E39 ABS No ei suuda enam!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
o0madis0o
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.04.2012 21:15 56
Peamine sõiduk: BMW 520i

E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas o0madis0o »

Tere
Minu esime postitus teie foorumis.
Nagu pealkirjast aru võite seada olen ma juba pikemat aega jännanud oma 96 aasta 520i abs anduriga ja koos sellega on kadunud ka veojõukontroll ja kõik näidikud peale tahomeetri.
Niisiis probleem algas lihtsa anduri juhtme purunemisega, vahetasin tagumise parema anduri ja kõik oli vinks vonks korras, kuni paar kolm kuud tagasi suure lumega hoovist välja tagurdades tuli jälle põlema hakkas. Autole arvuti taha ja järjekordselt sama parem tagumine andur veakoodis. kuna vanal anduril oli lihtsalt juhe natuke katki parandasime koos targema mehega juhtme ja vahetasime uuesti anduri välja aga mitte midagi ei toiminud, peale seda sai veelkord diagnostikat tehtud aga targemaks ei saanud kuidagi.Segadusse ajab mind see, et ma aitasin sõbral 2 korda autot pukseerida ja mõlemal korral kui auto natukene pukseerides sõita sai hakkas abs ja sellega koos kõik tööle. Anduri pesa puhas juhtmed on korras ei oskagi nagu midagi enam proovida, või äkki juhtus mulle vigane andur ja ma olen lihtsalt kahe katkise anduriga proovinud autot parandada??? Kui keegi siit oskaks õelda mida seal anduris mõõtma peab ? vist oli see takistust, siis kui palju ta takistust näitama peaks?
Loodan et oskate mind aidata.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Maximaator »

Äkki hoopis ABS-i aju jamab ?
Kah selline tüüpiline viga neil.
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas allanasi »

Maximaator kirjutas:Äkki hoopis ABS-i aju jamab ?
Kah selline tüüpiline viga neil.

hmm , kui absi aju jamab , kas siis kiirust ja küttekulu näidikut peaks ikka näitama või ei näita midagi , jäin mõtlema praegu.Aga muidu see parem tagumine loeb jah vist kiirust ja sealt siis ka küttekulu näitu
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Maximaator »

Oleneb mis seal läbi on.
Kõige kindlam teda saada on siis kui vahetad näiteks paremalt vasakule ja vastupidi andurid ära , ning kui siis jääb kah ikkagi samapoole viga sisse siis selge et aju vajab remonti. Äkki saavad selle kindlaks teha ka diagnostika inimesed :roll:
Kasutaja avatar
werks
Huviline
Postitusi: 419
Liitunud: 30.09.2004 18:07 43
Asukoht: Tallinn

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas werks »

tüüpveaga ABS plokk tul 98a lõpus.....
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Maximaator »

Kas varasematel ei või sama viga esineda ?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas enn1 »

Kuni 09/98a. asus ABS'i juhtmoodul kindalaeka taga ja tavaliselt sellega probleeme pole (erandeid on muidugi alati) Esialgu tasuks ikka andureid omavahel vahetada. Edasi saab viga olla ainult juhtmes, mis ratta juurest moodulisse läheb, või moodulis endas.
o0madis0o
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.04.2012 21:15 56
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas o0madis0o »

Nu nii
Palju palju tänu kõigile kes on aidanud minu küsimusele vastust leida see hea kui variante tuleb siis saab lõppudelõpuks kuskilt neid välistama hakata :D
Täna käisin siis ülevaatusel ja punkt täpselt kui nina üle esimese paku liikus kustusid abs ja veojõukontrolli tuled :) nalja kui palju, aga aus mees olen ja rääkisin ilusti ülevaatajale vea ära ja ta mõistis minu muret.
kui ülevaatuselt väljusin sain umbes 5-6 km sõita ja tuled jälle põlevad.
Peaks vist hakkama seda bloki muret rohkem uurima aga arusaamatuk jääb see et kui juhtme taha panime autole siis näitas kohe et parem tagumine andur läbi kuigi seal istub mul paar kuud tagasi ostetud uus andur. Või sain praak anduri?
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas enn1 »

Mis anduri panid, orig, või mõne muu?
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas ooDDoo »

Olen enam kui kindel,et asi on kas rattalaagris või siis anduri kaugusest hammasvööga.
Andur ei pruugi olla õigel kaugusel . samas mõõda ära abs aju pistikust klemmide 11 ja 38 vahelist takistust mis peab jääma 2500 -4500 oomi vahele . Kui takistus on õige siis saad mõõta voltmeetriga signaali kõikumist. Seda siis nii,et + otsa testril ühendad klemmi nr 11 alla (abs aju pistikus) tese otsa keresse ja keerutad ratast ning mõõdad voolu kõikumist mis peaks kõikuma 0,5 ja 2,5 voldi vahel. Kui voolu kõikumist ratast keerutades pole tuleb andurit magnetvöö suhtes liigutada.

Klemmid takistuse mõõtmiseks abs aju pistikust kuni 08/98 a autodel on :
P. esimene pin14 ja pin15 2500-4500 oomi
V. esimene pin 10 ja pin 35 2500-4500 oomi
P. tagumine pin11 ja pin 38 2500-4500 oomi
V. tagumine pin 12 ja pin 13 2500-4500 oomi

Pöörlemis impulssi saab mõõta
P. esimene + pin15 ja mass 0,5v-2,5v
V. esimene +pin 35 ja mass 0,5v-2,5v
P.tagumine +pin 11 ja mass 0,5v-2,5v
V.tagumine +pin 13 ja mass 0,5v-2,5v
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Cert85 »

Mäletamisega loeti kiirusesignaali vasema tagumise ABS'i anduriga.

Ma ei usu, et diganostika ütles, et andur vigane, sellist asja ei ütle vist ükski asi. Pole ise diagnoosinud BMW'd, aga usun, et jutustavad nad üldjuhul kahel erineval moel anduritest nagu VW, audi jne.

Kas anduriga seotud viga oli elektrooniline või mehhaaniline.
Kui elektrooniline, siis juhtmete viga või andur ise. Kui mehhaaniline, siis ei suudeta vöölt pöörlemist lugeda.

Kui aga diagnostika midagi asist ei ütle, siis käituda eelmise postituse järgi.
Samas ei taha uskuda, et viga kustuks koheselt, kui tegemist oleks hammasvöölt lugemisega, kui sõitsid sealt üle puki.

Aga uurimist jagub sulle.
Jõudu!
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
o0madis0o
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 26.04.2012 21:15 56
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas o0madis0o »

Tänud teile kõigile!
ooddoo homme proovin tegutseda sinu kirjutatu järgi kuna täna sai päevläbi sõita nii et anduri tuled olid kustus aga igakord kui piduri pedaali vajutasin tekkis pedaalil selline ragin nagu talvel jääpeal rattad blokki pidurdades nii et see asi on nagu natuke kahtlane küll.
Ja tõesti kui pärnu kutsehariduskeskuses arvutiga ühendas see õpetaja seal siis ilma selleta, et ma oleks ennem talle midagi mainunud peale selle et abs jamab ütles ta kohe et tagumine parempoolne andur on tuksis või mõni juhe sealt poolt katki (täpselt nii ütles).
JA edu on mul tõesti vaja :)
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Cert85 »

Kui pidurdades rakendub ABS, ilma, et rattad tegelikult blokeeruksid, siis millegi usun, et lugem hammasvöölt on vale.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui hammasvöö või rattalaager vigane siis suht tihti räägib inpa midagi sellist"Electromagnetic field susceptibility"
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Turbiina
Huviline
Postitusi: 59
Liitunud: 05.12.2010 22:51 05

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Turbiina »

Mul enda autoga sama mure, veojõukontroll ja abs ei tööta üldse enam, kiirust näitab vahest ( tavaliselt näitab siis kui hommikul sõitma hakkan, või peale pikemat seismist). Kiiruse näitamine lõppeb vahe peal sõiduaeg ära ja tavaliselt lõppeb siis kui korraks seisma jääda( näiteks foori taga). Diagnositika ütles et abs-i ajus viga. alguses kui viga tuli siis vahe peal hakkas abs ja veojõukontroll tööle sõites aga nüüd ei tööta enam üldse need. ja üks huvitav asi oli veel alguses kui viga ilmnes nimelt kõik töötas ilusti aga kui kuskilt veelombist läbi sõitsin siis lõi jälle tuled põlema ja maantee peal sõites siis hakkas uuesti tööle. Ehk oskab keegi öelda kus remonditakse abs-i ajusid. Ehk peaks proovima seda andurite vahetamist? Autoks on 525 diisel 120 kw 2000 aasta e39.
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: E39 ABS No ei suuda enam!

Postitus Postitas Robska »

o0madis0o kirjutas: igakord kui piduri pedaali vajutasin tekkis pedaalil selline ragin nagu talvel jääpeal rattad blokki pidurdades nii et see asi on nagu natuke kahtlane küll.
Julgen pakkuda,et mõni andur laagrist liiga kaugel. Endal oli eelmine kevad siuke juhus.Andureid uurides selgus,et MÕLEMAD esimesed andurid olid tänu oksiidi kihile kaugemale liikund laagrist. Eemaldasin andurid, puhastasin pinnad ja paigaldasin uuesti.Samuti võivad andurid ise lolli mängida. Sõitsin ise pikalt nii ringi,et küll tuled põlesid ja kustusid, spido töötas ja ei töötand ( läbi aukude sõites viskas vahest 0i + tuled põlema). Mida suurem oli tagasillal koormus seda hullemini jebis. Olin üsna kindel,et kaabli viga ja kontrollisin igaksjuhuks kõik kaablid üle, lõpuks vahetasin anduri ja kõik tip top jälle. VÕis ka muidugi kaabli viga kuskil olla aga silmaga nähtavat vigastust igaljuhul polnud.
Vasta