E61 esistange parkimisandur

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
priitp
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 28.09.2011 10:32 13

E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas priitp »

Tere, probleem E61, 2005 a, parkimisanduriga. Asi algas sellega, et vahepeal parkimisabi toimis ja siis samas ei, tundus et kui niiskemaks läksid ilmad lõpetas täitsa toimimise. Kui panna tagurpidi käik sisse ja kuulata kõrvaga on kõigi teiste andurite juures kuulda signaali/plõksumist aga esistanges üks numbrimärgi kõrval kõrvalistuja poolne andur ei anna signaali. Sai käsi stanges oleva ava kaudu andurini läbi aetud ja natuke liigutatud, hakkas korraks tööle, töötas veidi aega ja siis uuesti lakkas töötamast.. Olen kuulnud et kontaktid pidavat ära oksüdeeruma, et võib lihtsalt ka see viga olla või siis on tõesti andur läbi? Kas andurini saab kui eemaldada esituli või tuleks ikka stange eest võtta? Olen tänulik soovituste ja ettepanekute eest! Kui kellelgi nimetatud andurit pakkuda või soovitada kohta kust saab siis võtta ühendust.
Viimati muutis priitp, 30.11.2013 17:04 34, muudetud 1 kord kokku.
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas Rain. »

Et anduriteni saada tuleb stange eest võtta, aga ole ettevaatlik, sest kui valesti võtad, võid stange kinnitused esitiibade küljes ära lõhkuda ja siis on juba vaja uusi esitiibu ka. Kuid suure tõenäosusega on sul sama häda, mis mul, et kord töötab ja siis kord jälle mitte. Tuvastasin isegi katkise anduri, aga kui vahetuseks läks, ei hakanud uus andur ka tööle, kuna tegelikult olid katki hoopis juhtmed kõrvalistujapoolses stange nurgas. Nimelt need pidavat seal väga halvasti pandud olema ja hõõrub terava ääre vastu ennast katki.
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas maarekl »

ma küll ei mäleta, et seal midagi ära saaks lõhkuda, kui mõistusega võtta. Ise lõhkusin ainul ühe xenoni ära. :D kuna pallastid olid auto küljes ja pirnid olid udukate sees ja nii ma ühe niidi sealt välja vedasin. :P. enda autol küll siiani ikka andurite viga olnud, mul küll kaks tagumist andurit läinud. Üks läks täitsa paugust ja oligi kutu. teine kadus ka ära, kuid siis mingi aeg sõitsin ja siis korraks toimis. Vahete kõigepealt omavahel neid andureid siis saad aru juba. käega katsudes on ka tunda milline töötab ja milline mitte!
Kasutaja avatar
northesfew
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 27.09.2012 14:36 51
Peamine sõiduk: BMW 525d e61
Asukoht: Tallinn

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas northesfew »

Kui ma ei eksi, siis saab eesmistele anduritele ligi ilma stanget eest võtmata. Äärmistele pääseb ligi logarite tagant ja keskmistele iluvõrede aukudest.
Omal kontrollisin ka juhtmed/andurid üle nii, et tõstsin andureid ümber. Vigased andurid panin keskele, siis ei pea logareid teist korda lahti kakkuma, kui uued andurid ostan.

Kristjan
Kasutaja avatar
maarekl
Huviline
Postitusi: 1299
Liitunud: 18.08.2006 14:15 58
Asukoht: Voru

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas maarekl »

Lihtsam tuled eest võtta!
Kasutaja avatar
Kert11
Huviline
Postitusi: 970
Liitunud: 13.09.2013 21:31 03
Peamine sõiduk: X5 3.0d 135kw
Asukoht: Kesklinna linnaosa, Raua asum

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas Kert11 »

mul niiskusega pagassi põhja alune parkimise moodul otsad andnud (diagnstikas ei saanud ühendust sellega), kust oleks mõistlik uus moodul osta/tellida/lasta vahetada ?
2xE46, 1xE65 (745i), 4xE60 (525d, 530d, 530xd, 530i), 1xE53 (X5 3.0d)
Kasutaja avatar
northesfew
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 27.09.2012 14:36 51
Peamine sõiduk: BMW 525d e61
Asukoht: Tallinn

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas northesfew »

Mina sain oma MP Mooduli ja väljalaskekolle näiteks http://www.carway.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Herts
Huviline
Postitusi: 355
Liitunud: 14.07.2005 16:46 17
Asukoht: Rae-Tallinn

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas Herts »

Mul samuti anduril juhe kuskilt kaugemalt katki ja just eriti vihmaste ilmadega töötab. :evil: Ju tekitab kontakti niiskusega. Ees kahele keskmisele andurile pääseb ligi jah ilma stanget eemaldamata, alt saab käe vahele toppida.
F10
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: E61 esistange parkimisandur

Postitus Postitas Rain. »

Vot, mul oligi sarnane case, et vihamaste ilmadega toimis. Minul autol oli juhtmestik katki paremal pool ees nurgas. Ise muidugi seda korda ei teinud, vaid lasin teha, sest ise seda viga ei suutnud tuvastada. Samas võib see juhe ka mujalt katki olla, seega tuleb stange maha võtta ja vigast kohta otsima hakata.
Vasta