K: BMW e34 starteri remont!

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
maxi525i
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 03.01.2013 21:57 49
Peamine sõiduk: BMW 525iA

K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas maxi525i »

Tere kallid sõbrad juhtus siis sellline esi et mu E34 jal starter hakkas streigima ;nimel kaib ilusti ringi aga mootorit ringi ei vea ning kusimused on kaks:
1: kas see on raudselt starteri tõmbrele labi? (kust saab uue hankida?)
ja
2:kas on võimalik seda starterit kapoti alt ara kruttida (ja kuidas)või on vaja selleks aint auto alla ronida?
autokks on BMW E34 93a M50B25 atm.
Ette tänadesMAX.
joffe
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas joffe »

Mul vahetati starterit, siis oli ikka altpoolt tegutsemine suurelt jaolt. Viga peaks olema pendiksis, sest starter hakkabki tööle alles siis, kui tõmberelee on juba rakendunud.
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5351
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas ooDDoo »

mina olen saanud m50 ja m52 mootoritelt ikka starteri kapotialt kätte
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas pikk66 »

Kui starter ringi käib, aga mootorit kaasa ei vea, siis on pendiksi viga - täpselt nagu Joffe mainis.
BMW-le kindel
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas m2x »

Mootori pealt või mootori alt- see sõltub suuresti tööriistadest ja käteosavusest. Kui omal sidurit vahetasin, siis starteri ülemise poldi sain lahti ainult ligi meetrise pikendusega käigukastikoja kohalt, kui sõber hoidis kolle vahelt silmusega mutrit paigal. Teine sõber telefoni kaudu juhendas, et peab ka pealt lahti saama, aga mina sellist trikki tegema ei paendunud... :P
maxi525i
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 03.01.2013 21:57 49
Peamine sõiduk: BMW 525iA

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas maxi525i »

proovisin kapotilt kuidagi starteri ligi saada-pole vqimalik isegi minu peenikeste kätega :cry: ette jaavad igasugused vaakum-voolikud ja muu...ilmselt tuleb seda auto alt kuidagi ära saada ;tuleb veel välja mqelda kuidas :o
aga aitäh abist,olge tublid)
Kasutaja avatar
m2x
Huviline
Postitusi: 626
Liitunud: 11.04.2012 18:18 41
Peamine sõiduk: E39 530d Touring
Asukoht: Neli ratast õhus...

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas m2x »

hea, kui sõber abiks, kes ülevaltpoolt võtmega kolle vahelt mutrit kinni hoiab. Kinni hoiab teiseltpoolt kaks E12 Torx polti, palun ära ürita tavalise kuus/kaksteist/kaheksateist-kant padruniga keerata, see võib õnnetult lõppeda. Alumise poldi peaks suht lihtsalt ühe pikendusega kätte saama (sõltub knarrest, mõne korpus vb mahub ilma pikendusetagi kkkoja kõrvale). Ülemine aga on suht käsikaudu tegevus, sõber vb saab ülevaltpoolt juhendada, aga kolm-neli (sõltub pikkustest) pikendust ja saad käigukasti tagant, kardaani kõrvalt suht mugavalt keerata. Pead aga lihtsalt tähelepanelik olema, et padrun korralikult poldi otsas on, muud midagi. Kuna mul käis see sidurivahetuse käigus, oli mul lihtsam- käigukasti ja tagumised mootoripadjad lasin lahti, seega ruumi oli rohkem.. Aga ka ilma peaks saama päris hästi, Omegal tegime samamoodi ja toimis ka.
Edit:
Läks meelest, mis omegal pole ja bemul on: Bemu starteril on ka mootoriploki küljes üks kronstein, mis toetab teda eestpoolt. Nüüd ei mäleta, see vist oli a la 13 v 17 vms tavaline kuuskant, selle peaks saama suht hästi kolle alt ühe pikendusega lahti. Keeramise ruumi palju pole, aga käristiga knarrega ei tohiks veerandpöörde kaupa suurt probleemi olla. kui poldid lahti, tõmba starter ettepoole ja lase hammasrattaga ots alla, saab sõber ülevalt juhtmed lahti keerata.
(kogu jutt käis silmas pidades, et sul on võimalik kasutada kanalit/estakaadi, loodetavasti on :))
Edit2:
ooDDoo märkele- kapoti alt saad starteri kätte AINULT siis, kui sl kolle maha võtta. M50 puhul küll, usun et M52 samuti. Ise vahetan praegu plokikaane tihendit, nüüd kui kolle maas, tundub seal tõesti maru palju ruumi. Kui aga mitte, jäävad alumised õhutorud, vaakum- ja bensuvoolikud ette. Isegi kui ise neist mööda saad, siis starter füüsiliselt ei mahuks ülevaltpoolt välja kuidagi.
Kasutaja avatar
Alex
Huviline
Postitusi: 455
Liitunud: 18.07.2008 17:42 44
Peamine sõiduk: BMW e34 520iT
Asukoht: Eesti/Soome

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas Alex »

Ei hakka uut teemat tegema, laenan seda siin, kuna tundub, et mul samuti pendiksi probleem hakkab tekkima, külmade ilmadega laseb starter esimesel käivitusel tühja..
Kas m50b20/m50b25 ja vanos/non-vanos mootorite starteritel on ka mingi erinevus, või kasutavad nad kõik sama starterit, ning millised neist sobivad 1-1'le vanosega m50b20'le ?
punktist A, punkti B, toimetab mind BMW!
maxi525i
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 03.01.2013 21:57 49
Peamine sõiduk: BMW 525iA

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas maxi525i »

siuke kusimus et kas neid startereid remonditakse`? ja kus ja kui palju maksma laheb?
Kasutaja avatar
Alex
Huviline
Postitusi: 455
Liitunud: 18.07.2008 17:42 44
Peamine sõiduk: BMW e34 520iT
Asukoht: Eesti/Soome

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas Alex »

maxi525i kirjutas:siuke kusimus et kas neid startereid remonditakse`? ja kus ja kui palju maksma laheb?
Jah, remonditakse küll. Siin üks päris asjaliku hinnaskaalaga koht Tallinnas. http://www.generator-starter.ee/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
punktist A, punkti B, toimetab mind BMW!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5351
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: K: BMW e34 starteri remont!

Postitus Postitas ooDDoo »

ooDDoo märkele- kapoti alt saad starteri kätte AINULT siis, kui sl kolle maha võtta. M50 puhul küll, usun et M52 samuti. Ise vahetan praegu plokikaane tihendit, nüüd kui kolle maas, tundub seal tõesti maru palju ruumi. Kui aga mitte, jäävad alumised õhutorud, vaakum- ja bensuvoolikud ette. Isegi kui ise neist mööda saad, siis starter füüsiliselt ei mahuks ülevaltpoolt välja kuidagi.[/quote]


M50-ne puhul ei mäleta 100% aga m52 mootoriga saab e39 kerepeal starteri kohe kindlasti kätte ilma sisselaske kollektorit eemaldamata. (endal kõljes juba kolmas second hand starter) starterid peaks sobima kõikide rida mootorite omad alates 1,8 kubatuurist
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Vasta