differ- LSD või tavaline?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
AlexP
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 25.11.2011 15:54 36

differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas AlexP »

Mure siis selline, et mismoodi tuvastada diffrit, et kas on lsd või mitte.
Kaasa sain ta e34 TDSga kaasa, öeldi, et on lsd differ, aga undab. Arvatavasti on siis mingisugune laager läbi seal sees.
Lugesin kusagilt teemast, et kui keerata gardaani võlli ja mõlemad pooled keerlevad ühte pidi, siis on lsd differ. On see tõsi?

Paar pilti ka igaks juhuks:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas fiziks »

Lugesin kusagilt teemast, et kui keerata gardaani võlli ja mõlemad pooled keerlevad ühte pidi, siis on lsd differ

vale, keerad veovõlli ja kui teine ratas pöörleb samapidi, on lsd. kui pöörlevad erinevat pidi, on tavaline. algtuseks pane käik sisse ja proovi siis ratast keerata (mõlemad rattad peavad loomulikult olema maast lahti!). kui ei õnnestu nii, siis võib juba arvata, et on tegu lsd'ga...aga nüüd võta käik välja ja proovi uuesti keerata. pöörleb teine ratas samapidi, on lsd.
AlexP
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 25.11.2011 15:54 36

Re: differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas AlexP »

fiziks kirjutas:Lugesin kusagilt teemast, et kui keerata gardaani võlli ja mõlemad pooled keerlevad ühte pidi, siis on lsd differ

vale, keerad veovõlli ja kui teine ratas pöörleb samapidi, on lsd. kui pöörlevad erinevat pidi, on tavaline. algtuseks pane käik sisse ja proovi siis ratast keerata (mõlemad rattad peavad loomulikult olema maast lahti!). kui ei õnnestu nii, siis võib juba arvata, et on tegu lsd'ga...aga nüüd võta käik välja ja proovi uuesti keerata. pöörleb teine ratas samapidi, on lsd.

Kas sa näed mul selle lsd küljes pildil autot? Või vähemalt käigukasti ja kardaani? :lol:
Mõlemad veovõlli otsad keerlevad muidu ühte pidi.
Eks ma pean selle tagumise kaane maha kakkuma ning siis saab aimu.
InterFace kirjutas:Jah on küll tõsi kuid lahtine differ mis undab ja on suht sodi käitub pea samamoodi.
Kui ta sul juba maas on siis võta kaas maha ja vaata sisse - saad kohe aru millega tegu.
Oskad sa ka äkki öelda, mis oleks korraliku e34 tds lsd umbkaudne hind? Ma tean, et kõik oleneb ülekannetest jms, aga keskeltläbi peaks mingisugune hind neil olema ju välja kujunenud?
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas fiziks »

mina vastasin sinu KONKREETSELE küsimusele, õigemini kui veel päris täpne olla siis parandasin sinu VALE ARUSAAMA sellise asja kindlaks tegemisest.
see mind eriti ei huvita, kas sul seal kuskil pildil on küljes gardaan või mitte. või kust ma üldse tean, millal pilt tehtud on? mõtlev inimene leiab ka üsna lihtsalt mooduse kuidas seda sisendvõlli nö. lukustada kasvõi testimise jaoks. jaa nii edasi...

see, et alt ära võetud diffil mõlemad võllid ühtpidi keerlevad, ei tähenda veel absull mitte midagi! aga no kui sul asi alt ära, milleks siis üldse selliseid küsimusi esitada, võta plaat maha tagant ja vaata konkreetselt järgi!?!


ja hind oleneb seisukorrast, rohkemgi kui ülekandest. 100euri peaks suvalise juraka eest ikka kätte saama.
Kasutaja avatar
iaanek
Huviline
Postitusi: 976
Liitunud: 02.05.2007 18:02 50
Asukoht: tallinn

Re: differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas iaanek »

Ühte väljundotsa flantsi hoia käega kinni ja keera teist. Kui käib ringi, on tavaline reduktor või tuksis lsd. Kui ei käi, on lsd või kinnikeevitatud tavaline reduktor.
Mingi aimduse lsd elemendi korrasolekust saad nii, kui paned kummalegi poole flantsidele 2 rattapolti sisse ja kasutad neid u 50cm kangide pidepunktina ja keerad siis ühte poolt, teist samal ajal kinni hoides. Kui kergelt läbi keerad, on lsd nõrk. Kui läbi keerata ei jõua, on element kinni. Läbi peab hakkama libisema sellise parajalt tugeva jõuga ( väga täpne kirjeldus :D) keerates. Samuti ei tohi ühelgi võllil olla märkimisväärset lõtku-loksu. Muidugi ei näita see meetod undamise ja vibratsiooni probleeme ning õli kogust ja kvaliteeti, aga mingi pilt ikkagi.
Kui on säilinud otsakaane poldi all olev plekkliistak, siis tds lsd puhul on sellel kiri S2.64. S tähistab lsd-d ja number ülekandearvu, muid ülekandeid tds-il originaalis ei ole olemas.
..
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: differ- LSD või tavaline?

Postitus Postitas fiziks »

ma just enne vaatasin, et tal seda silti seal ei ole, aga nüüd näen, et differ on üldse tagurpidi pildile asetatud :lol: sealt oleks jah kõige lihtsam aimu saada esialgu.

samas siltidega on see jama, et neid võib olla oma suva järgi juba keegi vahetanud!
Vasta