e39 atm õlivahetus ???

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Kuskohas on e39 528-l automaatkastil õli juurde valamis koht ?
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas Mürka »

Põhja all. Seega õli ei valata vaid pumbatakse.
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Seda ma tean,et ta põhja all on,aga pumpamis kohta tegelikult pidasingi silmas... see on see kirjutamine samal ajal kui ise auto all.
kas pumpamis koht on tal käigukasti peal selle rohelise korgi või tuulutus koha kaudu ? sealt kaudu sain igatahes sisse pumbata õli
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas Mürka »

Põhja all.

Ehk siis käigukasti põhja all. Mitte käigukasti külje peal, käigukasti peal, käigukasti otsas või käigukasti taga. Põhja all.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/T ... z_oil_pan/" onclick="window.open(this.href);return false;

Puust ja punaseks - punn number 7.


Hoiatan ka, et käigukasti õli peab olema õige ja tase korrektne. Kuna sa protseduuri ei tea, soovitan tegeleda käigukasti tootjapoolse dokumentatsiooni otsimisega, selle põhjaliku tudeerimisega ning seejärel õigesti tegutsemisega.
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Aga kust sa tead nii hästi,et ma sellest protseduurist midagi ei tea ? :D ma küsisin ju ainult juurdepumpamis nipli asukohta mida ma ei leidnud... No mul on bentley bmw service manual täitsa arvutis olemas. aga seal oli õpetus sellist tüüpi käigukasti kohta ainult millel pumpamine küljelt ja tühjendamine alt nagu normaalne olekski,sellepärast jäigi asi ebaselgeks,et seal kus näitas õpetus kust sisse pumbata,seal mul mingit sellist kohta polnud. Ja pole mitte ühtegi märget ka nagu manual näitab,et mis õli sinna panna tuleb.
Viimati muutis tsonnyboy, 28.08.2013 11:22 32, muudetud 3 korda kokku.
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Aga kui ma õli pumpan täitsa alt sisse siis kuidas ma saan teada,et norm on täis ? Keeran kardaani poolsest otsast kuuskant mutri lahti ?
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tramtram »

kui õigel hetkel, õigel temperatuuril, õige käik sees töötava mootoriga üle hakkab ajama, siis on normis.
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Üle hakkab ajama siis kustkohast ? Kardaanipoolsest otsast sealt kus see kuuskant mutter on ? Sest see on ainukene mutter nagunii peale põhjaaluse kuuskandi kust siis täitmine käib ...
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
Mürka
Huviline
Postitusi: 487
Liitunud: 17.01.2011 19:22 39

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas Mürka »

tsonnyboy kirjutas:Aga kust sa tead nii hästi,et ma sellest protseduurist midagi ei tea ? :D
Kui sa isegi juurdepumpamise punni asukohta ei tea siis ilmselgelt ei ole sul ka andmeid õli tüübi, õli koguse, õlilisamise protseduuri ja õlitaseme kontrollimise kohta.

tsonnyboy kirjutas:Aga kui ma õli pumpan täitsa alt sisse siis kuidas ma saan teada,et norm on täis ? Keeran kardaani poolsest otsast kuuskant mutri lahti ?
Järjekordne tõestus sellele, et sul protseduurist aimugi pole.

Idiootsete küsimuste oskus on sul muidugi väga hea. Selle koha pealt 5+. Et aga eespool antud nõu kuulda võtaks ja reaalselt ise midagi ära teeks, peale soperdamise, seda ei ole.
tsonnyboy kirjutas:Üle hakkab ajama siis kustkohast ? Kardaanipoolsest otsast sealt kus see kuuskant mutter on ? Sest see on ainukene mutter nagunii peale põhjaaluse kuuskandi kust siis täitmine käib ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Palun pöördu spetsialisti poole enne kui siia tekib uus teema probleemiga "käigukast on katki, õpetage kuidas korda teha".
tsonnyboy
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 03.04.2006 00:54 03
Peamine sõiduk: BMW 525i
Asukoht: Aravete

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas tsonnyboy »

Arvan,et asi on olnud pigem selles,et siiamaani on kõik õli juurde pumpamis ja tühjendus niplid loogilistes ja silma hakkavates kohtades mida leiab üles. Ja pole varasemalt bmw atm kasti näppinud .Ja käigukasti õli mis tuleb antud kastist välja meenutab porivett mitte õli ja kuna puuduvad kõikvõimalikud markeeringud kasti info kohta siis on asi natuke raskeks tehtud mis värvi õli sinna minema peaks.
viewtopic.php?f=4&t=195006" onclick="window.open(this.href);return false;
kirst
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 19.07.2013 01:27 09
Peamine sõiduk: E61 530d AT
Asukoht: Tallinn

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas kirst »

Forss ja UM teavad näiteks väga hästi, mis õli sinna sisse peab minema. Ja tõesti, ennem kui hakata midagigi selle kastiga tegema, kasuta rohkelt googlet.
Hiljuti pidin enda autol sama protseduuri läbi tegema ja google kaudu leidud täielikud juhised on piisavad, selle protseduuri läbiviimiseks. Kindlasti ei tohi unustada, et õlitemperatuur peab olema õige!
janek30
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 17.03.2008 20:00 02
Peamine sõiduk: BMW x5 3,0d
Asukoht: valgamaa

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas janek30 »

endal mure e-39 530d käigukastiõli vahetuse mure .soovitage palun
janek
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: e39 atm õlivahetus ???

Postitus Postitas leits »

janek30 kirjutas:endal mure e-39 530d käigukastiõli vahetuse mure .soovitage palun
kadrinast saad abi..
Vasta