E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Sypsik »

Tere, siis selline mure et on keegi kurisis kui mahukas on salongi ventilaator vahetus, mis tuleb ära võtta... Ootan teadjatelt infot... nimelt vilistab aeglasel kiirusel...
530da
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Sypsik kirjutas:Tere, siis selline mure et on keegi kurisis kui mahukas on salongi ventilaator vahetus, mis tuleb ära võtta... Ootan teadjatelt infot... nimelt vilistab aeglasel kiirusel...
Just reedel vahetati mul salongi soojendus mootor ära, kätte sai mootori 2.5 tunniga ja kokku l2ks ka sama kaua kusgil enam v2hem. + nüüd tuleb korralik aku laadimine lasta teha, kuna terve töö aeg autos salongi tuled põlesid ja koormas akut päris palju, eks nüüd enne järgmist talve tuleb millagi uus aku soetada.
eko89
Huviline
Postitusi: 372
Liitunud: 02.07.2008 22:08 37
Asukoht: jõhvi

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas eko89 »

Sypsik kirjutas:Tere, siis selline mure et on keegi kurisis kui mahukas on salongi ventilaator vahetus, mis tuleb ära võtta... Ootan teadjatelt infot... nimelt vilistab aeglasel kiirusel...

Kui ma ei eksi, siis läbi armaturi, lammutama hakka 2 istme vahelt ja terve päeva töö:)
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Sypsik »

bmw e60 :) kirjutas:
Sypsik kirjutas:Tere, siis selline mure et on keegi kurisis kui mahukas on salongi ventilaator vahetus, mis tuleb ära võtta... Ootan teadjatelt infot... nimelt vilistab aeglasel kiirusel...
Just reedel vahetati mul salongi soojendus mootor ära, kätte sai mootori 2.5 tunniga ja kokku l2ks ka sama kaua kusgil enam v2hem. + nüüd tuleb korralik aku laadimine lasta teha, kuna terve töö aeg autos salongi tuled põlesid ja koormas akut päris palju, eks nüüd enne järgmist talve tuleb millagi uus aku soetada.
Kuid kas armatuur laud võeti ära? või saab kergemini, kus lasid vahetada UM?
530da
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas tramtram »

e60 armatuuri ehitusega väga kursis ei ole, aga e39'l soovitati igatahes enne airbagi lahtiühendamist aku maha võtta.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas bmw e60 :) »

Soovitan ka e60 puhul aku maha võtta kindlasti, nii igaks juhuks. Aga jah, kõik kesk konsool tuleb ära võtta, hakka sealt kuidagi vaikselt peale, kust k6ige lihtsamini hargnema hakkab. Mul lõhuti atm. kasti käigukangi nupp ära.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Hans »

Olen paaril E60 salongiventilaatorit vahetanud, kahjuks nii teadjaks ma end ei pea et siin lahti seletada. Kui iseüritamistest tüdinete siis Valdek aitab.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Ivo81 »

OT:

Mis värk nende BMW'ga on, et küll on klimmavent siis on salongi vent läbi. Kas autode läbisõidud niivõrd suured? Olen sõitnud kõiksugu vanade ja uute japsidega ja pole veel kordagi sellist probleemi olnud.

Samas ka minu autol kliimavent vahetatud siis kui läbisõit oli kõigest 60k,

eeldaks, et kui uue BMW eest tuleb välja käija ikka päris asjalik summa, et siis selle raha eest saab ka kvaliteettoote.
diselist
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 04.09.2011 17:17 28
Asukoht: järvamaa

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas diselist »

Ivo81 kirjutas:OT:

Mis värk nende BMW'ga on, et küll on klimmavent siis on salongi vent läbi. Kas autode läbisõidud niivõrd suured? Olen sõitnud kõiksugu vanade ja uute japsidega ja pole veel kordagi sellist probleemi olnud.

Samas ka minu autol kliimavent vahetatud siis kui läbisõit oli kõigest 60k,

eeldaks, et kui uue BMW eest tuleb välja käija ikka päris asjalik summa, et siis selle raha eest saab ka kvaliteettoote.
Veits OT aga siiski...Just selle pärast loobusin kunagi audist et ei pidanud ka garantiiaega vastu,peale 100000km oli õudus kuubis,tegemist oli siis a6 2,0 tdi ga,järgmine auto oli bmw 530 160kw ,vastupidiselt audile oli bmw-l mootor suhteliselt probleemi vaba(bmw kasuks räägib muidugi suurem ls. ka ja võimalik et oli ka keritud) ,kõik peale mootori on õnnetus.Nüüd see ka müüdud ja süda rahul,volvo oleks vaja veel ära proovida,või siis mõni jaapani aparaat ,honda tõenäoliselt.
E60
Sypsik
Huviline
Postitusi: 152
Liitunud: 23.11.2006 12:22 43
Peamine sõiduk: X5 E70 4.0D
Asukoht: Rakveres või soomes lapimaal

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Sypsik »

diselist kirjutas:
Ivo81 kirjutas:OT:

Mis värk nende BMW'ga on, et küll on klimmavent siis on salongi vent läbi. Kas autode läbisõidud niivõrd suured? Olen sõitnud kõiksugu vanade ja uute japsidega ja pole veel kordagi sellist probleemi olnud.

Samas ka minu autol kliimavent vahetatud siis kui läbisõit oli kõigest 60k,

eeldaks, et kui uue BMW eest tuleb välja käija ikka päris asjalik summa, et siis selle raha eest saab ka kvaliteettoote.
Veits OT aga siiski...Just selle pärast loobusin kunagi audist et ei pidanud ka garantiiaega vastu,peale 100000km oli õudus kuubis,tegemist oli siis a6 2,0 tdi ga,järgmine auto oli bmw 530 160kw ,vastupidiselt audile oli bmw-l mootor suhteliselt probleemi vaba(bmw kasuks räägib muidugi suurem ls. ka ja võimalik et oli ka keritud) ,kõik peale mootori on õnnetus.Nüüd see ka müüdud ja süda rahul,volvo oleks vaja veel ära proovida,või siis mõni jaapani aparaat ,honda tõenäoliselt.[/quote
Mis neist jaapani aparaatidest rohkemat loota on, isa ostis endale tuttika Avensise et siis korralik vanainimese auto... no rehvimüra tuleb salongi, müra isolatsiooni pole ja auto olles nüüd kolm aastat vana ja sirka 20000 km sõitnuna... ühel päeval hakkas isa uurima miks auto müriseb nii kõvast, sumbutaja toru esime osa oli lihtsalt murdunud pooleks uus jupp 750 € päris kvaliteetne auto kas pole, küsisin esindusest et kas garantii alla ei lähe et pole ju normaalne, auto kõik hooldused esindudes ja tehtud, kuid ei midagi, et pole ennem sellist asja polnud ja et pole tüüp viga.... nii et pole need japsid ka kestvad...
530da
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Ivo81 »

See Avensis oli siis kuskile otsa sõitnud, ja toru pooleks.

Endal seisab garaazis 2005a avensis ja ls sama mis minu E39'l, või noh 5k vähem, vahetatud on piduriklotsid, paar korda esitule pirn ja regulaarselt mootoriõli, õhufiltrid jne. ei midagi muud. BMW'sse on sisse taotud ligi 50k eeku kui endise omaniku tsekid ja minu remondiarved kokku lüüa.

Ei vaidle vastu, et vanem BMW on hoopis parem auto, mugavam, vaiksem, võimsam, ilusam nii seest kui väljast aga see ei tähenda, et see auto ei võiks ka vastupidav olla.

Muuseas sõitsin enne selle Avensisega ja tundus hea mugav vaikne auto aga pärast BMW'd sinna istudes on suht nutune ikka, müra on suur, ümberringi plastmass jne, salong ka kole :)

eks näis kaua mul nüüd veermik jne peab, ehk muudan oma arvamust, sest eks auto laguneb ka selle järgi kuidas sellega sõita ja seda hooldada.

Üldiselt võib mõni mode selle Offtopicu siit ka minema tõsta kuhu vaja.
bren111
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 30.11.2010 18:58 00

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas bren111 »

e60ne salongimootori vahetus peaks maks 1 tund olema, keskkonsool ära ja sealt vahelttuleb ära, palju õnne remonditöökoda kes 4.5 seda vahetab
Memphisc
Huviline
Postitusi: 187
Liitunud: 04.07.2009 22:23 35
Asukoht: Tallinn

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas Memphisc »

Nii, tiba on siin sellest arutelust aega mööda läinud. Kuna endal sama mure siis olen siit- sealt veidi uurinud. Arvamusi on erinevaid, kes räägib et salongiventika vahetuseks kulub tund, kel 3h. Eks nobedate näppude voorus võidab alati see kes väledam on. Googeldades leidsn ühe õpetuse ka- kuid seal lammutatakse ka käetugi jms juurde kuuluv laiali. Küsimus, kas keegi on seda tööd isiklikult teinud? Kas kindlasti on tarvis eemaldada käetugi, käigukangi ümbrus jne? :roll:

http://www.upload.ee/files/4096004/BMW_ ... t.pdf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
RazzKalbass
Huviline
Postitusi: 3121
Liitunud: 18.12.2009 18:02 56
Peamine sõiduk: E39 525TDS

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas RazzKalbass »

Võin teemasse öelda, et E60 originaal läbisõiduga 88000 ja salongi vent. andis otsad..tundub, et tegemist järjekordse tüüpveaga.

UMis vahetus 195€ + salongi vent 126€, kokku siis 321€
Olnud :BMW 316i, e65 BMW 730D, e65 745d, 2xBMW 730LD, 7x E70, X6M Vorsteiner, F15 SD, F01 730d; 5x F10+F11 fl, 3x E61, 2x E53, E60 M5, E63 M6
Kasutaja avatar
mafeikin17
Huviline
Postitusi: 344
Liitunud: 25.09.2010 19:00 49
Peamine sõiduk: bmw 530 G31
Asukoht: tallinn

Re: E60 Salongi ventilaatori vahetus...

Postitus Postitas mafeikin17 »

Vahetasin siis eile enda autol ka lõpuks ventilaatori ära, ning võin julgelt öelda, et see töö väga keeruline ei ole.
Kuna ma mehaanik ei ole, ning tegin seda tööd esimest korda siis aega kulus mul ca 3,5-4tundi. Nii et täiesti teostatav.
Vasta