E34 undamine põhja all?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas m2x »

Kiire küsimus, mõni aeg tagasi hakkas auto jahedamate ilmadega sõitu alustades undama. Algul olin üpris kindel, et tegemist esiratta laagriga, kuna undamine lõppes pärast paari kilomeetrit sõitu ja ka üle 55kmh. Nüüd talvisel teel aga, kus tagaratas käib tihti kiiremini... PALJU kiiremini ringi, kui esimene, avastasin et undamine on sõltuv tagarattast, mitte esirattast. ST, kui lume peal külg ette lasta (ok, ega ma aint külgees sõida, eks sirge peal ka juhtub), et tagaratas "loha" läheb, läheb ka undamine kõvemaks. Nüüd külmaga eriti ei lõppenudki ära, kergelt ikka annab kuulda aeg-ajalt.
Küsimus siis, mis on kõige tõenäolisem? Hääle asukoha järgi tundub kardaani tugilaager, aga kuna ma alguses kahtlustasin üleüldse esiratast, siis häält niiväga ei tahaks usaldada.. Just sai rehve vahetatud, siis mehega jalutasime auto all ringi ka natuke ja loksutasime ikka korralikult, vaata et korralikumalt kui ülevaatusel- siis tagarattad olid küll ilusad ja tihedad, mingit loksu või muud anomaaliat peale tiba peale jäävate pidurite ei tuvastanud. Ise olen küll suht kindel et tugilaager, aga kas peaks ka midagi muud kahtlustama? Kui ma juba seda vahetama hakkan, siis mis oleks veel mõttekas ühe soojaga ära vahetada- laager, leevendusmuhv ja?
Kas vahetus võib midagi väga hullu olla, või saab kodugaraazi kanalil hakkama?
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas mariovtt »

Differ võib ka uluda.
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas Mürka »

Ega differ õli ei leki? Vana ja ilmselt ka vähene õli seal sees võib ka hakata heli tekitama. Endal kogemus olemas.
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas m2x »

Differ ei leki küll kindlasti. Samas võib olla, et sealt polegi midagi rohkem lekkida :mrgreen:
Jällegi Lugejate autode alla postitas eelmine omanik, et ta vahetas difrit... kustkandist difri õliga üldse tegeletakse? Et kontrollida või lisada?
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas fiziks »

Ilmselt vahetas siis sellise mõnuse diffri alla :lol: Korgid on kaane küljes diffril, sealt lisad/vahetad
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: E34 undamine põhja all?

Postitus Postitas m2x »

:P
Ei tea, peab vaatama. Ei viitsi küll praegu kuidagi garaazi ajada, rahad on nii otsas, aga tahaks veel paar juppi juurde soetada ja siis alles sisse ajada.. nüüdse lumega korralik puhastamine enne kohustuslik, kui kanalis mineraalvee(lumesulatushappe)dušši plaanis võtta pole...
Vasta