täna sai käidud jälle autoga arvuti all ,eelmine veakood mis tuli kustutada peale uue weps.i paigaldust oli salvestatud plokki IHKA -auxiliary-water pump aktiivse veana ,sai kustutatud ja weps arvutiga käima aetud 2x tegi oma tsükli läbi aga hiljem ikkagi auto weps.i ei käivitanud ,tänaseks oli ees veakood 04 STH:Metering pump ( see peaks olema weps.i kütuse pump vist) ja vaatamatta sellele läks weps. ikkagi arvutiga pannes tööle ,ja enne selle weps.i paigaldamist kontrollisisn kütuse pumpa (andsin talle sinna pistikusse mis käib weps.i aju külge + otsast voolu peale ja pumpas kütust korralikult ) näeb siis nüüd kui modra on mahajahtunud kas paneb weps.i tüüle või mitte.
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

teab keegi kas tartus on mõni pädev diagnoosi mees kes selle müsteerjumi suudaks lahendada 23.12.ma lähen tartusse ,andke teada mulle kes v kus seal linnas on tegija
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

ja jama jätkub .viisin wepsi ühe tartu mehe kätte remonti ,soovituste kohaselt pidi asja jagama ,too omakorrda oli viind juht aju dialabi meeste kätte remonti, et peaks nagu nüüd korras olema aga ikkagi ei käivitu ( IHKA plokis on veakood 1E Auxiliary water pump) mis ei kustu ära ja ilmselt seepärast ei lase ka wepsil käima minna, aga,minu autol selline pump ültsegi puudub ja asi näeb selline välja nagu tal ei käikski sellist pumpa seal ,sõbra autol on selline pump tosooli klappide all aga mul pole ja klapid v elektrooniline tosoolikraan v kudas keegi nimetab on ka teist seugune kui sõbral(tal ka 530d aga 99 a) ja seal kandis ei vedele ühtki ülearust pistikut ka siis millest selline veakood ja mis selle jamaga nüüd edasi teha tr......maeivõi kuulaks heameelega ideesi ja soovitusi :D
meego
Huviline
Postitusi: 418
Liitunud: 12.03.2006 02:01 23

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas meego »

steyr kirjutas:ja jama jätkub .viisin wepsi ühe tartu mehe kätte remonti ,soovituste kohaselt pidi asja jagama ,too omakorrda oli viind juht aju dialabi meeste kätte remonti, et peaks nagu nüüd korras olema aga ikkagi ei käivitu ( IHKA plokis on veakood 1E Auxiliary water pump) mis ei kustu ära ja ilmselt seepärast ei lase ka wepsil käima minna, aga,minu autol selline pump ültsegi puudub ja asi näeb selline välja nagu tal ei käikski sellist pumpa seal ,sõbra autol on selline pump tosooli klappide all aga mul pole ja klapid v elektrooniline tosoolikraan v kudas keegi nimetab on ka teist seugune kui sõbral(tal ka 530d aga 99 a) ja seal kandis ei vedele ühtki ülearust pistikut ka siis millest selline veakood ja mis selle jamaga nüüd edasi teha tr......maeivõi kuulaks heameelega ideesi ja soovitusi :D
Auxiliary water pump ei tohiks webastot segada.Minu autol sama viga sees aga töötab ilusti. Tuleb hakata vaatama reaalajas andmeid. Kuskilt jääb midagi puudu.
DiaLAB
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.11.2006 20:46 43
Asukoht: Tartu, Tähe 127 Boks 16
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas DiaLAB »

Kas originaal aju nägi ikka samasugune välja kui uus?
Kui originaal aju mis manala teed läks oli auto poolse juhtimisega või programm-kellaga?

Suht tavaline probleem kui võtta lammarist suvaline asi, teadmata mis aasta ja varustusega masina pealt.
Viimasele ajal on meile toodud imelisi kooslusi. Üks huvitavamaid oli E38 BMW ahi millel oli 1999-2000 Audi A8 aju peal. Suht keeruline on loota sellisest komplektist käivat kooslust BMW peale.


Meie kontrollime laual meile toodud aju funktsionaalsuse (puudused ja vead kõrvaldame). See mis autosse puutub jääb iga mehe enda vastutusele või siis selle spetsialisti, kelle poole pöörduti.
BMW ajud saame laual ka täis töötsükliga läbi kontrollida, kui selleks vajadus tekib.

Mõistlik on alati kõigepealt veenduda, mida täpselt autole külge hakatakse panema, teinekord eeldab see autos päris suuri muutusi 8)
Kasutaja avatar
steyr
Huviline
Postitusi: 65
Liitunud: 17.11.2010 21:36 55
Asukoht: Pärnu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas steyr »

ahi sai osta( bmwlammutus.ee) vin koodi alusel,väliselt nägi uue ahju aju kül jah samasugune välja kui vana Tartus tegeles sellega mees nimega Emil(MihkelAuto OÜ) nüüd arvab too härra et sel autol on IHKA plokk kunagi vahetatud ilmselt romula versooni vastu ja tuleks nüüd dialaabis ümber progeda,ma ei tea see on tema arvamus aga ma tuleks heameelega dialaabi näitama seda käru et mis paistab, kusjuures ma mingi aeg saatsin dialaabi maili selle probleemiga aga vastust ei tulnus siis võtsin soovituse peale ühendust Emiliga ,vaatan siis d´ialaabi mehed on lugend seda juttu võiks mingi kuupäeva kokku leppida mulle sobiks 20 .01 .12 .
DiaLAB kirjutas:Kas originaal aju nägi ikka samasugune välja kui uus?
Kui originaal aju mis manala teed läks oli auto poolse juhtimisega või programm-kellaga?

Suht tavaline probleem kui võtta lammarist suvaline asi, teadmata mis aasta ja varustusega masina pealt.
Viimasele ajal on meile toodud imelisi kooslusi. Üks huvitavamaid oli E38 BMW ahi millel oli 1999-2000 Audi A8 aju peal. Suht keeruline on loota sellisest komplektist käivat kooslust BMW peale.


Meie kontrollime laual meile toodud aju funktsionaalsuse (puudused ja vead kõrvaldame). See mis autosse puutub jääb iga mehe enda vastutusele või siis selle spetsialisti, kelle poole pöörduti.
BMW ajud saame laual ka täis töötsükliga läbi kontrollida, kui selleks vajadus tekib.

Mõistlik on alati kõigepealt veenduda, mida täpselt autole külge hakatakse panema, teinekord eeldab see autos päris suuri muutusi 8)
DiaLAB
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.11.2006 20:46 43
Asukoht: Tartu, Tähe 127 Boks 16
Kontakt:

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas DiaLAB »

Reede on ise raske päev, aga võib üle helistada neljapäeval ehk leiame aja.

Mailidega on nii, et need mis meile on kohale jõudnud, nendele on ka vastatud.
Kristo_K
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 30.03.2005 19:24 05
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E39 -530d webasto

Postitus Postitas Kristo_K »

"Auxiliary water pump" on Webasto veepump. Mina sain pumbavahetusega veakoodist lahti ja ka Webasto toimib ilusti, muidu kippus kohapeal käima pannes ülekuumenema.
"Additional water pump" on lisaveepump mida mina E39 142kw 530d'l näinud pole.
Vasta