BMW 525 TDS jahutussüsteem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

Tervist,

Olen hädas oma TDS jahutussüsteemiga kuna lööb pidevalt temperatuuri üles mul ja kui auto seisma jätan ja tahan paisupaagi korki lahti keerata siis on seal meeletu rõhk sees ja sealt paisupaagi korgi juurest ajab tosooli välja mööda seda toru mis jookseb kõrvalistuja poolse esimese rehvi juurde välja. Jätan auto seisma ja pane kanistri sinna vooliku alla et tosooli lampi maha ei jookseks ja siis keeran kergelt korgi lahti ja lasen rõhul selle tosoolil mööda toda toru välja joosta. Kohe kui rõhk on väiksemaks jäänd kallan uuesti tosooli juurde ja kui enam juurde kallata ei saa pressin lõdvikuid ja kallan juurde jne. Ja kui enam ei mahu panen mootori käima, pressin uuesti lõdvikuid kuni tunnen, et radikas läheb ülevalt soojaks siis saab edasi sõita, maanteel pikemalt linnas mitte kaua. Termostaadi viga ta ei ole ilmselt kuna sooja puhub ja radikasse jookseb ilusti valatud tosool. Ilmselt siis kas plokikaanetihendi viga või siis plokikaan ise kuna tunda on summutist magusat lõhna.
Kas keegi oskab nõu anda kuidas edasi käituda või oskab soovitada kes sellise asja mul ära remondiks kuna oleks tarvis välismaale selle autoga minna.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

Arvan ka, et plokikaas või tihend, pigem plokikaas.
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

mariovtt kirjutas:Arvan ka, et plokikaas või tihend, pigem plokikaas.
Tahaks loota, et ei ole, TDS-le vist naljalt plokikaant ei leia.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

Ega korralikku jah naljalt mitte, see mis ma ennem ütlesin, see oleks siis kõige hullem variant, loodame, et saad kergemalt hakkama :) Enda autol nt oli eelmisel mootoril 6'st silindrist 5'l mõrad sees. Kusjuures keema lõpus ei löönud, ainult vett pidi koguaeg juurde valama, kuna lõi paisupaagist välja. umbes 20 km sõitu ja pidi jälle vett lisama. Ainult siis kui sõidu ajal kõik vee oli välja löönud siis kippus seier punase poole minema. Niiet sõit toimus nii, et 5l veenõu koguaeg kaasas :D
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas prelude20 »

Voot. Mul identne probleem. Radikas uus , kork uus, sooja puhus, keema ei läind. Igastahes nüüd töökojas laiali klui tuvi psk.Kaan oli korras, nähtavat viga ei leitud. Igastahes nüüd laotakse kokku vaikselt.
Ok sa mudid nüll neid aga korralik õhutus. Vb selleks pressibki välja. Bemm eriti pirts õhu suhtes. Igastahes Tee korralik õhutus, proovi teist korki, vaata kas paisupaagist kõik avad on puhtad ja vedelik ringleb. Veel võib olla ka veepump ja termostaat aga seda kontrolli kui huvi on. Kui sealt midagi ei kooru siis hakka aga lammutama. Kaane võid saada foorumist aga enne kindlasti survestamine jne.
Igastahes edu. Kui miskit koorub siis kirjuta.
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

Nii, nüüd on asja lood sellised, et plokikaan käis survestamisel ja öeldi, et selle plokikaanega pole enam midagi teha, et siis tuleb uus plokikaan osta ja puru oli ka radiaator. Veits kallis remont jälle :?
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas prelude20 »

Kaani leidub küll foorumis aga enne küsi müüjalt garantii või vähemalt survestamine. Päris paljud on visatud vanaraua hunniku testis. Aga mis sel vanal siis viga oli? Pragusid täis?
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

prelude20 kirjutas:Kaani leidub küll foorumis aga enne küsi müüjalt garantii või vähemalt survestamine. Päris paljud on visatud vanaraua hunniku testis. Aga mis sel vanal siis viga oli? Pragusid täis?
Hetkel täpselt ei tea mis viga oli aga kui auto juurde lähen lähi päevil siis selgub milles asi oli.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

Suure tõenäosusega praod sees ja kõver ka vast.
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

mariovtt kirjutas:Suure tõenäosusega praod sees ja kõver ka vast.
Ma arvan ise ka.
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas KristjanK »

Ise olen läbinud sama kadalipu. Esmalt soovitatakse siiski vana remontida, kui uus osta, sest isegi töötava masina pealt võetud vanad kaaned, ei pruugi olla parimas töökorras. Ma lasin enda kaane teha Tartus, mehe nimi Indrek Rekand (5024710). Lihvib, survestab, keevitab,kontrollib klapid jne ...täitsa rahule võib jääda.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

N4pst3r kirjutas:Ise olen läbinud sama kadalipu. Esmalt soovitatakse siiski vana remontida, kui uus osta, sest isegi töötava masina pealt võetud vanad kaaned, ei pruugi olla parimas töökorras. Ma lasin enda kaane teha Tartus, mehe nimi Indrek Rekand (5024710). Lihvib, survestab, keevitab,kontrollib klapid jne ...täitsa rahule võib jääda.
Kaane keevitusele vist garantiid ei pakuta, või eksin?
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

mariovtt kirjutas:
N4pst3r kirjutas:Ise olen läbinud sama kadalipu. Esmalt soovitatakse siiski vana remontida, kui uus osta, sest isegi töötava masina pealt võetud vanad kaaned, ei pruugi olla parimas töökorras. Ma lasin enda kaane teha Tartus, mehe nimi Indrek Rekand (5024710). Lihvib, survestab, keevitab,kontrollib klapid jne ...täitsa rahule võib jääda.
Kaane keevitusele vist garantiid ei pakuta, või eksin?
Kõige mõttekam kokkuleppida see, et kes kaant müüb mingit kasutatud, et temaga kirjalikult kokkuleppida näiteks, et kui kaan defektiga siis saab raha tagasi. Mul läks vähemalt nii hästi, et inimene kellelt olen pikemat aega varuosi ostnud, on eelnevalt minuga nii teind, et kui mingi asi ei sobi või on siiski defektiga, siis saan ikka raha tagasi. Homme selgub mis sellest kaanest saab, mille järel täna käisin. Plokikaan+radiaator+ventikas+visko olid 137 €. Ainus asi mis väga kulukaks läheb ilmselt on survestamine + töörahad.
Hoian kursis mis öeldakse.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

Siis kui need jupid mis said on korralikud, siis said küll ikka väga soodsalt need. Kui ma ise otsisin, siis ainult kaane eest taheti 150-200 euri.
Kasutaja avatar
TagaWedu
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 15.11.2009 14:46 00
Peamine sõiduk: X5 E53 160kW

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas TagaWedu »

mariovtt kirjutas:Siis kui need jupid mis said on korralikud, siis said küll ikka väga soodsalt need. Kui ma ise otsisin, siis ainult kaane eest taheti 150-200 euri.
Kõik kontrollitud nüüd, kaan käis survestamisel ja on korralik, ei lase kuskilt läbi, radikas korralik ning vent ja visko töötavad ka. Nüüd ootan aint plokikaane tihendit ja tuulekoda veel ja siis saab teid vallutam hakata jälle :)
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas mariovtt »

Tore kui asjad korralikud, ja remont sujub :D
Kasutaja avatar
Toomas94
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 13.03.2012 21:51 43
Peamine sõiduk: Bmw 328I Coupe
Asukoht: Viljandi/Põltsamaa

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas Toomas94 »

Tõstan vana teema üles jälle, nimelt mul tds`il sama diela rõhk on sees vahetasin termostaadi ära ja ei midagi radika alumine lõdvik külm(nagu jahutusvedeliku ringlust pole) viskab pikapeale tempi kõrgeks, kuid vahepeal võtsin termostaadi välja panin tavalise vee sisse ja sõitsin autoga, käis kohapeal ca 1h ja siis polnd häda midagi

Kuidas kontrollida kaanetihendi seisukorda, ajab kuskilt magusat lõhna välja?
Bling Blingi asemel on mul kaelas koduvõtmed!
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: BMW 525 TDS jahutussüsteem

Postitus Postitas KristjanK »

mariovtt kirjutas:
N4pst3r kirjutas:Ise olen läbinud sama kadalipu. Esmalt soovitatakse siiski vana remontida, kui uus osta, sest isegi töötava masina pealt võetud vanad kaaned, ei pruugi olla parimas töökorras. Ma lasin enda kaane teha Tartus, mehe nimi Indrek Rekand (5024710). Lihvib, survestab, keevitab,kontrollib klapid jne ...täitsa rahule võib jääda.
Kaane keevitusele vist garantiid ei pakuta, või eksin?
Mulle ütles ta küll, et 300 k km sõidad selle kaanega muretult. Piisav garantii minu jaoks. (Muidugi vahepeal sinu teema juba lahenduse leidnud aga järeltulevatele põlvedele väike infonupp)

N4pst3r
Vasta