Ebayst uus turbo sisu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Maarjavik
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 18.10.2015 18:15 18
Peamine sõiduk: BMW E39 525D

Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Maarjavik »

Tere,

http://www.ebay.com/itm/BMW-5er-E39-Tou ... SwQTVV~ZUe" onclick="window.open(this.href);return false;

Pole endas täiesti kindel-kas see on turbo sisu? Tehniku sõnul on sisu hetkel sodiks, mingi tükk või mustus on seest läbi käinud. Sobiks kas kasutatud turbo või siis ainult sisu. Hinnaklass jääks mõlemal samaks. Endale tundub, et targem oleks tellida siis juba uus sisu.
Oleks õige tellida see, mis lingil?

Ette tänades,
Maarja ;)
Sann
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 20.08.2009 17:11 17

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Sann »

Kvaliteetne sisu maksab 250 koos saatmisega, seega kui see hiina kvaliteet on nii nagu ta on, siis kindluse mõttes tuleks võib-olla lisa 100 investeerida.
CHRA vahetamine kindlati arukam, kui osta kasutatud kapsaid 250-300 eest.
Endal täpselt sama teema sama autoga.
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas BMWpleasure »

No mis teil siis sai asjast? Mõlemal autod korras?
Kas Ebay turbo sisu läks loosi ja sobis?

Ei tea kas mõttekam e-bayst tellida või kasutada näiteks sandauto teenust?

http://www.auto24.ee/products/turbod/bm ... w/1334863/" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW 525d 120kW 2000a E39
Autojupid
Huviline
Postitusi: 997
Liitunud: 27.12.2010 03:22 31
Asukoht: Tartu/Helsinki

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Autojupid »

Olen ka lugenud nende kohta, aga mulle jäi siuke asi meelde, et eestis ei saada neid balanssi õigesti?
E53 X5 M57N 2004
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas BMWpleasure »

Äkki on kellelgi siin foorumis kogemusi / teadmisi ?

Google järgi pakuvad Eestis paljud turbode taastamist, kas siis kõigil probleemid selle tööga või on jutt kehvast kvaliteedist aastate vanune teema ehk?
Foorumist ka ei leidnud kohe nõu, et kust siis turbosid ostetakse ja taastatakse põhiliselt, kui teema olemas siis keegi ehk lingib?

Praegu variant osta Ebayst Saksamaalt kas turbo sisu (ilmselt Hiinakas?) üle 100 euri kuskil, või terve turbo 330euri või Eestis näiteks Sandautos turbo remont 200eur. Sandauto hind muidugi väga hea ju!

Endal 525d 2000a vaatasin et turbo läks õliseks ja võllil väike lõtk sees. Muidu tõmme on hea ja heitgaas puhas.
BMW 525d 120kW 2000a E39
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

BMWpleasure kirjutas:Äkki on kellelgi siin foorumis kogemusi / teadmisi ?

Google järgi pakuvad Eestis paljud turbode taastamist, kas siis kõigil probleemid selle tööga või on jutt kehvast kvaliteedist aastate vanune teema ehk?
Foorumist ka ei leidnud kohe nõu, et kust siis turbosid ostetakse ja taastatakse põhiliselt, kui teema olemas siis keegi ehk lingib?

Praegu variant osta Ebayst Saksamaalt kas turbo sisu (ilmselt Hiinakas?) üle 100 euri kuskil, või terve turbo 330euri või Eestis näiteks Sandautos turbo remont 200eur. Sandauto hind muidugi väga hea ju!

Endal 525d 2000a vaatasin et turbo läks õliseks ja võllil väike lõtk sees. Muidu tõmme on hea ja heitgaas puhas.
Mulle tuli sellise turbo sisu Lätist Ebay kaudu. Maksis ca 150euri koos postikuludega. Järgmine nädal katsun ära vahetada ja katsetada.
Kasutaja avatar
Jaanus_V
Klubiliige
Postitusi: 1266
Liitunud: 17.08.2010 12:05 03
Peamine sõiduk: BMW F11 530d xDrive 2012

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Jaanus_V »

BMWpleasure kirjutas:Äkki on kellelgi siin foorumis kogemusi / teadmisi ?

Google järgi pakuvad Eestis paljud turbode taastamist, kas siis kõigil probleemid selle tööga või on jutt kehvast kvaliteedist aastate vanune teema ehk?
Foorumist ka ei leidnud kohe nõu, et kust siis turbosid ostetakse ja taastatakse põhiliselt, kui teema olemas siis keegi ehk lingib?

Praegu variant osta Ebayst Saksamaalt kas turbo sisu (ilmselt Hiinakas?) üle 100 euri kuskil, või terve turbo 330euri või Eestis näiteks Sandautos turbo remont 200eur. Sandauto hind muidugi väga hea ju!

Endal 525d 2000a vaatasin et turbo läks õliseks ja võllil väike lõtk sees. Muidu tõmme on hea ja heitgaas puhas.

Kõvasti teemasi selle kohta, tuleb viitsida otsida. viewtopic.php?f=39&t=153908 . Aga põhijutt on ikka sama, keegi ei taasta neid siin Eestis ise. Ilmselt enamus, kui mitte isegi kõik, käivad Leedus taastamises. Isegi kui taastab keegi siin siis mina ei julgeks seda küll oma autole külge panna. Saatke Leetu, makske 400-500 euri ja saate pm tutika asja vastu. Iga asja kohapealt ei tasu koonerdada. Kui plaanite autoga veel aastaid sõita, siis see 500 euri on kindlasti soodsam diil kui mitmeid kordi neid 200seid vahetada.
E39 3.0D 2001 --> E61 2.5B 2005 --> E60 3.0 2005 --> E61 3.0D 2004 --> F11 3.0D 2012 --> E46 320CI 2003 --> E46 328Ci Praegu: F11 3.0xD, E46 328Ci
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

Minu Ebay pakk jõudis kohale:
Pilt

Pilt

Võtsin vana turbo ise lahti:
Pilt

Oli teine päris rokane seest. Turbol võll terve aga laager on laiali lennanud ja muidugi rattad ise ka rikutud:
Pilt

Osandasin:
Pilt

Puhastasin:
Pilt

Siin läks korraks natuke kannatust vaja.
Pilt

Ka kuumakoja puhastamine tasub teha nii korralikult, kui võimalused lubavad. Kõik mis sinna ripakile jääb, lendab kohe tiivikust läbi hiljem.
Pilt

Siis ei jäänudki enam muud kui kokku tagasi lapata.
Pilt

Valmis
Pilt

Kogukulu 211EURi (rikkis turbo, uus keskosa ja mõlema postikulud). Kaasas olid ka külmakoja suur kummist O-tihend ja õli äravoolutoru flantsi tihend. Ajakulu ca paar tundi, enamus kulus juppide pesule.

Eks ma siis muljetan kui esimesed 5 tuh km seljataha jäävad.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas toivoku »

Ma siiani ei saa aru ,miks üks terve mõistusega inimene peaks kasutatud juustu ostma 300 euroga ,kui tutikas turbo BR turbos maksab alla 400 euro. räägime siis bemari 3 ja 2 liitriste turbodest.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

Ilmselt kardetakse just neid Hiinas tehtud taastatud keskosasid. Vaevalt et tehase originaalidki kuskilt mujalt tulevad aga loota ju v6ib, et veidi rohkem pööratakse kvaliteedile tähelepanu.

Kasutatud GT2052v'd maksavad siin foorumis ca 200...300 euri kasutatuna ja sihuke haruldane loll suurus, mida leiab vaid E39 525d pealt. Saab näha, kaua see vastu peab.
Kasutaja avatar
50atmracing
Huviline
Postitusi: 790
Liitunud: 03.10.2013 14:30 06
Peamine sõiduk: E60 3.0D
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas 50atmracing »

hea teema (Y) , TSI sobiks se turbo kokku panek
Sann
Huviline
Postitusi: 101
Liitunud: 20.08.2009 17:11 17

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Sann »

Mossi chra on samuti hiinakas.
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas BMWpleasure »

Infoks siia ka, Sandautost ma turbot ikka ei ostnud, nad ütlesid, et müüvad Saksa firma expert-car gmbh toodangut, googeldades jäi silma info, et too firma jagab hiina materjali. Carways küsiti kasutatud turbo eest 300.- , ma lõpuks tellisin Lätist SIA Nerings -ist taastatud turbo 270.- + 100.- pant, et vana turbo tagasi saadaks neile. Tegu originaal Garreti korpuses komplektse turboga millel vahetatud kõik kuluosad uute vastu, väidetavalt kvaliteetsete varuosadega, pingis tasakaalustatud. Igatahes välja näeb nagu uus ja garantii on ka.

Ok vahetasin turbo ära ja igast muid asju, pesin intercooleri puhtaks ja torud jne. Auto sõidab pole nagu viga, AGA asi ei ole päris õige. Turbo tahab ilmselt häälestamist. Jutu järgi pidi olema nii, et kui tellida taastatud komplektne turbo siis aktuaatori varras ja piiraja paika regullitud ja pole vaja näppida, siiski tundub, et asi päris nii ei ole. Ma arvan, et turbo on hiline vähe, jääb toppama nagu, asi ei ole hull aga kui olen kaua selle autoga sõitnud siis on aru saada, et ei ole enam päris nii hea kui enne oli.
Täna näiteks ristmikult ära keerates vajutasin vähe rohkem gaasi, alguses nagu oleks hing kinni, kogub aeglasemalt ja kui pöörded üle 2400 kuskil lähevad siis tuli alles järsem tõmme ja summutist lõi valge pilve natuke välja.

Kas ma saan õigesti aru? Kiirendades auto andis kütet peale, aga õhku oli vähe, seega ei põlenud korralikult, kogus aeglaselt ja kui turbo järgi tuli, siis kütte ülekülluse tõttu ka see valge suits summutist?
Kas aktuaatori varras on liiga pikk? Oleks vaja lühemaks keerata, et turbo varem aktiveeruks? Või vastupidi? Kas võin seda ise teha vähehaaval, nii pool pööret korraga? Või oleks kohustuslik arvutiga rõhku vaadata, et ülerõhku ei tekiks?
Pilt
Pilt
BMW 525d 120kW 2000a E39
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

Minu turbo keskosa tuli ka Neringsist.

Kas sa vaakumsüsteemi korrasolekut oled testinud? Seda saab ka tavalise boostikellaga uurida. Vähemalt! pool bari alarõhku peab olema.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas patrik »

2,5 liitrise turbot ei suuda mitte keegi kahjuks normaalselt taastada, ilma, et pärast peaks vaeva nägema häälestamisega.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

patrik kirjutas:2,5 liitrise turbot ei suuda mitte keegi kahjuks normaalselt taastada, ilma, et pärast peaks vaeva nägema häälestamisega.

Äkki heidad asjale veidi enam valgust, Sul kogumust ilmselt on veaotsingu vallas :roll:
See turbo ju nagu iga teinegi.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas patrik »

mina ei ole ühtegi taastajat leidnud kes seda suudaks mulle pakkuda valmis toodet, nii lihtne see ongi?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

Nõndaks. Leidsin lõpuks aega see vigur külge keerata. Kuna mul see E34 küljes, pole võimalik muljetada teemal OEM vs hiinakas, kuid ma luban, et piitsa ja kõrgeid temperatuure see nägema hakkab. Näis, kaua kestab. Läbisõit katse alguses 438tuh km.
leed90
Huviline
Postitusi: 477
Liitunud: 18.09.2005 16:11 04
Asukoht: Tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas leed90 »

Minul kestis see hiinakas umbestäpselt 15000km. Algul toimis kõik ilusti ja tundus et nagu ei olegi mingit vahet originaaltoodanguga. Siis aga ükshetk möödasõidul käis üks pauk ja oligi asi kottis. Ringi enam käega turbot ajada ei jõua ja kuumakoja labad täiesti tükkideks. Pärast sain enamus jubinaid katalüsaatorist kätte.

Vb oli lihtsalt ebaõnn, vb ongi nende eluiga ainult nii pikk/lühike
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Alari. »

Alles hiljuti võtsin ka ligi Nerings -ist e46ele uue sisu.Kõik laabus hästi ja eks ole näha kaua kestab.
Kordades odavam,kui osta siit Eestist taastatud crapp mis suht kiiresti laguneb või tatistama hakkab.
E38sal peal 30000 sõitnud noname taastatud turbo.Imekergelt seest õline loodan,et midagi hullemaks veel ei lähe.
Indrek523
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 28.02.2006 22:09 31

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Indrek523 »

Kustkohast siis see neringsi CHRA pärit on siis? Kas ka hiina toodang või teevad lätis kohapeal ikka miskit mis kestab ja on tasakaalustatud ka?
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas BMWpleasure »

Proovi sa neilt see info kätte saada. Kodukal oli kirjas, et turbo parandatakse kvaliteetsete varuosadega, seega võiks eeldada, et ei vahetata lihtsalt "kassetti". Samas moss oli kasseti tellinud sealt ja oli saanud hiinaka, võiks arvata, et komplektset turbot remontides asendavad ka kasseti lihtsalt hiinakaga. Ma loodan, et mitte. Samas kui ma küsisin neilt enne enda ostu e-mailis, siis muule jutule vastas, aga vastamata jäi kas vahetatavad osad on kvaliteetsed ja ei kasutata hiina varuosi.
Eriti ebaaus ja hea äri oleks ju hiinast tellida neid "kassette" hunnikus ja siis vahetusfondis turbosid remontima hakata, vahetades lihtsalt "kasseti" hiina oma vastu.
BMW 525d 120kW 2000a E39
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

BMWpleasure kirjutas:... kui ma küsisin neilt enne enda ostu e-mailis, siis muule jutule vastas, aga vastamata jäi kas vahetatavad osad on kvaliteetsed ja ei kasutata hiina varuosi.
Eriti ebaaus ja hea äri oleks ju hiinast tellida neid "kassette" hunnikus ja siis vahetusfondis turbosid remontima hakata, vahetades lihtsalt "kasseti" hiina oma vastu.
Ma usun, et just nii nad teevadki. Odav, kiire ja suhteliselt murevaba.
BMWpleasure
Huviline
Postitusi: 193
Liitunud: 01.04.2005 00:45 02
Asukoht: Tallinn, tartu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas BMWpleasure »

Võib olla küll nii, aga päris kindel ei saa olla.

Ise reklaamivad end ikkagi turbosid remontivat:
"SIA „Nerings” il on 10 aastat kogemusi turbode taastamise vallas, mis garanteerib suurepärase toote kvaliteedi. Kolme etapiline tasakaalustamine, eksklusiivsed kõrgtehnoloogilised tasakaalustamise seadmed."

Tõmba kõne peale, tee asi selgeks, siis kõigil foorumlastel hiljem hea lugeda :D
BMW 525d 120kW 2000a E39
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 604
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Tauri_V »

Selle video järgi, mis turbomotorsi enda lehel on, peaks aimu saama, kuidas nad turbosid taastavad.

" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW f11 530xd 2015
sandauto
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 07.03.2016 11:23 25

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas sandauto »

Tere kõigile.Täpsustan natuke olukorda.
Sandauto müüb Kode toodangut kes omad iso serti 9001 asuvad poolas.
Saksafirma expert-car gmbh toodangut kelle pakendis võid leida igasuguste tootjate kaupa kode mellet hiinlased (nemad karanteerivad kvaliteedi) jne.
Pakume ka Melleti toodangut peakorteriga Inglismaal.
Tasakaalustamise kohta võin seda lubada et meie turbo südamikud on kõik taastatud tootja poolt meie ise ei tasakaalusta.
Kui soovite midagi küsida olen heameelega nõus oma kogemusi jagama tel.5172228 või i-meil info@sandauto.ee
Moss
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 12.03.2005 18:25 13
Peamine sõiduk: E34 TDS
Asukoht: Vantaa

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Moss »

Nii.

5200km seljataga. Turbos vägagi tuntav pikil6tk. Homme viskan indikaatorkella peale ja siis uurime täpsemalt aga hetkel tundub, et ... oleks uut keskosa vaja :roll:

T6si, möönan et tagasi pole just hoitud aga ootaks ikka rohkem kui 5 tuh km!? Pole kordagi rohkem kui 1,6bari boostinud mis ei tohiks olla liig.

Mul on yks Neringsi keskosa veel, seda siis 2260V jaoks. Vaatame kuidas see järgmised 5 tuhhi vastu peab. Hellitama ei hakka :evil:
Indrek523
Huviline
Postitusi: 456
Liitunud: 28.02.2006 22:09 31

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Indrek523 »

Ostsin ka täpselt sama 2052v sisu neringsist. Minu omal on tekkinud peale 1800km läbimist ristilõtk, pikilõtk puudub. Ilmselt lähen ise kasutatud korraliku turbo teed, see neringsi hiina jama ilmselt ei kesta väga!
Kasutaja avatar
wwatu
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 09.11.2014 18:44 02
Peamine sõiduk: E39 525D

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas wwatu »

Neil peaks ju aastane garantii olema, seda pole keehi proovinud, kas saadavad siis uue osa lihtsalt või peavad seal mingid eritingimused täidetud olema?

Endal ka plaanis lähipäevil just neilt tellida taastatud turbo.
Kasutaja avatar
Sulev
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 18.09.2007 13:28 41
Asukoht: Tallinn

Re: Ebayst uus turbo sisu

Postitus Postitas Sulev »

Indrek523 kirjutas:Ostsin ka täpselt sama 2052v sisu neringsist. Minu omal on tekkinud peale 1800km läbimist ristilõtk, pikilõtk puudub. Ilmselt lähen ise kasutatud korraliku turbo teed, see neringsi hiina jama ilmselt ei kesta väga!
Ristilõtk on igal normaalsel turbol, pikilõtku ei tohi olla.
Vasta