e34 mootori vahetus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

küsimus siis suurele ringile ja kometaatoritele ja üldse tarkadele.
nimelt vahetasin mootori e34 tds 105kw uuema tüübi mootori vanemavastu,kõik juhtmestik aju uuema tüübi mootori oma aga pump jäi vanematüübi oma,aga auto ei lähe käima kõrgsurve pump ei löö edasi.ometi juhtme otsad samad ja sama palju pin otsi.vanema tüübi mootor töötas ennem üli hästi käivitus poolest pöördest.
teil kindlasti tekib küsimus miks üldse vahetasin .
siis sellepärast et minu uuematüübi mootoril oli mingi kõhvitsemine nii kui gaasi andsid hakkas kõvemini kõhvitsema,ja muidu kohvi mootor juba,eriti alumine pool.ülemine ots ilus ja korralik nukkal kulumis jälgi pole.aga eks siis mõelge ja andke mulle ka teada milles viga võiks olla miks ta ei lähe käima. :D
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas jargo »

vahetasid m21 vastu?

koos mootoriga vahetasid ära ka ikka ju mootori juhtmestiku ja ka mootori aju?
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

kõik vahetatud uuema tüübi mootori juhtmestik andurid ainult pump vana veel.pidin uuema juhtmestiku panema kuna mul võtmel ja ajul tehase immo.
aga lihtsalt kõrgsurve pump ei löö :(
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas jargo »

kui sul kõik muu uuema e. m51 vastu vahetatud ja pump jäi m21 oma,siis tõenäoliselt asi ikkagi pumbas.
bmw-dele toodetud erinevaid pumpasi. 992;993;994 jne lõpulisi pumpasi.
mis number sul pumbal üldse peal on?sobib see üldse sinu aastakäigu m51 mootoriga?
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

jah nii oligi kogu asi seisis pumba taga need ei sobinutki selle juhtmestiku ja ajuga nii et sain rõõmsasti vana mootori peale tagasi panna.ei olnud lihtsalt kedagi kes vahetaks pumba ise ei taha sorki kui ei tea mis teha.. :D
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

mootor siis tagasi vahetadud kõik toimib aga tossab ajab musta ja jõudu enam pole.
kas viga võiks olla paagi pumbast kuna to lööb nii nõrgalt.
andke nõu.. :D
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

mis mõttes loogiliselt..
paagi pump on nõrk arvan et selles viga kuna ennem ju ei ajand must välja ja pumpa näppind ei ole.
kiirendus ka suht lahja,kohe hingest kinni.
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

vat tegelikult on paagi pump nõrg ainult niriseb kütus peale.ja kuna ma peaaegu juba 30 aastane siis suht meelest läind see kooli teema eriti keemia ja füüsika mis üldse kohe ei sobind .ajud täitsa olemas omalsiiamaani pole probleeme olnud,aga suht huvitav mis variante pakutakse.
aga jah kui ei proovi ise siis ei saagi teada. :)
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas jargo »

Kahjuks keemia ja füüsika on autoremondi teaduse aluseks!

ehk must tahmaosake ongi põletamata kütus.
natuke selgemas keeles,toimib asi nii:
autole antakse teadud kogus kütust peale.põlemiskambris saadakse see teatud rõhu abil põlema.see põleb teatud aeg-kui kütust antakse liiga palju peale,ei põle see selle tsükli jooksul ära ja saadetakse pool põletamatta kütust tagant välja.seda sa näedki mustas tahmas.põlemisreaktsioon on kahjuks jälle keemia.
ehk kui asi tahmab,siis kütust kindlasti vähe ei ole.


jutt kehtib musta tahma kohta.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

arvan et sain juba vea teada eks täna saan kinnitust sellele,.
aga teile ka siis üks loogilise mõttega küsimus.
miks mul ei hakkand vanema tüübi mootor tööle,kui peale pandud uuem juhtmestik ja kõik muu aga kõrgsurve pump jäi vahetamatta.
hea oleks vastust saada,et uuesti mootori vahetus ette võtta. :D
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

no ikka ootan vastust,mis sellest kui ise tean. :D
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

midagi pole kokku keeratud või ära munatud puhas loogika ju.mida mina ka kohe ei taipand.vaid üks spets andis nõu sellel alal.nimelt:kõrgsurve pump reageerib gaasipedaaliall olevale andurile,lihtsalt oleks tolle vahetuse teind ja oleks sama moodi vanemamootori pump uue juhtmestikuga tööle hakkand.vot nii ,kuid keegi siin ei oskand asjaliku nõu anda,ikka tuleb ise proovi ega muidu asja ei saagi.nüütseks ka tahmasus kadund.. :D
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

jah õnneks tsuks ma pole aga plaan järele proovi esmalt vanema tüübi anduriga uut käima saada kui ei lähe siis võtan ikka uuesti mootori vahetuse ette.
eks tleb kinnitada jah et paagi pumbas viga polnud aga siiski suht nõrg pump. :)
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

ma ei ajagi mingit mõistatusi ',vastasin sellega mis mulle jahuma hakati et loogiline mõtlemine jne.arusaadav jah et ei tea kõiki asju kuna oli esimene diisel mootor mille laiali võtsin ja kokku komplekteerisin uuema tüübi jupid vanemapeale.
kirjavead on ka sellepärast et ei viitsi siin mingit suurt ja väikest tähte taga ajama hakata kuna arvuti ka ****,ja pole mingi nohkar kes arvutis istub ja kirjavahemärke ja kõike muud taga ajab.
oma viga lihtsalt kui lugedes aru ei saa.
ja veel,olen siia ennemgi mootori teemal abi palund aga ei midagi pole targemaks saand.lihtsalt vahel ajab kurjaks et kometeerima ollakse kõvad (ei käi sinu kohta),aga keegi midagi asjaliku välja ei paku.
sellepärast ütlengi nii et jätke oma komentaarid oma teada.
ja kui on asjatada midagi siis olge nii kenad et kui teine kord mootorit vahetama hakkan siis kutsun teid appi siis saate kohapeal komenteeri,või vahetate ise ja ma kõrvalt vaatan ja esitan küsimusi kui midagi küsida on.
ÄRGE SEDA JUTTU SÜDAMESSE VÕTKE,AGA MULLE LIHTSALT EI MEELDI KUI MINU TEEMADES MINGI KIRJAVAHEMÄRKE JA MUUD PASKA TAGAAJAMA HAKATAKSE.
POLE AINUKE KES NII KIRJUTAB .SIIN TEEMASID KÜLL MIDA LUGEDES LIHTSALT NAERMA AJAB,LIIGA PALJU VIGU LIHTSALT KIRJADES.aga ok siis lõpetame selle jutu lihtsalt ei viitsi.
ärge siis pikka viha pidagi,kuigi see oma asi kas solvuda või ei.OK :D
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5352
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas ooDDoo »

Kui inimene ei oska kasutada kirjavahemärke, mida peaks iga vähemalt kuuenda klassi lõpetanu oskama. Siis võibolla peaks tagasi kooli minema. Muidu loe nagu esimese klassi etteütlust.

Ilma kirjavahemärkideta võib lause mõte olla totaalselt erinev.
Välja vabandatav on see ainult neile kes on oma põhihariduse omandanud vene keeles.

Kui sa ei taha ,et teised su kallal ilguks , siis ära ise anna neile selleks põhjust.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
bmw318
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 02.12.2009 14:11 25
Asukoht: eesti

Re: e34 mootori vahetus

Postitus Postitas bmw318 »

SEDA KÜLL aga mul pole nii keeruliselt kirjutatud et aru ei saa.
lihtsalt mõni koma ,punkt või suured ja väiksed algus tähed panemata.nagu juba mainisin eelmises postituses siis arvuti pole päris hea viskab vahel uuesti selle hiire värgi keset lauset ja hakkab vahele trükkima.
aga mis siin enam arutada vähemalt pole ainuke kes loeb ja naerab vaid naerdakse ka minu üle,nalja peab ju saama muidu suht igav siin foorumis.
KA TEISTEL:
Vasta