E61 Level system control failure

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

E61 Level system control failure

Postitus Postitas m0ff »

Tere,
Eile tuli peale 1 minutit sõitmist kiri:"Level system control failure"
Ja nüüd koguaeg see kiri ees.
Täna avastasin et nüüd on ka Auto tagumine osa alla vajunud.
Tegemist on õhkvedrustusega.
Kui autol signalisatsiooni maha võtan siis hakkab taga sillas urisema(kompressor vms) enne ma seda varem pole kuulnud nagu. aga tagaotsa ülesse ei tõsta!
Kas keegi oskab kohe öelda et mis viga bvõib olla? või pean kindlasti diagnosti minema?

Urmet
Mario M
Huviline
Postitusi: 177
Liitunud: 05.07.2012 14:16 36

Re: Level system control failure

Postitus Postitas Mario M »

Kui kompressor töötab ja peput üles ei löö siis järelikult kuskil mingisugune leke, enda omal see kõik alles läbi tehtud mäng...ainult minul vajus üks pool alla. Mis autoga tegu on?
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: Level system control failure

Postitus Postitas m0ff »

tegemist on E61-ga 2004 aasta 3,0 disla.
Mul ikka mõlemad tagumised amordid maas. Aga vahepeal on kõik jälle OK. Nagu õigel kõrgusel ja siis jälle maas. Pidevalt kompressor undab. Enne seda polnud. Aga se errori kiri tekib alati kuskil 30sek-1min peale käivitamist.
BMWE61525D
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 29.11.2012 21:53 13
Peamine sõiduk: BMW E61 525d

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas BMWE61525D »

Arvatavasti kompressori voolik mõraline. Endal just vahetasin ära.
Eemalda tagumine kõrvalistuja poolne ratas, logar ja kompressori kate, siis peaksid nägema
kuidas on lood selle voolikuga mille kaudu õhk jõuab patjadesse. Minul oli ta katkil klambri juurest.
Oleks saanud lihtsalt ka jupi maha lõigata ja tagasi panna aga ma ostin uue 12bar survevooliku(umber 40cm) ja kaks klambrit. Ühendasin uuesti ära ja siiani kõik OK.
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas m0ff »

siis vaatan uuesti kui erroti ette viskab. praegu pole poolteist nädalat visanud.
kas sul oli ka nii et vahepeal tükk aega ei visanud errorit?
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas brucevilli »

soovitan sul selle asjaga tegeleda. kuna kompressorit on raske leida ja b varuosana pole vist. muidugi aitab ka see kui sealt vee välja lased kuskil siin teema ka
BMWE61525D
Huviline
Postitusi: 19
Liitunud: 29.11.2012 21:53 13
Peamine sõiduk: BMW E61 525d

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas BMWE61525D »

Jah minul oli ka nii, et pikalt ei visanud errorit ja siis mõnipäev ainult seda viskaski.
Tagumik alla ega kuhugile kaldu mul ei visanud. Kompressoril peaks olema mingi 60 sekundit
aega, et saada taguots õigele kõrgusele. Kui läheb üle selle siis viskabki errori.
p2rdik
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 15.07.2009 11:03 58
Asukoht: Tartu/Tallinn

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas p2rdik »

tegelt tasub iga sellise vea peale süsteem üle kontrollida, sest pumbal on väidetav eluiga kõigest 250töötundi.
Mida rohkem ta käib, seda kiiremini ta lihtsalt ära väsib. Põhiline viga on kas katkine padi või siis lekkiv torustik ning kui pikalt sellise süsteemiga sõita läheb pump ka läbi. Aeg ajalt tasuks ka üle vaadata pumpa sisse minev voolik. Sellel on filter ees, et mustus pumpa ei jookseks, kui nüüd voolik mõrane, siis imeb sealt igasugust jama sisse ning pumba eluiga väheneb kindlasti.

Sai just hetkel tellitud saksast üks nn B-osa pump. Kirjade järgi peaks ta olema sama tootja poolt toodetud kui OEM pump ning 105W võimsam, seega peaks ta tugevam olema. Maksis ta ~295€ ilma käibeta (sisaldas ka releed) + saatekulu. Originaal pump UM-is ~600€+KM.
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas bmw e60 :) »

p2rdik kirjutas:tegelt tasub iga sellise vea peale süsteem üle kontrollida, sest pumbal on väidetav eluiga kõigest 250töötundi.
Mida rohkem ta käib, seda kiiremini ta lihtsalt ära väsib. Põhiline viga on kas katkine padi või siis lekkiv torustik ning kui pikalt sellise süsteemiga sõita läheb pump ka läbi. Aeg ajalt tasuks ka üle vaadata pumpa sisse minev voolik. Sellel on filter ees, et mustus pumpa ei jookseks, kui nüüd voolik mõrane, siis imeb sealt igasugust jama sisse ning pumba eluiga väheneb kindlasti.

Sai just hetkel tellitud saksast üks nn B-osa pump. Kirjade järgi peaks ta olema sama tootja poolt toodetud kui OEM pump ning 105W võimsam, seega peaks ta tugevam olema. Maksis ta ~295€ ilma käibeta (sisaldas ka releed) + saatekulu. Originaal pump UM-is ~600€+KM.
Ja otse Boschist võtsin sain ma pumba ca. 300.-
p2rdik
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 15.07.2009 11:03 58
Asukoht: Tartu/Tallinn

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas p2rdik »

bmw e60 :) kirjutas:Ja otse Boschist võtsin sain ma pumba ca. 300.-
Oskad sa täpsustada, mis pumbaga tegu? Originaal?

Originaal pump on muidu AMK toodang ning markeering peaks olema tal LFK11-0.7 (MP)
See pump, mis mul hetkel saksast siia poole teel on markeeringuga LFK21-0,7 (HP)
bmw e60 :)
Huviline
Postitusi: 748
Liitunud: 28.04.2012 20:44 55
Peamine sõiduk: BMW E60
Asukoht: Tallinn/Järvamaa

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas bmw e60 :) »

p2rdik kirjutas:
bmw e60 :) kirjutas:Ja otse Boschist võtsin sain ma pumba ca. 300.-
Oskad sa täpsustada, mis pumbaga tegu? Originaal?

Originaal pump on muidu AMK toodang ning markeering peaks olema tal LFK11-0.7 (MP)
See pump, mis mul hetkel saksast siia poole teel on markeeringuga LFK21-0,7 (HP)
Ei tea! Aga Bocsh ongi originaal pump minu arust.
p2rdik
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 15.07.2009 11:03 58
Asukoht: Tartu/Tallinn

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas p2rdik »

noh, ega vahet polegi tegelikult - peaasi, et oma töö ära teeb.
Vähemalt peaksid nüüd teised kõrva taha panema, kust seda pumpa odavamalt ka saada kui UM (Sest näiteks Tartu UM-is ütlesid nad kohe, et seda pumpa mujalt kuskilt tõenäoliselt ei saa).
Kasutaja avatar
karl91
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 15.02.2009 15:21 51
Asukoht: Tartu

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas karl91 »

viskab ka mul üpris tihti seda teadet eriti kui auto pargitud kuskile kallakule või kui midagi raskemat vedada,õhkpadjad mõlemad vahetatud,seega plaanin ka selle vooliku üle kontrollida,kellelgi rohkem näpunäiteid kuidas seda voolikut vahetada? kas akul tuleb klemm maha võtta kui sinna kompressori kallale minna või relee lahti ühendada?
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas m0ff »

Lõpetasin töö just.
Võtsin ratta ära, logari, tagumise plastik katte. Jah kompressori voolik oli suht kahtlane(nagu oleks kikro mõrad)
Võtsin lahti, lõikasin jupi maha panin uue klambriga kõvasti kinni. Ladusin kõik kokku.
Töö õnnitluseks sain level control system failure. Juhhei
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas TiitR »

p2rdik kirjutas:
bmw e60 :) kirjutas:Ja otse Boschist võtsin sain ma pumba ca. 300.-
Oskad sa täpsustada, mis pumbaga tegu? Originaal?

Originaal pump on muidu AMK toodang ning markeering peaks olema tal LFK11-0.7 (MP)
See pump, mis mul hetkel saksast siia poole teel on markeeringuga LFK21-0,7 (HP)
Sai sul isaga ükspäev sel teemal natuke vesteldud jah...pidi juba teist korda sama mure olevat ja esimene pidas umbes 2 kuud üle UM-i garantii vastu ja juhhei :D
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
karlo18
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 22.11.2012 01:01 09
Peamine sõiduk: BMW

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas karlo18 »

kas tagavedrustuse kompressorit leiab veel kusagilt peale UM-i? Kas Bosch teeb ka neid pumpasi või tasub lasta remontida, siis kus?

Üks variant tellida e-bayst...

Lammutustest neid ei leia, sest suht minev osa pidi olema :))

kes on kokku puutunud andke märku, kuidas lahenes!

Tänud!
Kasutaja avatar
m0ff
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 04.03.2009 20:16 58
Asukoht: Viljandi

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas m0ff »

Mul jamas see error mitu kuud ja vahepeal oli tagaots maas jne. Nüüd üle kuu aja rahu maapeal
karlo18
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 22.11.2012 01:01 09
Peamine sõiduk: BMW

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas karlo18 »

kellel jama veel Level system control teatega, tuleks üle vaadata mooduli asukoht! Minu e61-l oli pagasniku põhi, kus need moodulid asuvad vett täis. Vesi kogunes sinna siis kastuseakna umbes äravoolu tõttu! Sellepeale läks kogu kompressori süsteem rivist välja ja auto läks ennem remonti sõitmist hulluks, kõik kellad lõid põhja, suunatule kang ei töötanud, aknapühkijad lasid tühja ja vett peale anda ei saanud, kuna miskit ei toiminud enam. Mootor töötas ilusti ja sõita sai :?
Õhkvedrustuse kompressorit remondib Kuno_T, tänud talle kiire abi eest!
Viimati muutis karlo18, 26.07.2013 20:16 34, muudetud 3 korda kokku.
trafo23
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 19.06.2008 14:21 39

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas trafo23 »

Mul lõi ka nüüd selle vea konsooli. Auto oli pargitud kallaku peale ja tagant oli pikemat aega kompressori urinat kuulda. Relee ilmselt töötab kuna surin mingi aeg lõppes. Järgmisel käivitusel (sirgel teel) oli viga kadunud (auto on LCI, st kompressori voolik ei tohiks enam nii lihtsalt praguneda)

Taguots alla ei vajunud ning tundub, et kompressor siiski auto ülesse suudab pumbata.

Mis viga võib olla? Sensorid, solenoid? Mis seal veel on mis otsad annab?
Kasutaja avatar
northesfew
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 27.09.2012 14:36 51
Peamine sõiduk: BMW 525d e61
Asukoht: Tallinn

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas northesfew »

Kompressorile on ette antud aeg (minu mäletamist mööda minut), mille jooksul peab ta auto õigele kõrgusele saama, kui selle aja jooksul hakkama ei saa, näidatakse viga. Tõenäoliselt viitab see sellele, et kompressor hakkab oam aega ära elama, samas võib ka õhku kuskilt lekkida.
Endal tekib see viga siis, kui korraga palju raskust pagassi/taha istmele visata. Tagumiku pumpab ilusasti üles, aga aega läheb veits kauem ja nii juba üle aasta. Tõenäoliselt pikka pidu muidugi enam pole...
helitehnik
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 06.02.2005 11:27 48
Asukoht: Rakvere/Helsinki

Re: E61 Level system control failure

Postitus Postitas helitehnik »

Mul lõi ka level control failure põlema. Parem tagumine enam üles ei tõstnud, nüüd sain amordi vahetatud, aga kuidas kompressori nüüd tööle saab, kas vai arvutiga, kui viga kustutada hakkab tööle?
IffuPiffu1
Huviline
Postitusi: 109
Liitunud: 24.01.2018 22:05 59
Peamine sõiduk: BMW E61 530d

Re: Level system control failure

Postitus Postitas IffuPiffu1 »

Mario M kirjutas:Kui kompressor töötab ja peput üles ei löö siis järelikult kuskil mingisugune leke, enda omal see kõik alles läbi tehtud mäng...ainult minul vajus üks pool alla. Mis autoga tegu on?
minu omal sama mure paremal pool aga pepu lööb üles küll aga mitte nii palju kui vasakul pool
Vasta