BMW e34 salongi ventikas

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
kmiyc
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 13.04.2011 13:50 31

BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas kmiyc »

Probleem selles,et salongi ventikas töötab ainult 4. astme peal. 1,2 ja 3 astme peal ei toimu mitte midagi. 4 astme peal peaks olema sundvool niiet selle pärast töötabgi. Kas ülejäänud astmete mittetöötamise viga võib olla salongi ventika relee. Olen ise relee asukohta otsinud ja ei ole leidnud. Ootan abistavaid nõuandeid.
Kasutaja avatar
anderh
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 09.06.2011 21:41 01
Asukoht: Haapsalu / Helsinki

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas anderh »

Mul sama mure. Vahest töötab teiste astmete peal ka. Reostaat peaks olema läbi sellel asjal nagu ma olen aru saanud siin infi hankkides. Aga kus ta siis on seda ma ei tea ikka. Kui keegi viitsib siis võiks küll vähe aidata.
BMW 520iA E34 R6 95kW
Kasutaja avatar
Bimmers
Huviline
Postitusi: 317
Liitunud: 04.01.2010 21:38 51
Asukoht: lõuna Eesti

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas Bimmers »

kõgepealt kysimus selles mis soojendus variant teil on kas kont, kliima või tavaline.
4 astemega jookseb soojendusmootorile vool otse peale, 1-2-3 käivad läbi takistite.
kondiga variandil asub ta gaasipedaalijuures peaegu, võtad selle väikse riidega kaetud katte ära ja suht ees nurgas on selline valge jublaks( mul vähemalt oli, uus mis ostsin oli samuti originaal aga too oli sinine :roll: ) esimesel korral võib ka pedaalide kohal oleva plastiku ära võtta näed paremini kuidas seda releed kinni hoidvad 2 klemmi laiali lykata ja relee välja kakkuda.
suht keeruline seletada aga vast on abi, jõudu jebimisel ;)
Kasutaja avatar
anderh
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 09.06.2011 21:41 01
Asukoht: Haapsalu / Helsinki

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas anderh »

Mul on jah se pliidinuppudega variant ehk siis ainult kont. Tänud. Proovin jublaka ülesse ottsida.
BMW 520iA E34 R6 95kW
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas rallyiff »

Lisan oma mure siia teema alla!
Mul siis kliimaga variant, BEHRi ahi ja vent töötab tavaliselt viimases astmes aga vahest ka madalamas astmes, rullist keerates kuskil poole pealt jääb päris vait.
Ilmselgelt on jama selles nö mõõgas kuid küsin et kas seal midagi remontida ei ole?? Mis seal üldse saba annab, või ehk annab midagi kokku panna seal et oleks vähemalt 2 astet.
Ja veel et kui see on nö kliimaautomaatika kas siis ta ise peaks ka puhuri kiirust timmima??
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas Kaupo_K »

Kliima mõõgal kärssavad reeglina transid ära. Vaja vaid õigete andmetega uued asemele joota ja kõik. Kui mõõk on korras, siis on saba andnud see teine, juhipoolne plokk, mida on mul isegi pakkuda kui peaks tarvis olema.
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas rallyiff »

Nii, lasin mõõga üle kontrollida ja seal pidi kõik korras olema!! Järgmisena oleks vaja proovida siis seda rullide plokki, kuigi sealt potekat mõõtes muutus nagu takistus ilusti ja sujuvalt.
Endiselt on sama jama et puhur funkab viimases astmes ja umbes poole peale rullikut keerates. poolest madalamale jääb päris vait.

Ja endiselt on küsimus et kas see on päris täisautomaatne kliima, et kui panen näiteks 22 kraadi ja auto peale siis regullib ise puhurit ja tempi jne??
Kasutaja avatar
-DicE-
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 10.01.2009 11:19 08
Peamine sõiduk: E39 530D
Telefon: 56156987

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas -DicE- »

anderh kirjutas:Mul sama mure. Vahest töötab teiste astmete peal ka. Reostaat peaks olema läbi sellel asjal nagu ma olen aru saanud siin infi hankkides. Aga kus ta siis on seda ma ei tea ikka. Kui keegi viitsib siis võiks küll vähe aidata.
kmiyc kirjutas:Probleem selles,et salongi ventikas töötab ainult 4. astme peal. 1,2 ja 3 astme peal ei toimu mitte midagi. 4 astme peal peaks olema sundvool niiet selle pärast töötabgi. Kas ülejäänud astmete mittetöötamise viga võib olla salongi ventika relee. Olen ise relee asukohta otsinud ja ei ole leidnud. Ootan abistavaid nõuandeid.


Pliidinuppudega variandil on reostaat paremal pool kõrvalistuja jalgade juures ja neid on mitmeid värve(pruun, valge, must, sinine), erinevate kujudega kah veel.
Releed asuvad kapoti all paremal pool karbi sees, seal oli mul 3 releed ja need olid valge, kollane ja oranz, ning minul piisas relee vahetusest siis hakkas salongipuhur jälle tööle.
Muidugi et lõpuks aru saada et viga on relees käisin ma ka kõik juhtmestiku armatuuri all läbi ja proovisin teist salongi puhurit(saab ligi kapoti alt kõigeparemini) :lol: :lol:

Kerge link ka kust võid leida reostaadi pildi: https://www.google.ee/url?sa=i&rct=j&q= ... 0581575615" onclick="window.open(this.href);return false;

Sry kui CPT Obvious olen, äkki kedagi aitab! :lol:
Who dares wins!

Eelmised:
E39 528
E34 525
Kasutaja avatar
rallyiff
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 30.10.2009 09:17 18

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas rallyiff »

nüüd uued sümptomid!
Kui auto käima panna ja puhur põhjas on mingi aja siis kiirust maha võttes töötab mingi aja täpselt nii nagu peab, aga seda ka ainult mingi aja, siis on jälle nagu ikka, põhjas töötab ja mingi eriti aeglane aste on ka.
Misasi sellist jama tekitab????
Marvin
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 22.10.2014 20:29 19
Peamine sõiduk: E39 525d

Re: BMW e34 salongi ventikas

Postitus Postitas Marvin »

rallyiff kirjutas:nüüd uued sümptomid!
Kui auto käima panna ja puhur põhjas on mingi aja siis kiirust maha võttes töötab mingi aja täpselt nii nagu peab, aga seda ka ainult mingi aja, siis on jälle nagu ikka, põhjas töötab ja mingi eriti aeglane aste on ka.
Misasi sellist jama tekitab????
Siil on tuksis mul endal mängis samamoodi oli kolmanda astme peal ja hakkas täis võimsusega ise puhkuma+ öösel läks ise tööle.
Vasta