bmw 530 2002 a. ei saa käima vahest.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tann7
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 30.08.2011 21:10 17

bmw 530 2002 a. ei saa käima vahest.

Postitus Postitas tann7 »

Tere! Minu mõistus on otsas,äkki keegi oskab aidata :?:
Algas probleem siis, kui oli veel väljas +5 kraadi sooja. Auto lihtsalt ei lähe käima. Ketrab kiiresti ringi alguses aga isegi ei luba mitte. Paned täkku kohe läheb :?: Täkku oli vaja sellepärast panna,et enda aku sai alles pika ketramise peale tyhjaks.Teinekord ei hakanud enam akut tyhjaks ketrama kuna ta esimesel käivitusel lihtsalt ei lähe niikuinii käima. kohe täkkud peale asi käib praktiliselt kohe.
Okei siis keegi tark arvas et vaheta kyynlad ja kytte filter ära. (vanadest kyynaldest ei põlenud kuuest mitte ykski). Siis tuli see suur kylmalaine. Samal päeval kui sai kyynlad vahetatud, jäi auto õhtul umbes viieks tunniks seisma, aga enam jälle käima ei saanud. Andsin täkku- pea tund aega jebisin, ikka käima ei lähe. See andis lõpuks tulemust kui kuumapuhuriga soojendasin kyttefiltrit. Järgmisel hommikul jälle sama jama otsast peale, küll jäi aku lahjaks,ja küll ei lähe täkkude otsas puhuriga soojendades ka käima. Siis otsustasin eetriga proovida. ja kohe andis tulemust. Ehk kohe sain käima. Järgmisel hommikul soojendasin kohe filtrit , soojendasin akut, lasin natsa eetrit ja läks käima ilma täkkudetta. :?: Ja nüüd kõige imelikum osa minu arust: sõitsin tartust jõgevale ca 50 kilti , jätsin auto minutiks seisma ja enam käima ei lähe :?: :?: panin tilga eetrit ja sain käima sama pull juhtus uuesti 50 kiltsa möödudes ,kusjuures aku kerib nii kiiiresti ,et jääb tunne nagu lendaks starter pealt minema :) Viisin siis auto dia-sse ja nood arvasid , et ma jätaks auto sinna ja nad proovivad ise hommikul arvutiga käivitada. täna päeval helistasid tagasi et auto on jumalast korras ja näitajad on kõik jumala head -pihustite erinevus mingi olemattu ja yhtegi viga ei tunnistatud. ainuke,et kui hommiku käivitasid sis jäi aku lahjaks. Nii kui täkkud peale said, auto käis. ja mainin selle ka ära;et aku on ostetud eelmine talv uus. 96 ah oli ja käivitusvool 730 vist oli. nüüd tekkis mingi uus spetsialist,kes arvas ja on juba õigemini päris algusest saati arvanud et pumba lati andur(?) jukerdab.Kas keeegi viitsib vastata ja minuga kaasa mõelda ,et mis mu autol viga võiks olla :?: :| Oleks jube tänulik. äkki keegi oskab aimata või on olnud kunagi samasuguse probleemi ees
Kasutaja avatar
azlka
Huviline
Postitusi: 201
Liitunud: 10.02.2009 11:16 46
Peamine sõiduk: bmw e39 530d AT
Asukoht: Tartu

Re: bmw 530 2002 a. ei saa käima vahest.

Postitus Postitas azlka »

Sellel mootoril on eraldi plokk küünalde jaoks, kas see toimib? Arvuti peaks viga näitama, rõhu andurit saab Samuti arvutiga kontrollida. Soojast peast peaks alati käima minema kui küünlad ei toimi. Küünlad pannakse järele alles -10 c juures. Kui soojalt käima ei lähe siis tuleks kütuse rõhk ära mõõta. Erinevaid vigu võib palju olla mis põhjustavad selliseid tõrkeid.
tann7
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 30.08.2011 21:10 17

Re: bmw 530 2002 a. ei saa käima vahest.

Postitus Postitas tann7 »

diast vastati, et kyynla viga enam ei näita . Surve pidi olema korras -ka arvutiga kontrollitud. Erinevus pihustitel pidi olema olematu. Ju siis on see asi korras. Täna helistati uuesti diast ,et jälle hommiku ilma täkkudetta käima ei saa,aga kui juba käib,siis on edasi korras.Nemad ikkagi väidavad et aku viga ilmselt. Okeii -ma olen nõus sellega,et ehk tõesti siis see poolteist aastat vana aku andis saba ja eks peab siis uue ostma või ehk saab garantiisse pähe määrida. Aga seee ei muuuda olematuks seda, et ma ei saanud teda soojast peast ka enam kolm korda käima ilma eetrita. :?: Millest siis see on tingitud. nüüd nemad väidavad,et kui korra juba täkkudega käima saab siis probleemi enam pole. Noh täna käisin autol järel ja siiamaani jahh töötab nagu poleks midagi olnud. Kas siis tõesti pean jälle ootama ,et see viga korduks ,et saaks teada mis toimub mu autoga :?
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: bmw 530 2002 a. ei saa käima vahest.

Postitus Postitas Maximaator »

Osalt meenutab sama jama mis mul oli. Samas imelik see et vahest läheb ja siis mitte.
Aga et kindel olla et asi pihustites ei ole asi võiksid lasta kuskil mensuurid külge panna. Minul ka arvuti midagi ei näidanud aga kui mensuurid külge sai siis oli selge et paaril pihusti oli tagasijooks liiga suur ning ei saanud kütuse survet piisavalt ülesse.
Ehk on abiks esialgu. Kui ei siis peab edasi mõtlema :)
Vasta