M50B20 Probleem

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

M50B20 Probleem

Postitus Postitas infected »

Autos siis e34 1992 aasta vanosega variant . Probleem siis järgmine, et külmalt käivitades jätab mootor vahele ühtlases taktis, nagu süüde kaoks tagant ära vms . Kohapeal käies on umbes 5 minuti pärast asi jälle korras, ja nii iga hommik või kui auto on seisnud 4-5 h. Vajadusel teha mingi video paremaks ülevaateks .
Suurenenud on ka kütusekulu, bensiinihais on tagant üleval, vahepeal käib mingi pots kapoti all madalatel pööretel kiirendades. Lambdat toimib, vaakumlekkeid ei tohiks esineda, külmkäivitusklapp sai ka puhastatud ja peaks tomima . Oskab keegi nõu anda milles asi olla võib ?
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas m2x »

Kõlab siiski kurjalt lambda vea moodi... Enda autol suhteliselt samad nähud, tühikäigul aegajalt raputab, bensuhaisu lööb tühikäigul üles, madalalt pöördelt jõudu otsides lööb tagasi, tühikäigult pöördeid üles ajades puterdab.
Segu rikas. Kui oled kindel, et küünlad korras ja poolid alt ei vea, siis ikkagist lambda süü. Mina hetkel ootan ebay.uk'st uut originaali- 40€, UM ja Forss pakuvad sama juppi 248.80€, Raunexist ostsin mingi jura (universaalne) 44.40ga (18% soodustusega juba :?) ja töötas kaks päeva...
Kui kindel ei ole, peaks diagnosti tegema.
Kasutaja avatar
isaac
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 30.07.2011 16:46 04
Peamine sõiduk: BMW 520i

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas isaac »

minu e34 on täpselt sama asi ja olen päris kindel ,et asi lambdas. Olen saanud ka väga palju tagasisidet uurides ja näidanud teadlikutele inimestele ja asi on lambdas. ostsin lambda ära aga eelmine omanik on nii loll olnud ,et lambda augu koha sumpsilt ära lõiganud ja teise jupi vahele keevitanud aga kui on soovi siis oma soetasin uue lambda n.ö universaale , kui on soovi siis võin maha müüda. täiesti uus on asi.
Viimati muutis isaac, 04.10.2012 06:19 58, muudetud 1 kord kokku.
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas mariovtt »

Lambda peaks ju aint sooja mootorit mõjutama, teema algatajal ju sooja mootoriga probleemi pole.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas m2x »

Ma täpselt ei tea, kuidas- aga mõjutab külmalt ka. Lambda signaal on vale- kas siis mingid andmed jäävad ajusse vms, aga tehti mulle selgeks, et samamoodi on külmalt segu liigrikas, seepärast kipubki raputama- nagu vahele jätma ja sumpsist saaks narkar end seitsmendasse bensutaevasse tõmmata. Ootan ise nüüd järgmist palka, mis kohe-kohe peaks tulema, saab UKst originaallambda ära tellida, on näha, mis sümptomid ära kaovad.
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas infected »

Ise arvan ka, et kütusekulu jama lahendaks lambda vahetus, aga see teine probleem, et vahele jätab külmalt peaks olema mingist muuts asjast tingitud. Autol kaob nagu süüde ära 0.5- 1 sekundiks . Homme üritan mingi video kah teha paremaks ülevaateks :D .
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas mariovtt »

Mis ta siis nagu puterdab või turtsub? Aga vaata siis süütepoolid, küünlad ja pihustid üle äkki?
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas infected »

Tegin siis väikse video ka, nüüd peaks parem ülevaade olema : " onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas m2x »

Ookei, see kohe kindlasti lambdasse ei puutu, lambda tekitab märksa väiksemat ja ebaregulaarset ebaühtlust töös. See on juba süüte küsimus ilmselt- tundub et üks pütt jätab regulaarselt vahele. Minu loogiline lähenemine tähendaks, et võtan ükshaaval süütepoolid järelt ära (mitte töötava mootoriga ofc.), et teada saada milline vahele jätab. Siis tolle püti süütepool, küünal ja juhtmestik üle vaadata. Paha ei teeks muidugi kõik niikuinii kontrollida.
Kui soojalt ära kaob, siis äkki lihtsalt küünal tahmas või katki? Sest mulle tehti selgeks, et süütepooli viga lihtsalt ära ei kao, kui ta on läbi, siis ta on läbi.
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas infected »

Täna ongi plaanis poolid ära vahetada ja küünlad üle vaadata.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: M50B20 Probleem

Postitus Postitas m2x »

Eks ta õige oleks. Mootoris neid juppe "ehku" peale vahetama hakata võib lõpuks päris kulukaks osutuda...
Vasta