BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Tere

Autoks siis 530d 142kw 2001a ja mure selline, et soojast peast välja suretades auto enam ei käivitu, kuigi enne välja suretamist tiksub ideaalselt. Starterit andes korra alguses lubab ja siis vaikus, nii iga käivitusega. Kui seisab mingi paar kolm tundi siis jälle asi toimib, võtsin selleks ajaks aku klemmi ka maha. Täna tegi sellist pulli ka, et keerasin võtmest süüte välja ja auto jäi käima paariks sekundiks, oskab keegi äkki nõu anda mis seda jama korraldab või on lihtsam diagnosti viia kusikle. Ja mainin ära et need asjad algasid koos nende suurte vihmadega, et äkki niiskusest midagi vms. Aga igasugune info on oodatud...
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas arnis »

Mida ta lubab?
Kas ta teeb klõps ja kõik? Või ketrab sekundi?
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Alguses kohe kui starter on kuskil 4-5korda mootorit ringi vedand teeb väikse surtsu ja siis vaikus jälle. Koguaeg ei luba, mingi 6est käivitusest 3mel nagu veaks korraks käima mingiks pooleks sekundiks. Ise niipalju kui uurinud olen siis äkki nuka andur laiali, aga ei tea... Kapoti all olevas kütuse voolikus mulle ega midagi sees ei ole, siis peaksid need kütusepumbad vist töökorras olema?
Markss
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 29.05.2009 20:39 41

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas Markss »

infected kirjutas:Alguses kohe kui starter on kuskil 4-5korda mootorit ringi vedand teeb väikse surtsu ja siis vaikus jälle. Koguaeg ei luba, mingi 6est käivitusest 3mel nagu veaks korraks käima mingiks pooleks sekundiks. Ise niipalju kui uurinud olen siis äkki nuka andur laiali, aga ei tea... Kapoti all olevas kütuse voolikus mulle ega midagi sees ei ole, siis peaksid need kütusepumbad vist töökorras olema?
Vaheta kütusefilter ära ja asi korras.Vähemalt minu e39 530d puhul aitas :D
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Markss kirjutas:
infected kirjutas:Alguses kohe kui starter on kuskil 4-5korda mootorit ringi vedand teeb väikse surtsu ja siis vaikus jälle. Koguaeg ei luba, mingi 6est käivitusest 3mel nagu veaks korraks käima mingiks pooleks sekundiks. Ise niipalju kui uurinud olen siis äkki nuka andur laiali, aga ei tea... Kapoti all olevas kütuse voolikus mulle ega midagi sees ei ole, siis peaksid need kütusepumbad vist töökorras olema?
Vaheta kütusefilter ära ja asi korras.Vähemalt minu e39 530d puhul aitas :D
See oleks muidugi kõige lihtsam ja odavam variant kui nii lihtsalt pääseks, aga see et seistes mõnda aega poolest pöördest käima veab paneb kahtlema selles filtri teemas.
Markss
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 29.05.2009 20:39 41

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas Markss »

infected kirjutas:
Markss kirjutas:
infected kirjutas:Alguses kohe kui starter on kuskil 4-5korda mootorit ringi vedand teeb väikse surtsu ja siis vaikus jälle. Koguaeg ei luba, mingi 6est käivitusest 3mel nagu veaks korraks käima mingiks pooleks sekundiks. Ise niipalju kui uurinud olen siis äkki nuka andur laiali, aga ei tea... Kapoti all olevas kütuse voolikus mulle ega midagi sees ei ole, siis peaksid need kütusepumbad vist töökorras olema?
Vaheta kütusefilter ära ja asi korras.Vähemalt minu e39 530d puhul aitas :D
See oleks muidugi kõige lihtsam ja odavam variant kui nii lihtsalt pääseks, aga see et seistes mõnda aega poolest pöördest käima veab paneb kahtlema selles filtri teemas.
Mina ka ei uskunud,kui mulle öeldi et filtri teema ja tellisin eestist juba jubinaid aga siis käisin ikka poes ja ostsin uue kvaliteetse filtri ja asi korras
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Praegu käisin just proovimas, nüüd oli seisnud mingi paar - kolm tundi ja täiesti null, mai teagi enam, eks homme ostan filtri ära ja siis vaatab edasi.
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

mul sama jama,tekkis ca paar nädalat tagasi,tundub et jamab siis kui vihmased ilmad.Igatahes filtri vahetusest tolku ei ole.,sest sama pull oli mul ka umbes aasta tagasi ja siis sai filter vahetatud,kasu tol momendil igatahes polnud.Mingil ajal hakkas asi jälle toimima ja aasta otsa polnud mingit muret.Nüüd on see piix jälle tagasi ja tundub,et aina sagedamaks muutub.Homme lähen diagnosti,aga venna juttu kuulates eriti optimistlik pole.Ehk on keegi varem seda probleemi kohanud,võiks nõu anda
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

aadu67 kirjutas:mul sama jama,tekkis ca paar nädalat tagasi,tundub et jamab siis kui vihmased ilmad.Igatahes filtri vahetusest tolku ei ole.,sest sama pull oli mul ka umbes aasta tagasi ja siis sai filter vahetatud,kasu tol momendil igatahes polnud.Mingil ajal hakkas asi jälle toimima ja aasta otsa polnud mingit muret.Nüüd on see **** jälle tagasi ja tundub,et aina sagedamaks muutub.Homme lähen diagnosti,aga venna juttu kuulates eriti optimistlik pole.Ehk on keegi varem seda probleemi kohanud,võiks nõu anda

Kohe tuleb üks tüüp viskab arvuti taha, ehk saab targemaks, aga sul sureb kohe välja kui võtit keerad või jääb mõnikord sekundiks käima ka?
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

infected kirjutas:
aadu67 kirjutas:mul sama jama,tekkis ca paar nädalat tagasi,tundub et jamab siis kui vihmased ilmad.Igatahes filtri vahetusest tolku ei ole.,sest sama pull oli mul ka umbes aasta tagasi ja siis sai filter vahetatud,kasu tol momendil igatahes polnud.Mingil ajal hakkas asi jälle toimima ja aasta otsa polnud mingit muret.Nüüd on see **** jälle tagasi ja tundub,et aina sagedamaks muutub.Homme lähen diagnosti,aga venna juttu kuulates eriti optimistlik pole.Ehk on keegi varem seda probleemi kohanud,võiks nõu anda

Kohe tuleb üks tüüp viskab arvuti taha, ehk saab targemaks, aga sul sureb kohe välja kui võtit keerad või jääb mõnikord sekundiks käima ka?
Ta nagu kergelt lubab jasiis ketrab tühja.Vahest on aidanud isegi auto kõigutamine,aga viimasul ajal ei mõju seegi.Seisab tund või paar ja jälle paugupill.
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Veaks osutus väntvõlli andur ja mingist ajast raili anduri viga ka sees.
margus12
Huviline
Postitusi: 196
Liitunud: 26.04.2008 16:17 32
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas margus12 »

Jah sellistel puhkudel on vigane väntvõlli andur.
Käisin just selle tee läbi.
E30,324d-E28,520i-E36,318tds,E36-318,E39-530d,E38-730iL
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

infected kirjutas:Veaks osutus väntvõlli andur ja mingist ajast raili anduri viga ka sees.
Kas vahetasid anduri ära ja auto nüüd korras.Endal sama üritus ees,kuigi diagnost väga täpset infi ei andnud.Näitas viga mingis mootori kiiruse moodulis,aga ilmselt see siis vända andur ongi.
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Väntvõlli andur peaks olema jah. Äkki keegi viitsib vaadata varjatud menüüst seda kütuse hetkeseisu, seal näitab 3me näitu, küsimus siis selles, et kas esimene number peabki olema 0 nt 0/24/24 ja need peaks liitrid siis olema.
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas arnis »

Vasak/Parem/Summa

Kui näitab nulli (alla poole paagi) siis paagipump töötab ideaalselt.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

arnis kirjutas:Vasak/Parem/Summa

Kui näitab nulli (alla poole paagi) siis paagipump töötab ideaalselt.
Selge, tänud, siis peaks korras olema asi.
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

infected kirjutas:Väntvõlli andur peaks olema jah. Äkki keegi viitsib vaadata varjatud menüüst seda kütuse hetkeseisu, seal näitab 3me näitu, küsimus siis selles, et kas esimene number peabki olema 0 nt 0/24/24 ja need peaks liitrid siis olema.
Polnudki vända anduris viga.Sai vahetatud ja tolku ei midagi.Nüüd sai käidud veids vingema aparaadiga diagnostiku juures ja näitab hoopis nukaanduri viga.Eks läheb siis see vahetusse,aga enne hõiskama ei hakka,kui auto korralikult jälle toimetab
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Mis viga sul sees oli? Mul näitas engine speed errorit, nuka andur ei tohiks minuteada sellist asja tekitada et üldse enam käima ei lähe.
Markss
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 29.05.2009 20:39 41

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas Markss »

infected kirjutas:Mis viga sul sees oli? Mul näitas engine speed errorit, nuka andur ei tohiks minuteada sellist asja tekitada et üldse enam käima ei lähe.
Vahetasid siis filtri ära w ?:D
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

infected kirjutas:Mis viga sul sees oli? Mul näitas engine speed errorit, nuka andur ei tohiks minuteada sellist asja tekitada et üldse enam käima ei lähe.
Näitas ka engine speed errorit ja rohkem mootorisse edasi ei lasknud.Teine arvuti nüüd kirjutas ilusasti,et nuka anduri viga,ma inglise keeles ei oska täpselt öelda,väga ninapidi juures polnud Täna pidi kohale jõudma,ehk saab vahetatud.TA läheb käima,aga tahab enne mootori jahtumist,nii umbes 2 tundi.Huvitav on aga see,et et seda pulli tegi aasta tagasi ka mõned korrad ja siis vahepeal kõik toimis.
kalju24
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 02.05.2010 15:56 46
Peamine sõiduk: Audi A7 3.0TFSI
Asukoht: Tallinn

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas kalju24 »

Üks tüüpvea kirjeldus.
Auto läheb külmalt kenasti käima, soojalt ei lähe enam kui välja suretad.
Tihtipeale süü on kõrgsurvepumbas, mis hakkab otsad andma.
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas jass161 »

Kalla nuka andurile külma vett peale ja proovi siis!
aadu67
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 26.08.2014 19:01 29
Peamine sõiduk: bmw530

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas aadu67 »

jass161 kirjutas:Kalla nuka andurile külma vett peale ja proovi siis!
Nukaandur vahetatud ja auto töötab jälle normaalselt
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

aadu67 kirjutas:
jass161 kirjutas:Kalla nuka andurile külma vett peale ja proovi siis!
Nukaandur vahetatud ja auto töötab jälle normaalselt
Ma pole veel jõudnud, aga külm vesi aitab :D
Allan1-
Huviline
Postitusi: 5
Liitunud: 08.09.2014 20:50 15

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas Allan1- »

soovitan siukese probleemi puhul vaakumpumpa uurida
Kasutaja avatar
infected
Huviline
Postitusi: 178
Liitunud: 20.10.2011 15:08 22
Asukoht: Loo Alevik

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas infected »

Nüüd viskab kohapealt järsku kiirendades kasti avariireziimi millgipärast, peale seda sureb välja kah. Ehk keegi teab milles jama olla võiks?
brucevilli
Huviline
Postitusi: 332
Liitunud: 06.04.2013 11:14 57
Peamine sõiduk: e39 530d man2000a/e28 520i 86

Re: BMW E39 530D käivituse ja suretuse anomaalia

Postitus Postitas brucevilli »

vända andur annab kastile mootori kiirusest aimu, kui see viga sees siis võib avariise visata küll. lase kasti aju alt vaadata mis viga sees on.
Vasta