E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jyrgenk
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 30.11.2014 13:10 26
Peamine sõiduk: BMW 118d
Asukoht: Võru

E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas jyrgenk »

Hei!

Mure selline, et kui auto garagest välja ajasin, siis enam millegipärast kiirust ega kütusekulu ei näidanud. Muud näidikud kõik korras. Siis veidi maad sõites hakkasid korraks kellad tööle ja koheselt nad ka lakkasid töötamast. :oops: :oops:
Milles võiks täpsemalt viga olla? Kas kapotiall on mingisugune elektrisüsteem ka nende kellade kohta? Viimase küsimuse esitan just seetõttu, et sai tehtud kerge nn. mootoripesu, äkki sai miski vett ja seetõttu ei tööta?

Terv,
Jürgen.
Kasutaja avatar
Mirko_K
Klubiliige
Postitusi: 58
Liitunud: 08.12.2013 18:14 47
Peamine sõiduk: bmw 328
Asukoht: Tartu

Re: E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas Mirko_K »

Endal oli kunagi taoline jama kui abs andurid jamasid.
Sul abs korras? Ploki taga juhtmed/pistikud paigas?
Kõige targem oleks vast diagnostika autole teha, siis saab täpsemalt aimu :)
Kasutaja avatar
IvoMei
Huviline
Postitusi: 363
Liitunud: 29.05.2007 09:31 16

Re: E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas IvoMei »

Panustaks samuti mitte töötava ABS anduri peale. Mul vahepeal paiguti sai kiiruse signaali kätte , vahepeal mitte. Nüüdseks ei tööta üldse ja tuleb vahetada taga vasak abs andur. Lisaks toon ühe näite elust enesest.Pole välistatud, et abs ja veojõukontrolli tuli ei põlegi kellade peal kui pole ise kellaplokki lahti võtnud. Lugu siis selline, et ostsin kasutatud kellade ploki ja kuna mul on haigus näidikute seierid punaseks värvida siis katkusin ka ostetud ploki lahti ning seal oli musta silikooniga ABS ja veojõu kontrollitule pesad pimedaks valatud. Pole isegi kindel kas eelmine omanik kellelt see plokk tuli sellega kursis oli. Ise loomulikult tegin puhtaks silikoonist need pesad.
jyrgenk
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 30.11.2014 13:10 26
Peamine sõiduk: BMW 118d
Asukoht: Võru

Re: E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas jyrgenk »

Muidu ennem sõitma hakates jällegi töötas spidomeeter ilusti ning töötab siiamaani, ei tea mis tal hakkas, aga muidu seda ka jah, et parempoolne ABS andur vajab mul vahetamist ja ABS tuli põleb. :cool:
Kasutaja avatar
Mirko_K
Klubiliige
Postitusi: 58
Liitunud: 08.12.2013 18:14 47
Peamine sõiduk: bmw 328
Asukoht: Tartu

Re: E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas Mirko_K »

jyrgenk kirjutas:Muidu ennem sõitma hakates jällegi töötas spidomeeter ilusti ning töötab siiamaani, ei tea mis tal hakkas, aga muidu seda ka jah, et parempoolne ABS andur vajab mul vahetamist ja ABS tuli põleb. :cool:
Tagumine vasak andur ja spido on omavahel seotud kui ma õigesti mäletan.
Unustasin ennem mainida, et kui sul uuem e39(uuemad kui 09.98) , siis tuleks ABSi aju lahti ühendada, et vältida selle potentsiaalset läbipõlemist.
jyrgenk
Huviline
Postitusi: 102
Liitunud: 30.11.2014 13:10 26
Peamine sõiduk: BMW 118d
Asukoht: Võru

Re: E39 spidomeeter/kütusekulu näidik ei tööta

Postitus Postitas jyrgenk »

Mul aasta 97 muidu. Ja seda tean kindla peale, et läbi on mul parem poolne esimene ABS andur, üritan tolle ära vahetada, eks siis selgub. Võib-olla diagnosti ka igaksjuhuks.
Vasta