E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas fildeo »

Tervist

Kuna ei leidnud väga selle kohast teemat kuskilt siis teen uue teema. Probleem siis järgmine, sõitsin päev otsa autoga ringi, kõik oli normaalne ja töötas hästi. Lasin siis korra sõbra rooli tema ka sõitis natuke ja jäime valgusfoori alla seisma. Järgmiseks järgnes räme kolin, kuskilt käigukasti piirkonnast. Suretasime korra välja ja panime uuesti tööle, ikka sama jama. Siis tegime kapoti lahti et lähemalt kuulata ja siis oli see sama kolin kadunud.
Ma usun et mu sõber vajutas sidurit liiga kõvasti, kuna ennegi natuke sellist ragistavat häält teinud kui sidurit kõvemini vajutada. Siin juures tahaksi teada , et kuidas aru saada et hooratas õhtal on ? See peaks nagu pidevalt kolisema kui ta õhtal on ju ? Teine asi kahtlustaks survelaagrit kuna ragiseb natuke kui sidur täitsa põhja suruda, kas see võib võimalik olla et surve laager tekitab seda kolinat ?

Nüüd olen kuskil 150 kilti peale sõitnud ja pole midagi enam olnud. Eile jäime muda sisse kinni ka korra ja siis toimedas sidur ilusti. EI olnud mingeid kõrval hääli ega midagi. Järjekordne bemmi anomaalia vist. ( ise remonteeruv auto )
markkoBJJ
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 23.04.2013 20:35 10

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas markkoBJJ »

Mul taoline teema kui lasen kellegi teise rooli ja vajutatakse sidur läbi põranda tekitab ka traolist kahtlast heli. Kui ise roolis kõik toimib ilusti :lol:
Töökojas arvati samuti et survelaager.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas arnis »

Sidurit ei saa liiga kõvasti vajutada.
Hooratas koliseb kui sidurit ei puutu ja jääb vait kui vajutad alla.
Survelaager võib küll olla.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
aix76
Huviline
Postitusi: 110
Liitunud: 02.01.2014 14:37 37
Peamine sõiduk: Bmw 530d

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas aix76 »

Tere,kas kolisev hooratas mõjutab mootori tööd,näiteks käib ebaühtlaselt.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas arnis »

Ei.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
Tarass
Huviline
Postitusi: 811
Liitunud: 05.11.2007 21:47 07
Peamine sõiduk: G31 530 195kw
Asukoht: Keila

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas Tarass »

fildeo kirjutas:Tervist

Kuna ei leidnud väga selle kohast teemat kuskilt siis teen uue teema. Probleem siis järgmine, sõitsin päev otsa autoga ringi, kõik oli normaalne ja töötas hästi. Lasin siis korra sõbra rooli tema ka sõitis natuke ja jäime valgusfoori alla seisma. Järgmiseks järgnes räme kolin, kuskilt käigukasti piirkonnast. Suretasime korra välja ja panime uuesti tööle, ikka sama jama. Siis tegime kapoti lahti et lähemalt kuulata ja siis oli see sama kolin kadunud.
Ma usun et mu sõber vajutas sidurit liiga kõvasti, kuna ennegi natuke sellist ragistavat häält teinud kui sidurit kõvemini vajutada. Siin juures tahaksi teada , et kuidas aru saada et hooratas õhtal on ? See peaks nagu pidevalt kolisema kui ta õhtal on ju ? Teine asi kahtlustaks survelaagrit kuna ragiseb natuke kui sidur täitsa põhja suruda, kas see võib võimalik olla et surve laager tekitab seda kolinat ?

Nüüd olen kuskil 150 kilti peale sõitnud ja pole midagi enam olnud. Eile jäime muda sisse kinni ka korra ja siis toimedas sidur ilusti. EI olnud mingeid kõrval hääli ega midagi. Järjekordne bemmi anomaalia vist. ( ise remonteeruv auto )

Keera siduripedaali taga mati küljes olevat punni veidi lahti. Peaks aitama!
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas fildeo »

Oleks keerand, eelmisel pillil oli see, aga sellel on seal plastik punn, mis pole regullitav :S
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas arnis »

Just nii ongi.
Ja iga töökoda ei oskagi isereguleeruvatega midagi peale hakata.
Kui liiga kaua venitada, siis võib hakata siduriketas hooratast lõhkuma.
Survelaager tuleb igal juhul vahetada, sama ka 1€-se sidurihargi plastiktoega.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E39 525d manuaal. Kolin siduris või hoorattas ?

Postitus Postitas fildeo »

Aitäh kõigile vastuste eest. Peab siis lähiajal ära vahetama.
Vasta