Milline õli käib diffrisse?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Milline õli käib diffrisse?

Postitus Postitas RAINER S »

Mõtlesin seal õli ära vahetada aga... Õlitootjad pakuvad minu autole 2 varianti LSD 75W140 ja täissünt 75W90
Kuidas ma saan teada mis differ mul autol all on? Diffri küljes ühtegi lipikut polnud. Bmwfans väidab, et seal jällegi "eluaegne õli". Ja ei pakugi üldse erinevat diffrit.
Kuidas ma saan välja selgitada mis õli minu diffrisse käib?

Autoks 98a. univ. 530D 135kw atm.

Paar pilti diffrist

Pilt

Pilt
Kaupo_K
Huviline
Postitusi: 1074
Liitunud: 29.12.2009 18:25 45
Peamine sõiduk: 530D
Asukoht: Ravila

Re: Milline õli käib diffrisse?

Postitus Postitas Kaupo_K »

Enda kogemus on näidanud et paremat õli ehk lsd oma võib panna mõlemile. tavaõli jällegi tapab lsd ära. Seega kui rahaliselt sente ei pea lugema, pane lsd õli.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: Milline õli käib diffrisse?

Postitus Postitas Mürka »

Ise hetkel maadlesin just sama küsimusega. Läksin poodi kindla sooviga osta 75W-90 täissünteetilist õli ja poes hakati mulle pähe määrima seda sama 75W-140. Hinnavahe on enam kui kolme kordne. Võtsin aja maha ja tuhnisin netis ringi ja ostsin ikkagi 75W-90 täissünteetilist õli. Jälgima peab, et olemas oleks API GL5 klassifikatsioon. Tootja võiks ka keegi usaldusväärse ja kõlava nimega firma olla nagu Castrol või Mobil. Ise valisin Liqui Moly toodangu.
RAINER S
Huviline
Postitusi: 153
Liitunud: 09.10.2011 20:57 54
Asukoht: Tapa

Re: Milline õli käib diffrisse?

Postitus Postitas RAINER S »

Kindluse mõttes panen sinna siis Castroli LSD õli, on küll kallim aga õnneks kulub teda ainult 1L ja ega differ odavam ole kui hiljem vaja vahetada :)

Tänud vastajatele!
Vasta