uks lahti liigub rool üles E60/61

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
gorg
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 19.12.2012 14:32 26
Peamine sõiduk: BMW 530d M

uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas gorg »

Kas seda annab kuidagi seadistada, et ukse avades tõuseb rool üles (elektriline)?
Kui mootor seisma, siis jah tõuseb aga suht tihti ei seiska mootorit, kui vaja ainult korraks välja ja autosse tagasi ja edasi.

On see programmeeritav või pean näpuga selle üles ajama :roll:
suht loogiline ju, et kui kast P peale ja uks lahti, siis võiks rooli üles ajada!

Keegi veel sellele mõelnud ja toimib soovitult?
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas teet82 »

Kui ma ei eksi, siis vähemalt vanematel masinatel töötab see funktsioon koos käsipiduriga.. :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Aular
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 11.07.2010 23:53 05

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas Aular »

Interface e39 läks minumeelest siis rool üles kui süüte välja keerasid. Käsipiduriga polnud seal midagi pistmist.
gorg
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 19.12.2012 14:32 26
Peamine sõiduk: BMW 530d M

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas gorg »

oleks ju loogiline, et kui ukse avad, siis soovid ka väljuda aga süüdet välja alati ei keera, kui kohe edasi!
süüde välja ja uks lahti, siis tõuseb üles, kui ust ei ava, siis vajutad võtme välja ja tõuseb üles. Peaks seda ju saama programmeerida, kui ukse avades rool ikka liikuma hakkab aint, et süüde peab väljas olema.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas teet82 »

Aular kirjutas:Interface e39 läks minumeelest siis rool üles kui süüte välja keerasid. Käsipiduriga polnud seal midagi pistmist.
Käisin spetsiaalselt kontrollimas, kuidas asi toimib minu E31-l. Süsteem on tõesti seotud käsipiduriga ja see toimib nii töötava kui ka seisva mootoriga, süüde peab sees olema loomulikult. Ehk siis käsipidur peal ust lahti tehes tõuseb rool üles. Ja kui mõelda sellele, et mõned autod võivad ka manuaal kastiga olla, siis süsteemi käsipiduriga sidumine on ainuke loogiline lahendus. Uuemate mudelite kohta ei oska midagi öelda, keegi võib ju proovida oma autol.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Aular
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 11.07.2010 23:53 05

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas Aular »

Mul muidu e39 rool on elektriliselt liigutatav ja istmed mäludega (kui see muidugi tähtsust omab) aga rool ei liigu automaatsel üles , ei käsipiduriga , ega ka süüte välja keeramisel.
Ma arvan , et see on ajust valikuline, või siis osadel autodel pole seda mugavust üldse.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas teet82 »

Saladus ongi vist selles, et rool peab mäluga olema, muidu ei saa see juhi poolt reguleeritud asendisse tagasi liikuda... Aga E60 peaks vast kõik mäluga olema juba. UM-ist kõige lihtsam küsida äkki :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
Aular
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 11.07.2010 23:53 05

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas Aular »

teet82 kirjutas:Saladus ongi vist selles, et rool peab mäluga olema, muidu ei saa see juhi poolt reguleeritud asendisse tagasi liikuda... Aga E60 peaks vast kõik mäluga olema juba. UM-ist kõige lihtsam küsida äkki :?
Mul on rool mäluga , ehk siis kui uksepealt nuppu vajutan , et iste paika läheks , liigub ka rool omale kohale.
Kasutaja avatar
Aular
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 11.07.2010 23:53 05

Re: uks lahti liigub rool üles E60/61

Postitus Postitas Aular »

InterFace kirjutas:Aular, see lust tuli paar aastat hiljem kui su aparaat tehtud on.
ideepoolest moodulit vahetades saad endale ka.
Eks ma seda arvasin ka , aga siiski sinu omal ei olnud käsipiduriga mingit pistmist või mäletan ma tõesti nii valesti ?
Vasta