E39 530d õlid ja õlikogused ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
audcedes
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 10.04.2007 13:01 00
Peamine sõiduk: e39 530d M-tech
Asukoht: Tallinn, Nõmme

E39 530d õlid ja õlikogused ?

Postitus Postitas audcedes »

Tervist!

Kuna sai soetatud 530d (142kW), millel vaja teha õlivahetused - kastis ja mootoris - siis sooviks teada neid koguseid mida vaja oleks. Samuti sooviks teada õlide kohta, et millist täpselt peaks oma sõbrale kurku kallama...

Mida ma juba tean - kasti pidi minema ca 7 liitrit õli.
Mootorile usun selle sobivat ( http://www.ladu24.ee/et/kemikaalid/7060 ... 0,1/464536" onclick="window.open(this.href);return false; ) .

Mida ma ei tea - Millist õli tahab säärane automaatkast siis ikkagi saada. Kas originaalis oli ettenähtud ka kastiõliks Castrol või mitte ? Liqui Moly Top Tec 1200 pidi ka olema BMW heakskiiduga.. :roll: Ja siis veel küsimus, et mitu liitrit mootor õli tahab saada... ?

Samas ei ole ma oma mootoriõli valikus kindel, :lol: nii et pikisilmi ootan teie õliste kogemuste jagamist. ;)
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: E39 530d õlid ja õlikogused ?

Postitus Postitas alvaruus2 »

audcedes kirjutas: Mida ma juba tean - kasti pidi minema ca 7 liitrit õli.
Kasti ise mahub jah umbes 7 liitrit, aga kätte sa saad sealt ainult poole ehk ja kas sellisel vahetusel on mõtet? Ise soovitan lasta terve kasti õli ära vahetada ja selliseks tegevuseks läheb umbes 13-15 liitrit. Õige õli leidmiseks mine auto alla ja vaata mis su kasti kood on. Selle järgi leiad ka õige õli.
Vasta