E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
mac1
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 01.05.2008 19:07 22

E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas mac1 »

Autoks E39 530d 2000a 135kw.

Mure siis järgmine....Aegajalt auto välja suretamisel jääb mootor veel sekundiks-kaheks tööle peale süütevõtme tagasi keeramist.Ses samas mingihetk sureb korralikult välja nagu vaja.Lisaks teeb vahest harva kapotiall miski asi põrinat väikse intervallina paar kolm korda,nagu rakenduks mõni pump vms...Kunagi sai ära vahetatud kõrgsurve klapp kõrgsurve pumba otsas,enne vana näol oli ka kuulda sellist põrinat,aga peale vahetust kadus see...kas see põrin sealt pärit oligi,seda ei tea kuid ära ta kadus siis....Lisaks kõigele muule on nüüd autol kuskil miski suurem vooluleke,niiet ühe ööga on aku tühi...peale mõningat googeldamist võtsin välja helivõimendi ja pardakompuutri kaitsmed (56 ja 58)...siiski igaksjuhuks jätsin akujuhtme veel ööseks maha,aga homme tööl saan proovida kas vooluleke on selle ahela katkemisega kadunud või tuleb seda otsida mujalt...Kui keegi siit loeb välja mõningaid tuttavaid lauseid,siis võiks anda märku millele peaks tähelepanu lisama :)
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas Holari »

Kasuta otsingut, oli kunagi sarnane viga, aga viga oli kütuse rõhu anduris.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kristo_K
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 30.03.2005 19:24 05
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas Kristo_K »

Ja diagnostika mingeid vigu ei näidanud? Mul on suht sarnane jant aga ei kipu veel andureid vahetama kui ei tea täpselt milles viga võib olla. Mootoris veakoode pole.
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas RAINER S »

Tulin just foorumisse sama mure kirjeldama aga siin just teema aktuaalne.
Mul sama nali et käib edasi veel mingi 2-3 sek ja siis sureb välja samas vahest sureb ilusti nii kui võti nulli keerata.
Vahetatud sai ca 1 kuu tagasi kõrgsurve pumba peal see klapp (peale läks uus BOSCH-i jubin) (pöörded kõikusid enne klapi vahetamist) ja samal ajal läks vahetusse ka etteande pump juhi jalgade alt.
Peale klapi vahetust töötas auto ilusti aga nüüd 3 viimasel päeval on hakanud seda nalja tegema, et ei sure välja igakord ja samas sureb ta mul välja täiesti lampi sõidu ajal ja seda eriti külma mootoriga.
Minul tekkis küsimus, et misasi see selle mootori välja suretab üldse, kas see sama klapp seal kõrgsurve pumba peal?
Kui on see klapp siis ei tohiks ju see lati otsas olev andur siia puutuda...???
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas Tarmo_N »

minu 530d tegi sellist asja siis kui abs aju oli tuksis.peale korraliku aju paigaldamist pole ta seda enam teinud.tuksis ajuga oli ka see probleem et gaasipedaal ei toiminud korralikult.ehk vajutasid gaasi ja vöttis u 1sek aega enne kui mootor pöördeid töstis.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas patrik »

Kui ära tüdinete vea otsimisest siis vōib minu poole pöörduda, leian vea kiirelt
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas RAINER S »

Mina sain oma anomaaliatest lahti küttefiltri vahetusega. Varem oli Fram filter ja uus filter sai Bosch (kuna peal on Bosch-i süsteem siis netist uurides selgus, et Delphi ja Bosch i filter lasevad vähem sodi läbi kui enamus konkurentide omad)
Delphi filtrit ei leidnud ja proovisin Boschi ja mured kadusid.
Markss
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 29.05.2009 20:39 41

Re: E39 530d mootor seiskub viivitusega.

Postitus Postitas Markss »

Tere.minul tekkis sama jama 2 päeva pärast paagisisese pumba vahetust.täna otsisime viga diagnostikaga ja näitas FUEL PRESSURE Valve viga.(sorry kui valesti kirjutasin)
käisin siis kiirteel ja andsin ikka korralikult hagu ja kaks korda väljasuretamisel ei olnud enam seda jama ....eks hommikul näha ole,mis teeb :D
aga niipalju kui ma aru sain siis vead võivad olla ?:

1)kütuse rõhu andur?
2)Pumba küljes olev kütuseandur?
3)Raili küljes olev andur?
4)Kõrgsurve pumba peal olev klapp?
Vasta